سرویس: بیرجند کد خبر: 91146 ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بیرجند:

45 هکتار از اراضی کشاورزی بیرجند تسطیح شده است

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بیرجند گفت: تا کنون 55 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بیرجند نقشه برداری شده و 45 هکتار تبدیل به یکپارچه سازی شده است.

45 هکتار از اراضی کشاورزی بیرجند تسطیح شده است

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی محمدی مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بیرجند امروز در حاشیه بازدید از اراضی تسطیح شده روستای حسین آباد سادات در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طرح یکسان سازی اراضی یکی از طرح‌های بسیار سخت است و به سختی انجام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در شهرستان بیرجند این طرح را به عنوان الگو آغاز کرده و انجام می‌دهیم، افزود: تا کنون 55 هکتار نقشه برداری شده و 45 هکتار تبدیل به یکپارچه سازی شده است.

 

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بیرجند بیان کرد: این مقدار در گذشته حدود 500 قطعه بوده که با هماهنگی‌هایی که با هیئت امنای منطقه صورت گرفت به 60 قطعه تبدیل و خیابان‌کشی انجام شده است.

 

محمدی عنوان کرد: بعد از خیابان‌کشی تمام مسیرها لوله‌گذاری شده که بتوانیم دسترسی تمام قطعات به آب را داشته باشیم و بعدا آبیاری کم فشار انجام شود. و این کار باعث خواهد شد بهره‌وری از آب را بالا برده و بتوانیم الگوی کشت مناسبی داشته باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه 450 نفر مالک در اینجا بوده‌اند، گفت: کِشت‌وکار در این منطقه باید به شکل تعاونی یا شرکت‌های سهامی زراعی انجام شود.

 

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بیرجند با بیان اینکه این طرح از جمله طرح‌هایی است که نیاز دارد قدم به قدم پیش رویم، افزود: الگوی کشتی که برای اینجا طراحی شده بر اساس زراعت است و باغ نیز در کنار آن خواهیم داشت.

 

محمدی خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته سطوح زیادی تسطیح شده و اقداماتی که انجام شده باعث خواهد شد از نُرم کشوری بالاتر برویم.با توجه به اینکه این روش به صرفه‌جویی آب کمک می‌کند قطعا بهره‌برداران به این سمت خواهند آمد که این اتفاق بیفتد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب