آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91088
تاریخ انتشار : 1398/04/25 - 14:19
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: دستگاه های زیر مجموعه وزارت نیرو در استان ظرف 48 ساعت فرصت دارند برای آبرسانی آب در روستا اقدام کنند و بعد از این مدت، گزارش کار ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی امروز در شورای هماهنگی مدیریت بحران ، اظهار کرد: در فصل گرم سال یکی از مباحث مهم علاوه بر آتش سوزی بحث آب و بی آبی در استان به ویژه در روستاها است که باید برای رفع مشکل و به حداقل رساندن مشکلات تلاش کرد. 

 

وی با بیان اینکه دستگاه ها به هیچ وجه از امکاناتی که در دست دارند مضایقه نکنند و برای رفع مشکلات تلاش شود، افزود: دستگاه های مربوطه از پیگیری و تلاش کوتاه نیامده و از ظرفیتهای ملی نیز غافل نشوید و نهایت استفاده را داشته باشید.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: اگر بتوانیم با همکاری دستگاها برای مشکلات مردم تلاش کنیم قطعا مردم شاهد کمکها خواهند بود و کمتر گلایه خواهند کرد لذا میطلبد دستگاه های نظامی، انتظامی و بسیج و سپاه برای رفع مشکلات با دستگاه های اجرایی همکاری کنند.

 

میرجعفریان عنوان کرد: سازمان برنامه و بودجه استان نیز از ظرفیت منابع ملی استفاده کند.

 

وی با بیان اینکه ۴۵۰ روستا در استان آبرسانی سیار میشود، گفت: باید مشکل کم آبی ریشه کن شود و از ظرفیت های منابع ملی برای حل ریشه ای مشکلات استفاده کرد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: فرهنگ سازی نیز برای رفع مشکل کم آبی مهم است که باید به آن توجه شود.

 

میر جعفریان اظهار کرد: محدودیت منابع وجود دارد اما مصرف نیز باید مدیریت شود که کمتر شاهد مشکلات باشیم.

 

وی در خصوص مجتمع های آبرسانی در استان، گفت: طی جلساتی که اخیرا برگزار شده تصمیمات خوبی در این خصوص اتخاذ شده و ان شاءالله به زودی اجرایی خواهد شد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، دستور داد: آب شرب به ازای هر نفر در نهبندان به دو برابر افرایش یابد.

 

میرجعفریان گفت: دستگاه های زیر مجموعه وزارت نیرو در استان ظرف 48 ساعت فرصت دارند برای آبرسانی آب در روستا اقدامات کنند و گزارش کار را اعلام کنند و اگر این انجام نشد گزارش علت عدم این اقدامات را در جلسه شورای منابع آب اعلام کنید.

 

وی تاکید کرد: برای تامین منابع از وزارت نیرو بهره بگیرید و اگر کمک وزارت نیرو کم بود از سازمان برنامه و بودجه، مدیریت بحران استانداری و بخش خصوصی خراسان‌جنوبی کمک بگیرید.

 

وی ضمن انتقاد از عدم حضور مدیر عامل آب و فاضلاب خراسان جنوبی، افزود: کار را به خاطر مسائل مالی متوقف نکنید. تا مشکلی برطرف نشود کسی حق ندارد از این کارگروه بیرون بررود.

 

انتهای پیام/127نظرات کاربران

بجای بردن آبروی افراد در جلسه، ببینید مشکل کجاست.


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.