آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90997
تاریخ انتشار : 1398/04/20 - 15:45
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی گفت: که در حال حاضر 2 هزار و 660 کلاس درس استان بخاری نفتی دارند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا بیکی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی  امروز در جلسه جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر 34 مدرسه با 344 کلاس درس دو نوبتی در بیرجند داریم.

 

وی افزود: در استان شاهد کمبود فضای آموزشی هستیم که بیشترین در مهرشهر بیرجند است.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی بیان کرد: در چهار روستای حاشیه بیرجند 63 کلاس مورد نیاز است.

 

بیکی عنوان کرد: با توجه به جهش اعتباری در سال‌های اخیر فقط طی سال گذشته 34 کلاس درس ساخته شد و برای مهرماه امسال نیز 186 کلاس درس در سطح استان آماده بهره‌برداری است.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پروژه بلاتکلیف و رها شده نداریم فقط بیرجند نیاز  به احداث یک استخر دانش‌آموزی دارد.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی گفت: 13 درصد کلاس‌های درس خراسان جنوبی تخریبی است که فردوس با 28 درصد بیشترین کلاس تخریبی را دارد و سیاست وزارت آموزش و پرورش بر حذف بخاری های نفتی است که در حال حاضر 2 هزار و 660 کلاس درس استان بخاری نفتی دارند.

 

بیکی بیان کرد: برای یک‌هزار و 220 کلاس درس زیرساخت گاز فراهم شده و تا مهرماه مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد و ایمن می شوند و مابقی با تا سال آینده انجام خواهد شد.

 

وی افزود: در سطح استان 50 کلاس درس با زیر 10 نفر دانش‌آموز فعال است که این مدارس زیر نرم دانش آموزی نیاز است و باید تجمیع شوند تا از امکانات بیشتر برخوردار شده و بتوان از ظرفیت‌های خالی مدارش شبانه روزی استفاده کرد.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در سال 86 فضای‌های آموزشی از پرداخت عوارض ساخت و ساز به شهرداری‌ها معاف شدند اما پس از مدتی هرگونه معافیتی لغو شد لذا درخواست بازگشت مجدد معافیت عوارض ساخت و ساز برای مدارس را داریم.

 

بیکی عنوان کرد: باید تاثیر پراکندگی جمعیت در شاخص‌ها و سرانه‌های آموزش و پرورش افزایش داشته باشد.

 

وی اظهار کرد: بیرجند و قاین به عنوان منطقه برخوردار در لیست وزارت کشور ثبت است در حالی که از اعتبارات نفت، ماده 38 و ارزش افزوده ملی برخوردار نمی‌شوند.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی تاکید کرد: باید برای مسکن مهر ردیف خاص اختصاص پیدا کند تا مشکلات آن حل شود.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.