سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 91161 ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی خبر داد

برگزاری جشنواره و نمایشگاه ازدواج در هفته ازدواج

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با بیان این‌که 23 برنامه خاص و ویژه در هفته ازدواج تدارک دیده شده است، گفت: برگزاری جشنواره و نمایشگاه ازدواج با همکاری و حضور فعال تمامی دستگاه‌های اجرایی از جمله برنامه‌های این هفته خواهد بود.

برگزاری جشنواره و نمایشگاه ازدواج در هفته ازدواج

به گزارش خبرنگار خاورستان، مریم مهرور معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی صبح امروز در جلسه کمیته تخصصی ازدواج با محوریت برنامه‌ریزی هفته ازدواج، اظهار کرد: جلسه کمیته تخصصی ازدواج برای اولین بار در سال 98 برگزار می‌شود.

 

وی افزود: کمیته‌های تخصصی ذیل ستاد، برنامه‌ریزانی جهت اجرای هر چه بهتر موارد هشت گانه مرتبط با امور جوانان هستند.  

 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: پنجم مردادماه جاری اولین ستاد ساماندهی امور جوانان استان با حضور استاندار و معاونین با موضوع ازدواج برگزار خواهد شد.

 

مهرور بیان کرد: با توجه به این‌که 12 تا 18 مردادماه مصادف با ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه(س) و هفته ازدواج است قصد بر این است برنامه‌های جدیدتر و بدیع‌تر برای جوانان در امر ازدواج تدارک دیده شود همچنین بتوانیم نسبت به سال‌های گذشته فرهنگ ازدواج آگاهانه، آسان، پایدار و بهنگام را در بین جوانان بیشتر اشاعه دهیم.

 

وی با بیان این‌که 23 برنامه خاص و ویژه در هفته ازدواج تدارک دیده شده است، گفت: برگزاری جشنواره و نمایشگاه ازدواج با همکاری و حضور فعال تمامی دستگاه‌های اجرایی از جمله برنامه‌های این هفته خواهد بود.

 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی عنوان کرد: شیوه‌نامه‌هایی از سوی اداره ورزش و جوانان با تعامل سایر وزارت‌خانه‌ها ارسال شده که برای همه دستگاه‌ها ارسال شده است.

 

مهرور ادامه داد: هدف از برگزاری جشنواره و نمایشگاه ازدواج، تجلیل از خادمان، فعالان سازمان‌‌های مردم نهاد، فرهنگ‌سازی و تغییر باور و ارزش‌های اجتماعی جامعه و موج‌آفرینی برای همکاری همه‌جانبه مردمی و نهادهای دولتی است.

 

وی مطرح کرد: همان‌طور که برخی از دستگاه‌ها کارگاه‌های آموزشی در طول سال برگزار می‌کنند در هفته ازدواج نیز با توجه به شرایط و وظایف خود کارگاه‌هایی در نظر بگیرند.

 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی افزود: به منظور هم‌افزایی بیشتر دستگاه‌ها اگر دستگاهی برنامه خاصی را مدنظر دارد، اعلام کند تا از موازی‌کاری جلوگیری شود و علاوه بر کاهش هزینه، بهره‌وری بیشتر شود و جامعه هدف بتواند بهتر از کلیه برنامه‌ها استفاده کند.

 

مهرور تصریح کرد: دستگاه‌ها ظرفیت‌ها، تسهیلات و امکاناتی را که در راستای ازدواج آسان و آگاهانه انجام بدهند ارائه دهند تا برای عموم مردم از طریق رسانه‌ها اطلاع رسانی شود.

 

وی ادامه داد: هر آن‌چه که در این جلسه به صورت مصوبه خارج شود در جلسه ستاد ساماندهی اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

 

انتهای پیام/135/ 11/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب