سرویس: طبس کد خبر: 91044 ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴

استاندار خراسان جنوبی:

هیچ تحرکی از دستگاه‌های متولی برای رفع مشکلات آب مشاهده نمی‌شود/ آب منزل مدیرعامل آبفار را قطع کنید

استاندار خراسان جنوبی گفت: ظاهرا مشکل کم آبی در روستاها برای شما عادی شده در حالی‌که باید دستگاه‌های مختلف در زمینه حل مشکل کم آبی روستاها بسیج شوند اما هیچ تحرکی از استانداری و شرکت آب و فاضلاب روستایی به عنوان دستگاه تخصصی مشاهده نمی‌کنم.

هیچ تحرکی از دستگاه‌های متولی برای رفع مشکلات آب مشاهده نمی‌شود/ آب منزل مدیرعامل آبفار را قطع کنید

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی، امشب در شورای حفاظت از منابع آب استان با اشاره به سفرهای شهرستانی که برای مشاهده مشکلات از روستاها دارد، اظهار کرد: در سفرهای شهرستانی کمبود آب در روستاها مهمترین مشکل مردم است و مردم در روستاها نارضایتی زیادی از وضعیت آب شرب دارند.

 

وی افزود: در جلسات مختلف به دنبال آب ژرف و کارست برای 50 سال آینده هستیم در حالی که امروز در روستاها ما مردم آب خوردن ندارند و از تشنگی می‌میرند.

 

در قبال حل مشکلات مردم مسئول هستیم

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه باید در قبال حل مشکل مردم در این گرمای هوا احساس مسئولیت کنیم و بدانیم با گرمای هوا مردم با تنش آبی مواجه می‌شوند، گفت: اگر برای رفع مشکل کم آبی نیاز است سایر دستگاه‌ها یا نیروهای مسلح نیز بسیج شوند تا مردم در روستاها فصل تابستان کمترین تنش آبی را داشته باشند.

 

معتمدیان اظهار کرد: اگر در این خصوص نیاز به اعتبار است سازمان برنامه و بودجه با همکاری فرمانداری‌ها اعتبار مورد نیاز را تامین کند تا در این 2 ماه تابستان حجم آبرسانی به روستاها افزایش داشته و چند برابر شود.

 

وی تاکید کرد: آب یک نیاز معیشتی و حداقل درخواست مردم است. لذا حل این مشکل با توجه به مطالبه به حق مردم وظیفه ما مسئولان است که مرتفع شود اما گاهی اوقات در برخی از زمینه‌ها کوتاهی می‌شود.

 

افزایش حجم آبرسانی به روستاها با هر هزینه‌ای

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه با این افزایش دما در تابستان امسال نمی‌توانیم هر اقدامی را براساس مقدار اعتبارات در دسترس انجام دهیم، اظهار کرد: باید با هر هزینه‌ای حجم آبرسانی سیار به روستاها را افزایش دهیم تا بخشی از دغدغه مردم حل شود.

 

معتمدیان با بیان اینکه مردم نسبت به آبرسانی سیار منتقد هستند که باید برای رفع مشکل آنان تلاش شده و موضوع آبرسانی سیار به روستاها مدیریت شود، افزود: ما آدم آهنی که نیستم که همیشه یک مسیر ثابت را برویم، هم اکنون فصل گرما است و مردم بیشترین فشار را در زمینه آبرسانی سیار تحمل می‌کنند باید این مشکل چاره اندیشی شود.

 

 عُرضه نداریم مشکل مردم را حل کنیم! 

وی با بیان اینکه تکلیف روستاهای زیر 20 خانواری که در استان آب ندارند چیست؟ چه کاری برای حل مشکل آنان انجام شده یا باید انجام داد؟ تاکید کرد: باید در این 2 ماه تابستان به هر نحوی که شده مشکل آب مردم روستایی را حل کنیم چراکه در آستانه بحران هستیم و در این شرایط عُرضه نداریم مشکل مردم را حل کنیم! در حال حاضر مشکل آب شرب مردم است که باید برای مرتفع شدن مشکل چاره اندیشی شود.

 

عادی شدن مشکل آب شرب در روستاها برای متولیان امر

استاندار خراسان‌جنوبی خطاب به متولیان تامین آب شرب روستایی، افزود: ظاهرا مشکل کم آبی در روستاها برای شما عادی شده در حالیکه باید دستگاه‌های مختلف در زمینه حل مشکل کم آبی روستاها بسیج شوند اما هیچ تحرکی از استانداری و شرکت آب و فاضلاب روستایی به عنوان دستگاه تخصصی مشاهده نمی‌کنم.

 

معتمدیان خاطرنشان کرد: در یکی از روستاهای شهرستان طبس یکی از روستائیان پیشنهاد خوبی برای درک مشکل کم آبی مردم توسط مسئولان ارائه کرد و پیشنهاد این بود که مسئولان باید یک ماهی در روستاها زندگی کنند که متوجه مشکلات ما بشوند.

 

آب خانه مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی را قطع کنید!

وی خطاب به مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی، تصریح کرد: دغدغه تامین آب و حل مشکل آبی روستاها را در شما دیده نمی‌شود لذا دستور می‌دهم آب منزل شما را قطع کنند تا روزی یک ساعت به آب دسترسی داشته باشید.

 

استاندار خراسان‌جنوبی با تاکید بر اینکه این دستور جدی است و حتما باید انجام شود چراکه این امکان وجود دارد، تصریح کرد: آمار دقیقی از دغدغه‌های مردم در بحث مشکلات آب در روستاهای استان دارم ان‌شاءالله شما هم یک ساعت آب در روز را تجربه کنید و ببیند که بی‌آبی چه گونه است.

 

معتمدیان اظهار کرد: طی یک هفته آینده در خصوص حل مشکل کم آبی روستاها برنامه جدی و عملیاتی می‌خواهم و نباید در این خصوص نارضایتی وجود داشته باشد.

 

وی عنوان کرد: تا پایان هفته جاری شرکت آب و فاضلاب روستایی با همکاری دهیاران به صورت کوتاه مدت وضعیت آبرسانی سیار را مدیریت و حجم آب ارسالی را افزایش دهد.

 

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به به آمار ارائه شده توسط مدیرکل جهاد کشاوزی خراسان جنوبی که مطرح کرد در زمینه اجرای طرح های نوین آبیاری به صورت تخته گاز عمل می‌کنیم و در این راستا رتبه چهارم کشور را داریم، گفت: این طرح‌ها به صورت نیم گاز هم انجام نمی‌شود و گازی در اجرای طرح ها نمی‌بینیم.

 

ارائه آمارهایی که با عمل یکی نیست

معتمدیان بیان کرد: همیشه مسئولان استان آمار ارائه می‌دهند که در فلان زمینه رتبه اول تا چهارم را داریم اما عمل این گونه نیست.

 

انتهای پیام/127


نظرات بازدیدکنندگان

ناشناس
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴

افرین بر استاندار شجاع و مردمی روستایی بنام "قاسمی " در مجاورت شیخ اباد از توابع بخش ماژان شهرستان خوسف سالهاست که مخزن اب دارد که دیگر در حال تخریب است .ولی تانکری به انجا ابرسانی نمی کند. بدلیل عدم ابرسانی خالی از سکنه شده ولی در حال حاضر به انجا جهت کار کشاورزی و دامداری رفت و امد می شود ولی مردم با دبه شخصی برا خودشان اب شرب می برند . واقعا نیاز به پیگیری و بررسی دارد .


تشنه
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴

سلام ما در روستای درمیان آب خوردن نداریم و واسه استحمام میریم اسدیه یا بیرجند بخدا همه دارن از روستا مهاجرت میکنن و ما که در نزدیک مرز هستیم اگه روستامون خالی بشه واسه امنیت استان و کشور تاثیر منفی داره. مگه وظیفه مسئولین نسبت به پدیده شوم مهاجرت چیه؟؟ روستایی که واسه خودش بیش از 30 سال مرکز بخش بود الان مردمش اب خوردن نداره واقعا پیشرفت در روستامون بیداد میکنه!!!!!!مسولین محترم برای رضای خدا هم شده روستای مرزی درمیان را دریابید


ناشناس
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴

درود بر استاندار عزیز .انشاالله که شاهد عمل شدن لااقل یکی از دستورات ایشان باشیم.تا حالا فقط شاهد عزل ونسب ونان بری توسط زیر مجموعه ایشان بوده ایم که انشاالله ایشان دست نامبارک این افرادمریض وضد دولت را از چرخه مدیریت قطع کنند ومردم بیشتر شاهد اجرایی شدن دستورات دلسوزانه ایشان باشند


ناشناس
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴

درود بر استاندار عزیز


محمد
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴

باسلام ضمن تشکر از استاندار محترم بایستی به اطلاع برسانم روستای درمیان با سابقه ای دیرینه و جمعیتی 1800 نفری هر دو روزی فقط بیست تا بیست و پنج دقیقه آب شرب دارد که آن هم اصلا به ارتفاعات و منازل بالا دست آب نمیرسند با توجه به سیل یکم خرداد سال جاری که سبب تخریب صد در صدی چاه آب شرب روستا گردید و استاندار محترم هم به روستایمان آمدند و مشکل را از نزدیک رصد و داد دل مردم را شنیدند دستور فرمودند با تانکر و با استفاده از بخش خصوصی مشکل آب شرب روستایی با این جمعیت هر چه سریعتر رفع شود اما حالا که 50 روز از بازدید و دستور استاندار محترم گذشته هیچ مشکلی از مردم حل نشده و هر روز شاهد دعوا و مشاجره اهالی با یکدیگر هستیم چرا که هر کدام ازاهالی بخاطر اینکه بتوانند یک دبه آب بردارند فامیل بودن و قوم و خویش بودن را کنار گذاشته و دعوا با یکدیگر می پردازند. در پایان از مسئولین محترم خواهشمندم فقط وظیفه ای که قانون برایشان تعریف کرده را انجام دهند ما درخواست بیشتری نداریم چرا که کار مضاعف و پیگیری جدی که براشون اصلا معنا نداره/ مسولین محترم آب و فاضلاب روستایی خواهشا به داد دل مردم برسید بخدا واسه کشوری چون ایران جای تاسف داره که مردمش در قرن 21 واسه آب شرب بیست و چهار ساعته از مسئولین خودشون خواهش کنن.


حسین
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴

واقعا اگه جدی باشه من حاضرم دست این استاندار رو هم ببوسم خیلی از دستورش لذت بردم خدا خیرش بده


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب