آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90993
تاریخ انتشار : 1398/04/20 - 14:27
در جلسه جمع بندی مباحث مربوط به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خراسان‌جنوبی مطرح شد
پول‌های اختلاس شده از صندوق ذخیره فرهنگیان برگشت داده شود/خوابگاه‌های دانشگاه فرهنگیان استیجاری است
رئیس دانشگاه صنعتی بیرجند با اشاره به اختلاس صورت گرفته در صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: درخواست داریم این پول‌ها برگشت داده و به درستی توزیع شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید حجت هاشمی رئیس دانشگاه صنعتی بیرجند امروز در جلسه جمع بندی مباحث مربوط به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی خراسان‌جنوبی که با حضور اعضای کمیسیون و آموزش تحقیقات مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: تمام بودجه یک سال دانشگاه ۲۰ میلیارد تومان است.

 

وی افزود: از صندوق ذخیره فرهنگیان ۸ هزار میلیارد تومان اختلاس شد و اقدام خاصی برای بازگرداندن پول‌ها صورت نگرفت که این ها همه باعث نگرانی اساتید و دانشجویان می‌شود.

 

رئیس دانشگاه صنعتی بیرجند بیان کرد: درخواست داریم این پولها برگشت داده و به درستی توزیع شود.

 

هاشمی عنوان کرد: جمهوری اسلامی حکومتی است که اگر مشکلی وجود داشته باشد به آن رسیدگی میکند لذا خواهش دارم در خصوص اختلاس به عمل آمده از صندوق ذخیره فرهنگیان نیز اقدام اساسی صورت گیرد.

 

محمدحسین شفیعی رئیس دانشگاه بزرگمهر قاینات نیز در خصوص مشکلات این دانشگاه، عنوان کرد: اعتبارات طرح توازن دانشگاه کم است ، نیاز به جذب هیئت علمی و توسعه رشته در این دانشگاه داریم.

 

مهدی ثقفی رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی نیز اظهار کرد: برای ادامه رقابت و توسعه نیاز به مزایای رقابتی داریم که درخواست داریم توجه شود.

 

محمود نخعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه گفت: ۵ دانشگاه فنی و حرفه ای در استان داریم.

 

وی افزود: درخواست در نظر گرفتن اعتبار مناسب برای دانشگاه و تصویب اعتبارات لازم را دارم.

 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی، گفت: با توجه به موانع پیش‌رو درخواست دارم از عوارض شهرداری و هزینه‌های زیرساختی معاف شویم.

 

نخعی تصریح کرد: در خصوص کمبود نیروی انسانی پیشنهاد می‌شود طرح جذب امریه در این دانشگاه اجرا شود.

 

وی در خصوص زیاد بودن طرح‌های عمرانی نیمه‌کاره، گفت: اگر سرانه دانشجویی افزایش داشته باشد می‌توان از ظرفیت دانشجویان برای کار آموزی در این پروژه‌ها استفاده کرد و سریعتر دانشجویان وارد بازار کار شوند.

 

ایرج مهدی‌زاده رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی نیز، گفت: فضای خوابگاهی در دانشگاه های فرهنگیان پاسخگوی نیاز ما نیست.

 

وی افزود: در پردیس های دانشجویی شاهد کمبود شدید نیروی انسانی هستیم.

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: خوابگاه های دانشگاه فرهنگیان استیجاری است و اعتبارات تملک و دارایی در سال ۹۷ صفر بوده که برای سال جاری نیاز به توجه ویژه داریم.

 

مهدی‌زاده خواستار احیای مراکز تربیت معلم در فردوس و قاین و اختصاص کد برای تربیت معلم بنت الهدی فردوس شد.

 

محمدعلی ناصری رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی ضمن گلایه از نامناسب بودن شرایط ساختمان پارک در مرکز استان خواستار تعیین تکلیف متولی مراکز رشد شهرستانی شد.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.