سرویس: اخبار استان کد خبر: 91091 ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی:

ماهانه 300 میلیون تومان اعتبار برای آبرسانی به روستاها نیاز است/ بدهی 2 میلیارد و 400 میلون تومانی آبفار خراسان‌جنوبی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی گفت: به طور متوسط در ماه حدود 250 تا 300 میلیون تومان اعتبار برای بحث آبرسانی نیاز داریم.

ماهانه 300 میلیون تومان اعتبار برای آبرسانی به روستاها نیاز است/ بدهی 2 میلیارد و 400 میلون تومانی آبفار خراسان‌جنوبی

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی صفوی نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی امروز در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، اظهار کرد: برای اینکه مشکل کم آبی حل شود باید برنامه ریزی مالی و عملیاتی صورت گیرد.

 

وی افرود: 34 مجتمع آبرسانی در استان تعریف شده که این تعداد 500 روستا را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی بیان کرد: هدف ما استفاده از منابع ملی برای رفع مشکل است.

 

صفوی نژادبا بیان اینکه آبرسانی سیار به 447 روستا انجام می‌شود، عنوان کرد: موضوع آب در دو مقوله کمی و کیفی مورد نظر است که در بحث کمی 332 روستا و در بحث کیفی 115 روستا را شامل می‌شود.

 

وی اظهار کرد: در سال گذشته از طرف ردیف 10 و12 مبلغ 7.5 میلیارد تومان اعتبار گرفتیم که 3 میلیارد و 700 میلیون تومان را برای آبرسانی سیار در نظر گرفته‌ایم.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: سال گذشته موافقت نامه ما بیش از 10 میلیارد تومان بوده که بیش از 3 میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.

 

صفوی نژاد بیان کرد: در سال گذشته نیز با همکاری بسیج، اتحادیه دهیاران و فرمانداری ها علی رغم تمام مشکلات موجود و اعتصاب کامیون داران اما بحث ابرسانی قطع نشد و ادامه داشت.

 

وی خاطر نشان کرد: در بحث آبرسانی سیار حدود 2 میلیارد و 400 میلیون تومان بدهی داریم که این مبلغ شامل بدهی به بسیج سازندگی نیز می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی تصریح کرد: به طور متوسط در ماه حدود 250 تا 300 میلیون تومان اعتبار برای بحث آبرسانی نیاز داریم.

 

صفوی نژاد با اشاره به اینکه 34 تانکر آبرسانی در استان داریم، بیان کرد: تعداد تانکرهای آبرسانی سیار اجاره‌ای 24 مورد که و تعداد تانکر های دولتی 10 مورد است.

 

وی عنوان کرد: سال گذشته نسبت به سال 1396 در خصوص آبرسانی کاهش داشته ایم که این نشان دهنده حذف روستاها از آبرسانی سیار است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی در خصوص میزان آبرسانی به ازای هر نفر که 50 لیتر در شبانه روز در نظر گرفته شده، اظهار کرد: آبرسانی در زمان پیک مصرف 50 لیتر که بماند حتی 150 لیتر هم کم است.

 

صفوی نژاد گفت: پیشنهاد من برای کاهش مشکل کم آبی و افزایش دو برابری سهم آب برخی شهرستان‌ها افزایش 12 تانکر آبرسانی علاوه بر 34 تانکر فعلی است.

 

وی در خصوص کاهش مشکل آبرسانی در شهرستان درمیان، گفت: در خصوص روستای اِشک کار آبرسانی را آغاز کردیم و برای روستای شیرگ ججگ نیز برنامه آبرسانی را در نظر داریم همچنین برای روستای خیرآباد نیز از سمت روستای آواز برنامه داریم‌ مشکل آب را مرتفع کنیم.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در بحث مشکل آب روستای درمیان نیز حفر چاه حفر جدیدی را به صورت دستی آغاز کردیم که تا کنون 30 متر حفر شده است.

 

صفوی نژاد اظهار کرد: برای سایر روستاهای استان نیز اقداماتی انجام شده و برنامه داریم و دعا می‌کنیم که دبی آب چاه ها کاهش پیدا نکند و مشکل کم آبی مرتفع شود.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب