سرویس: بیرجند کد خبر: 91100 ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جرایم مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان تصویب شد

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جرایم مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان تصویب شد، گفت: این طرح براساس حذف سود های مرکب بانک‌ها و موسسات غیربانکی که از طریق جرایم وام‌هایی که به اشخاص حقیقی و حقوقی داده می‌شود به تصویب رسید.

طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جرایم مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان تصویب شد

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به  تصویب طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جرایم مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان، اظهار کرد: امروز این طرح براساس حذف سود های مرکب بانک‌ها و موسسات غیربانکی که از طریق جرایم وام‌هایی که به اشخاص حقیقی و حقوقی داده می‌شود به تصویب رسید.

وی افزود: گرفتن سودهای مرکب از نظر شرعی نیز مشکل دارد و روش فعلی بانک‌ها و نوع محاسبه آنها با فقه و شرع همخوانی ندارد.
 
نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در شورای اسلامی با بیان هدف اجرای این طرح بیان کرد: این طرح در راستای اجرای احکام دین اسلام، ممانعت از ورشکستگی بانک‌ها و اصل آزادی قراردادها بوده است.
 
عبادی با اشاره به اینکه اقتصاددانان و علما و مراجع نظام معتقد به حذف سود ربوی هستند، خاطرنشان کرد: بدهی های بانکی به دلیل نوع سود، جرایم و قراردادهای متوالی عملا غیرقابل پرداخت می شوند و عملا زمینه ساز سود های ربوی را فراهم می‌سازند.
 
وی عنوان کرد: این طرح باعث پیشگیری از ادامه تعطیلی واحدهای تولیدی شده و رونق تولید در کشور می‌شود.
 
نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در شورای اسلامی با بیان تصویب دوفوریت حذف سود و جرایم بانکی در صحن علنی مجلس، تصریح کرد: با تصویب دو فوریتی طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جرایم مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان در صحن علنی این طرح خارج از دستور در کمیسیون برنامه و بودجه مورد بررسی قرار می‌گیرد و باید این طرح مورد تایید شورای نگهبان برای اجرا باشد.
 
انتهای پیام/127
 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب