سرویس: سیاسی کد خبر: 91093 ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی مطرح کرد

مبارزه با ملخ‌های صحرایی در 1400 هکتار از مراتع خراسان جنوبی/ اختصاص 115 میلیون تومان خسارت ناشی از سیل به استان

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تا کنون در استان در 1400 هکتار سطح از مراتع استان کار مبارزه با ملخ ها انجام شده و مانع ورود ملخ ها به مراتع شده‌ایم.

مبارزه با ملخ‌های صحرایی در 1400 هکتار از مراتع خراسان جنوبی/ اختصاص 115 میلیون تومان خسارت ناشی از سیل به استان

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا قوسی مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی امروز در شورای مدیریت بحران استانداری با اشاره به هجوم ملخ ها به استان، اظهار کرد: ابتدای اردیبهشت ماه هجوم ملخ های مهاجر به استان از سمت استان کرمان بود.

 

وی افزود: اما با توجه به آمادگی که همکاران داشتند به محض هجوم ملخ ها به منطقه نهبندان در مرحله اول ملخها در محل کانون ود در سطح مراتع که حدود 60 هکتار بود مبارزه انجام شد.

 

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: فاز دوم مبارزه با ملخ ها اواخر اردیبهشت انجام شد. قوسی خاطرنشان کرد: تا کنون در استان در 1400 هکتار سطح از مراتع استان کار مبارزه با ملخ ها انجام شده و مانع ورود ملخ ها به مراتع شدیم.

 

وی اظهار کرد: در کشور 30 میلیارد تومان اعتبار برای مبارزه با ملخ مصوب شد که در مرحله اول 10 میلیارد تومان بود و سهم خراسان جنوبی از اعتبار که مرحله اول 115 میلیون تومان بود.

 

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از این اعتبار 62 میلیون تومان صرف خرید تجهیزات و 53 میلیون تومان برای خرید سم هزینه شد.

 

قوسی بیان کرد: به محض اینکه کوچکترین حرکتی در خصوص حمله ملخها شاهد باشیم کار مبارزه را انجام می‌دهیم.

 

وی افزود: از تمام ظرفیت‌های منابع طبیعی و دامپزشکی نیز در این موضوع استفاده شده است.

 

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی در خصوص بحث سیل، بیان کرد: در بخش کشاورزی برآوردی که برای تامین اعتبار در مرحله اول انجام شد 484 میلیارد تومان در سطح کشور بوده که 3.5 درصد از اعتباری که مصوب شد به خراسان جنوبی اختصاص پیدا کرد.

 

قوسی گفت: 95 میلیارد تومان اعتبار برای امور دامی، زراعی، باغی و... بود و 175 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای جبران خسارت ابلاغ شد.

 

رضوی معاون اقتصادی اداره کل اطلاعات خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به عنوان شدن مطلبی در فضای مجازی در خصوص فساد ۴۷ میلیارد تومانی در یکی از دستگاه های اجرایی استان، گفت: موضوع این بوده که ظاهرا در دو شهرستان در خصوص خسارات ناشی از سیل تعدادی پرونده صوری تشکیل شده که طبق بررسی های به عمل آمده به این پروندها خسارت تعلق نگرفته و از استان برگشت داده شده است.

 

وی افزود: لازم است دستگاه های مربوطه پرونده‌های ارسالی را به دقت بررسی کرده و ضمن مطمئن شدن برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.

 

سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی نیز در این خصوص عنوان کرد: دستگاه های اجرایی موظف هستند نسبت به پروندهایی که در بحث سیل تشکیل شده بررسی لازم را انجام دهند.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب