سرویس: اخبار استان کد خبر: 91160 ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک برادران بیرجند:

فعالیت 12 کارگاه در مرکز فنی‌وحرفه‌ای برادران بیرجند/ آموزش سالانه 4300 نفر آموزش در این مرکز/ تاثیر منفی جهش قیمت‌ها در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک برادران بیرجند گفت: سالانه حدود 4هزار و 300 نفر در 120 حرفه‌ مختلفی که در فنی و حرفه‌ای مرکز شماره یک برادران وجود دارد آموزش می‌بینند.

فعالیت 12 کارگاه در مرکز فنی‌وحرفه‌ای برادران بیرجند/ آموزش سالانه 4300 نفر آموزش در این مرکز/ تاثیر منفی جهش قیمت‌ها در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین دانش رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک برادران بیرجند پیش از ظهر امروز در حاشیه بازید رئیس سازمان برنامه و بودجه از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: 12 کارگاه به صورت ثابت در مرکز فنی و حرفه ای شماره یک برادران فعالیت دارد.

 

وی با بیان اینکه آموزش‌های ما در تمام بخش‌های آموزشی 18 گانه سازمان فنی و حرفه‌ای که به عنوان گروه هدف مشخص کرده ارائه می‌شود، افزود: کادر آموزشی مرکز فنی و حرفه‌ای شماره یک براداران 20 نفر بوده که 12 نفر مربی ثابت داریم.

 

 رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک برادران بیرجند ادامه داد: علاوه بر مربیانی که به صورت ثابت فعالیت دارند سرباز مربیانی داریم که در آموزش از آنها استفاده می‌کنیم و کادر پشتیبانی مرکز 200 نفر بوده و  نفر کادر پرسنلی مرکز برادران به 40 نفر می‌رسد.

 

دانش اظهار کرد: سالانه حدود 4 هزار و 300 نفر در 120 حرفه‌ مختلفی که در فنی و حرفه‌ای مرکز شماره یک برادران وجود دارد آموزش می‌بینند.

 

وی خاطرنشان کرد: برخی از دوره‌ها برای آموزش ابتدایی و برخی از آموزش‌ها برای تکمیل و ارتقای مهارت است.

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک برادران بیرجند گفت: آموزش‌های مرکز شماره یک برادران برای جامعه هدف از جمله پادگان، زندان، دانشجویان و دانش‌آموزان، اصناف، اتحادیه‌ها و کارخانجات برگزار می‌شود.

 

دانش اظهار کرد: حجم آموزشی مرکز حدود 500 هزار نفر ساعت در سال است و معمولا دوره ها بر اساس ازدیاد تقاضا از سمت جامعه مخاطبین برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به سطح آموزش‌های ارائه شده و نُرم استانی، بیان کرد: بالاترین سطح آموزش را در مرکز داریم و می‌توانیم متقاضیانی که آموزش آنها در شهرستان‌های استان است را با استفاده از ظرفیت خوابگاه شبانه‌روزی برای آقایان تامین کنیم.

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک برادران بیرجند عنوان کرد: ظرفیت خوابگاه با توجه به اعتبارات متغیر است و تا کنون ظرفیت به اندازه کافی برای پوشش متقاضیان بوده است.

 

دانش اظهار کرد: رویکرد کلی سازمان فنی و حرفه‌ای تقاضا محور بوده و دوره‌های آموزشی بر اساس تقاضا برگزار می‌شود. عموما اصناف، اتحادیه‌ها و دانشگاه‌ها آموزش‌های سطح بالایی را نیاز دارد که با توافق و مشارکت خودشان انجام می‌شود.

 

وی افزود: تلاش می‌شود از توانمندی مربیان، اساتید دانشگاه، تجهیزات ساختاری و سخت افزاری اتحادیه‌ها، اصناف و شرکت‌ها برای آموزش‌های سطح بالا کمک بگیریم که این آموزش‌ها برای ارتقای شاغلین نیز مهم است.

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک برادران بیرجند گفت: در کنار آموزش‌های پایه که مقدماتی است آموزش‌های تکمیلی برای متقاضیان برگزار می‌شود.

 

تاثیر منفی جهش قیمت‌ها در آموزش‌های صنعتی فنی و حرفه‌ای

دانش با اشاره به مشکلات موجود در حوزه فنی و حرفه‌ای، عنوان کرد: طی سال گذشته شاهد جهش قیمت خاصی در بازار بودیم که به آموزش‌های صنعتی که در مرکز فنی و حرفه ای انجام می‌شود تاثیر منفی داشت.

 

وی ادامه داد: به دلیل اینکه هزینه‌ها و سرانه مواد مصرفی بالا است به لحاظ تامین مواد مصرفی و تجهیزات با مشکل مواجه‌ایم همچنین در خصوص به‌روزرسانی تجهیزات باتوجه به سرعت بالای تکنولوژی که در بازار اتفاق می‌افتد تلاش می‌شود بتوانیم خود را پا به پای بازار پیش ببریم که کار سختی است.

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک برادران بیرجند بیان کرد: به لحاظ وسعت استان نیاز به خوابگاه‌های شبانه‌روزی بیشتری داریم که بتوانیم تمام افراد متقاضی را تحت پوشش قرار دهیم چراکه پوشش دادن سطح استان در شهرستان‌ها و روستاها سخت است.

 

 دانش با بیان اینکه در حال حاضر حدود 43 حرفه برای آموزش داریم، عنوان کرد: شرایط عمومی شرکت‌کنندگان خاص نیست فقط شرط سنی بالای 15 سال برای حضور در کلاس‌ها بسیار مهم است که افراد زیر 15 سال بیمه حوادث نیستند و بقیه شرایط بر حسب حرفه متفاوت است.

 

  انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب