سرویس: سیاسی کد خبر: 90996 ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور:

بیش از 90 درصد پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش فعال است/ غیر فعال بودن سیستم گرمایشی 136 هزار کلاس درس در کشور

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشورگفت: در حال حاضر بیش از 90 درصد پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش فعال است.

بیش از 90 درصد پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش فعال است/ غیر فعال بودن سیستم گرمایشی 136 هزار کلاس درس در کشور

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور امروز  در جلسه جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمامی که 50 درصد آن توسط خیران تامین شده در سال 96 حدود 4 میلیارد و 400 میلیون تومان و در سال گذشته 9 میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرده است.

 

وی با بیان اینکه برای تخریب و بازسازی مدارس خراسان‌جنوبی نیز در سال 96 سه میلیارد تومان و در سال گذشته 9 میلیارد و 300 میلیون تومان اختصاص داده شد، افزود: اعتبار تکمیل فضای‌های نیمه تمام ملی استانی در سالهای 95 و 96 صفر بوده اما در سال گذشته 21 میلیارد تومان برای خراسان‌جنوبی اختصاص داشته است.

 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: میزان اعتبارات تجهیزات مدارس مناطق محروم این استان برای سال 95 و 96 صفر بود اما در سال گذشته 800 میلیون تخصیص یافت.

 

رخشانی مهر اظهار کرد: در حوزه استانداردسازی وسایل گرمایشی و سرمایشی مدارس خراسان‌جنوبی در سال گذشته 6 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

 

وی عنوان کرد: برای تمام کشور برنامه داشتیم که فضاهای نیمه تمام را فعال کنیم  که در حال حاضر بیش از 90 درصد پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش فعال است.

 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در برخی مناطق کشور زیرساخت‌ها لازم برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس فراهم نیست اما در مناطقی که گازرسانی شده باید تا ابتدای مهرماه امسال بخارهای نفتی جمع‌آوری شود.

 

رخشانی مهر با بان اینکه در حال حاضر سیستم گرمایشی 136 هزار کلاس درس مدارس کشور غیراستاندارد است، اظهار کرد: تا مهرماه امسال تمام  مدارس خشتی و گلی در سطح کشور به غیر از استان سیستان و بلوچستان جمع آوری می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات امسال 3 هزار میلیارد تومان است که ان‌شاءالله با تخصیص اعتبارات اهداف مورد نظر عملیاتی خواهد شد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب