سرویس: سیاسی کد خبر: 91088 ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵

دستور صریح معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی؛

مسئولان 48 ساعت فرصت دارند برای آبرسانی به روستاها اقدام کنند/ افزایش دوبرابری آبرسانی به نهبندان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: دستگاه های زیر مجموعه وزارت نیرو در استان ظرف 48 ساعت فرصت دارند برای آبرسانی آب در روستا اقدام کنند و بعد از این مدت، گزارش کار ارائه دهند.

مسئولان 48 ساعت فرصت دارند برای آبرسانی به روستاها اقدام کنند/ افزایش دوبرابری آبرسانی به نهبندان

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی امروز در شورای هماهنگی مدیریت بحران ، اظهار کرد: در فصل گرم سال یکی از مباحث مهم علاوه بر آتش سوزی بحث آب و بی آبی در استان به ویژه در روستاها است که باید برای رفع مشکل و به حداقل رساندن مشکلات تلاش کرد. 

 

وی با بیان اینکه دستگاه ها به هیچ وجه از امکاناتی که در دست دارند مضایقه نکنند و برای رفع مشکلات تلاش شود، افزود: دستگاه های مربوطه از پیگیری و تلاش کوتاه نیامده و از ظرفیتهای ملی نیز غافل نشوید و نهایت استفاده را داشته باشید.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: اگر بتوانیم با همکاری دستگاها برای مشکلات مردم تلاش کنیم قطعا مردم شاهد کمکها خواهند بود و کمتر گلایه خواهند کرد لذا میطلبد دستگاه های نظامی، انتظامی و بسیج و سپاه برای رفع مشکلات با دستگاه های اجرایی همکاری کنند.

 

میرجعفریان عنوان کرد: سازمان برنامه و بودجه استان نیز از ظرفیت منابع ملی استفاده کند.

 

وی با بیان اینکه ۴۵۰ روستا در استان آبرسانی سیار میشود، گفت: باید مشکل کم آبی ریشه کن شود و از ظرفیت های منابع ملی برای حل ریشه ای مشکلات استفاده کرد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: فرهنگ سازی نیز برای رفع مشکل کم آبی مهم است که باید به آن توجه شود.

 

میر جعفریان اظهار کرد: محدودیت منابع وجود دارد اما مصرف نیز باید مدیریت شود که کمتر شاهد مشکلات باشیم.

 

وی در خصوص مجتمع های آبرسانی در استان، گفت: طی جلساتی که اخیرا برگزار شده تصمیمات خوبی در این خصوص اتخاذ شده و ان شاءالله به زودی اجرایی خواهد شد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، دستور داد: آب شرب به ازای هر نفر در نهبندان به دو برابر افرایش یابد.

 

میرجعفریان گفت: دستگاه های زیر مجموعه وزارت نیرو در استان ظرف 48 ساعت فرصت دارند برای آبرسانی آب در روستا اقدامات کنند و گزارش کار را اعلام کنند و اگر این انجام نشد گزارش علت عدم این اقدامات را در جلسه شورای منابع آب اعلام کنید.

 

وی تاکید کرد: برای تامین منابع از وزارت نیرو بهره بگیرید و اگر کمک وزارت نیرو کم بود از سازمان برنامه و بودجه، مدیریت بحران استانداری و بخش خصوصی خراسان‌جنوبی کمک بگیرید.

 

وی ضمن انتقاد از عدم حضور مدیر عامل آب و فاضلاب خراسان جنوبی، افزود: کار را به خاطر مسائل مالی متوقف نکنید. تا مشکلی برطرف نشود کسی حق ندارد از این کارگروه بیرون بررود.

 

انتهای پیام/127


نظرات بازدیدکنندگان

ناشناس
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵

بجای بردن آبروی افراد در جلسه، ببینید مشکل کجاست.


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب