سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 90995 ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

سهمیه دانشجویی برای دانشگاه فرهنگیان تخصیص داده شود

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: درخراسان‌جنوبی یک هزار و 638 معلم کمبود داریم و خواستار تخصیص سهمیه دانشجویی مورد نظر برای دانشگاه فرهنگیان جهت استخدام معلم هستیم.

سهمیه دانشجویی برای دانشگاه فرهنگیان تخصیص داده شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی امروز در جلسه جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی 170 هزار دانش آموز دارد که در 2 هزار و 749 مدرسه ساماندهی شده‌اند.

 

وی افزود: خراسان‌جنوبی استانی با وسعت زیاد و پراکندگی جمعیت است که باید نگاه ویژه‌ای برای نگه‌داشت جمعیت در استان شود و در چهار شهرستان مرزی باید نیروی انسانی را افزایش داده و مانع مهاجرت شویم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان کرد: در استان کمبودهای زیادی در حوزه آموزش و پرورش داریم که باید این استان به لحاظ اعتبارات آموزش و پرورش جزو چهار استان محروم از جمله کرمان و سیستان بلوچستان باشد.

 

واقعی با اشاره به مستعد بودن دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی، گفت: با افزایش امکانات و تجهیزات شاهد بهره‌وری بیشتری این دانش آموزان برای استان خواهیم بود.

 

وی خاطرنشان کرد: درخراسان‌جنوبی یک هزار و 638 معلم کمبود داریم  و خواستار تخصیص سهمیه دانشجویی مورد نظر برای دانشگاه فرهنگیان جهت  استخدام معلم هستیم.

 

واقعی ادامه داد: می‌توان از سهمیه حق‌التدریس آزاد یا افزایش خرید آموزشی کمبودها نیروهای انسانی در استان را جبران کرد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: کارمندان آموزش و پرورش استان 105 میلیارد تومان مطالبات دارند.

 

وی در خصوص کمبود شدید فضای آموزشی در استان، گفت: بیشترین مشکل مربوط به شهرستان بیرجند است که درخواست می‌شود از فضاهای آموزش و پرورش کمتر برای سایر دستگاه‌ها استفاده شود.

 

واقعی گفت: درخواست داریم اعمال مدرک تدریسی برای معلمان انجام شود و هچنین مصوبه عدم  اجازه استفاده از وسایل ایاب و ذهاب برای شعاع بیشتر از 20 کیلومتر اصلاح شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در خصوص تجهیزات آموزشی و تربیت بدنی در استان کمبود داریم و همچنین درخواست میشود در خصوص پاداش بازنشستگان اقدامی جهت پرداخت به موقع و یکجا صورت گیرد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب