آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91049
تاریخ انتشار : 1398/04/24 - 06:14
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان‌جنوبی:
کاهش سرانه مصرف آب شهرها تا افق 1410/ مشترکان پرمصرف آب جریمه می‌شوند
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان‌جنوبی گفت: براساس مصوبه هیات وزیران مشترکان پرمصرف آب در استان 16 درصد جریمه خواهند شد و این پول برای برنامه‌های مدیریت مصرف و بازسازی شبکه‌های فرسوده هزینه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هاشمی مدیرعامل آب و فاضلاب شهری خراسان‌جنوبی شب گذشته در شورای حفاظت از منابع آب استان اظهار کرد: براساس مصوبه هیات وزیران مشترکان پرمصرف آب در استان 16 درصد جریمه خواهند شد و این پول برای برنامه‌های مدیریت مصرف و بازسازی شبکه‌های فرسوده هزینه خواهد شد. 

 

وی افزود: در بررسی‌های اولیه جریمه مشترکین پر مصرف استان بیش از 500 میلیون تومان است. 

 

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه پایین‌ترین مصرف سرانه آب شهری مربوط به استان‌های خراسان جنوبی و یزد است، گفت: 75 درصد مشترکان استان زیر الگوی مصرف هستند و 82 درصد ماهانه زیر 20 متر مکعب مصرف آب دارند.

 

هاشمی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود اوایل سال آینده 21 هزار و 500 مترمکعب ظرفیت تصفیه‌خانه بیرجند را افزایش دهیم که باید از همین اکنون برای استفاده از پساب برنامه‌ریزی شود تا استفاده مفیدی از این آب بشود.

 

وی عنوان کرد: شبکه فاضلاب در چهار شهر استان در حال اجرا است و پیمانکاران مشغول کار هستند طرح اجرای فاضلاب در خوسف دوباره بروز رسانی و تحویل سازمان برنامه و بودجه شده است. 

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان‌جنوبی گفت: باید تا افق 1410سرانه مصرف آب شهرهای استان از 240 لیتر به 208 لیتر کاهش یابد که به دلیل میزان بالای هدررفت آب و گسترش شبکه‌ها انجام این موضوع کار سختی است.

 

هاشمی گفت: جلسات ما در بخش آب باید با حضور ذی‌نفعان آب باشد و دهیاران می‌توانند اطلاعات خوبی در این زمینه در اختیار ما قرار دهند تا به بسته کامل نیاز آبی برسیم. 

 

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته شهرداری‌های استان مصرف آب خود را 21 درصد کاهش دادند، سرانه فضای سبز در برخی شهرها ما پنج برابر استاندارد کشور است.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.