آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91131
تاریخ انتشار : 1398/04/28 - 15:00
امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر بی‌توجهی به شعارهای انقلابی نبود شاید شاهد خسارت‌های مختلف به انقلاب نبودیم چراکه تفکر غیرانقلابی و لیبرالی مانع پیشرفت و آسیب‌زا است.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین نوفرستی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند، توحید و ایمان به خدا را نجات‌دهنده انسان دانست و اظهار داشت: یکی از مباحث مهم در سیره ائمه اطهار(ع) این است که مسأله امامت در جامعه جا بیفتد و مردم امام زمان و رهبر خود را بشناسند و به آن اقتدا کنند.

 
وی با اشاره به وجود ۱۲۴ هزار پیامبر، بیان داشت: در بین همه ائمه اطهار(ع) کوچک‌ترین اختلافی دیده نمی‌شود و اختلاف در میان آن‌ها معنا ندارد.
 
امام جمعه موقت بیرجند مسأله امامت و رهبری را در جامعه اسلامی بسیار مهم دانست و تصریح کرد: اولین رسالت پیامبران و امامان این است که حجت را بر مردم تمام کنند و مردم امام خود را بشناسند.
 
نوفرستی عصمت، تقوا، معنویت، رفتار و اخلاق را از شاخصه‌های پیامبر اکرم(ص) ذکر و تصریح کرد: تشکیل حکومت اسلامی در مدینه یکی از کارهای مهم پیامبر اکرم(ص) بوده و امروز بسیاری می‌خواهند اسلام را دین فردی اعلام کنند در صورتی که اسلام دین سیاست نیست بلکه تک‌تک افراد باید خود و جامعه را بسازند.
 
وی با بیان اینکه دشمن با برنامه‌ریزی حساب‌شده به دنبال کشف حجاب بوده و شخصیت‌های فرهنگی در دوران رضاشاه در کشف حجاب نقش استعماری ایفا کردند، مطرح کرد: امروز نیز دشمن مسأله بدحجابی و بی‌حجابی را دنبال می‌کند.
 
امام جمعه موقت بیرجند حجاب را از اساس دین دانسته و با تأکید بر اینکه متأسفانه دشمن‌ روی اینگونه مسائل هجمه وارد می‌کند، بیان داشت: جامعه باید هوشیار باشد و مسؤولان باید به این مسأله توجه جدی کنند.
 
نوفرستی به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر انقلاب اشاره و تبیین کرد: ایران با روحیه انقلابی قابل پیشرفت است و با حرکت انقلابی به اوج تکامل می‌رسد لذا هرگونه کوتاه آمدن از این مواضع نه‌تنها به ضرر انقلاب بلکه به ضرر جامعه و آینده انقلاب است.
 
وی متذکر شد: اگر بی‌توجهی به شعارهای انقلابی نبود شاید شاهد خسارت‌های مختلف به انقلاب نبودیم چراکه تفکر غیرانقلابی و لیبرالی مانع پیشرفت و آسیب‌زا است.
 
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به استفاده دشمنان از فضای مجازی، گفت: این روزها آمریکایی ها از فضای مجازی بهترین بهره را می‌برند و عمده آنچه از رسانه‌های مغرض ارائه می‌شود توسط منافقین و پشتیبانی آمریکایی‌ها است.
 
نوفرستی امنیت را خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و خطاب به دشمنان متذکر شد: نظام جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهد که کسی در جامعه دست از پا خطا کند.
 
وی در پایان مطرح کرد: اروپایی‌ها دارای تکبر هستند و به هیچ‌یک از تعهدات برجامی خود عمل نکردند لذا در مقابل تکبر اروپایی‌ها و غرب نهراسیدن و دفاع محکم و قوی از منافع کشور قرار دارد.
 
انتهای پیام/4


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.