سرویس: اجتماعی کد خبر: 91072 ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی خبر داد

رقابت 242 نفر در مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خراسان‌جنوبی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: در مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ۲۴۲ نفر از برگزیده‌های شهرستانی، با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

رقابت 242 نفر در مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خراسان‌جنوبی

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام پرویز بخشی پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: مسابقات قرآنی توسط نهادهای مختلفی برگزار می‌شود اما رسمی‌ترین و تخصصی‌ترین مسابقات توسط اداره کل اوقاف برگزار می‌شود.

 
وی افزود: باید توجه بیشتری به بخش فرهنگ و برنامه‌های فرهنگی شود چراکه اگر فرهنگ قرآنی در جامعه‌ای نهادینه شود بسیاری از آسیب‌ها کاهش خواهد یافت.
 
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم، گفت: این مسابقات در رشته های حفظ پنج جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، حفظ کل، قرائت، تحقیق، ترتیل و دعا خوانی در دو بخش خواهران و برادران برگزار می‌شود.
 
بخشی‌پور با بیان این‌که از هر رشته 3 نفر برای مسابقات استانی اعزام شده‌اند، تصریح کرد: در مرحله شهرستانی یک هزار و 96 نفر ثبت نام کرده و به رقابت پرداخته‌اند.
 
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی افزود: مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم 20 فروردین تا 15 اردیبهشت‌ماه برگزار شد و در مرحله استانی رشته‌های آوایی 103 برادر و 139 خواهر با یکدیگر رقابت کردند.
 
بخشی‌پور تصریح کرد: در مرحله استانی رشته‌های کتبی نیز 143 نفر با یکدیگر رقابت کردند که از این تعداد 26 نفر آقا و 117 نفر خانم بودند
 
وی با بیان این‌که مرحله استانی این مسابقات از 26 تا 28 تیرماه در فردوس برگزار می‌شود، افزود: 242 نفر از برگزیده‌های شهرستانی، که 103 نفر آقا و 139 نفر خانم هستند در مرحله استانی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین 8 نفر آقا و 7 نفر خانم در مسابقات قرآنی سال گذشته رتبه نخست را کسب کردند که امسال بدون شرکت در مرحله شهرستانی به استانی راه می‌یابند.
 
وی با بیان اینکه بخش معارفی قرآن هم با شرکت 143 نفر برگزار شده است، افزود: این بخش در سه رشته تفسیر، موضوع و احادیثی بوده که با شرکت 117 نفر آقا و 29 خانم برگزار شده است.
 
بخشی پور بیان کرد: در چهل و دومین دوره مسابقان قرآن کریم خراسان جنوبی 6 نفر در بخش برادران، این مسابقات را داوری می‌کنند که از این تعداد 2 داور بین المللی و 4 نفر استانی هستند همچنین 6 نفر در بخش داوران این مسابقات را داوری می‌کنند که 3 داور کشوری و 3 داور استانی هستند..
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: برگزیدگان استانی به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند که مرحله مقدماتی مرحله کشوری 15 تا 25 مردادماه در شهر قم و مرحله نهایی نیز طی روزهای 10 تا 20 مهرماه به میزبانی اصفهان برگزار خواهد شد.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب