سرویس: سیاسی کد خبر: 90990 ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی:

برای ماندگاری معلمان در مناطق محروم چاره اندیشی شود

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در خصوص ماندگاری معلمان در مناطق محروم، گفت: متاسفانه ماندگاری معلمان در نهبندان کم است که باید فکری برای جایگزینی داشته باشیم

برای ماندگاری معلمان در مناطق محروم چاره اندیشی شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: در استان شاهد وجود مدارس کانکسی هستیم که باید حذف شود و نسبت به ساخت مدرسه اقدام شود.

 

وی در خصوص بحث هوشمند سازی مدارس حوزه انتخابیه‌اش، گفت: با توجه به تغییرات محتوای کتب درسی و نیاز به استفاده از یارانه در آموزش بحثی مباحث بسیاری از مدارس نیازمند به هوشمند سازی است.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در خصوص ماندگاری معلمان در مناطق محروم، اظهار کرد: متاسفانه ماندگاری معلمان در نهبندان کم است که باید فکری برای جایگزینی داشته باشیم.

 

افضلی بیان کرد: به دلیل کمبود معلم در این دو شهرستان به سمت جذب نیروهای خرید خدمت رفتیم اما به دلیل پایین بودن حقوق این نیروها کلایه داشته و درخواست تعیین تکلیف دارند.

 

وی در خصوص تغذیه مدارس، اظهار کرد: در مدارس مناطق محروم نیاز است تغذیه به ویژه غذای گرم برای دانش آموزان در نظر گرفته شود چرا که اغلب دانش آموزان در این مناطق با سوء تغذیه مواجه‌اند.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: لازم است در خصوص بحث هزینه کتب درسی دانش آموزان استان تجدید نظر شود و مانند سیستان و بلوچستان که کتب درسی رایگان در اختیار دانش آموزان قرار میگیرد در نهبندان و سربیشه نیز رایگان باشد. خراسان‌جنوبی استانی است مانند سیستان و بلوچستان و سیستان از ظرفیت آب برخوردار است و ما همان آب را هم نداریم.

 

افضلی عنوان کرد: هزینه ایاب ذهابی که برای دانش آموزان در نظر گرفته شده کم است که باید در این موضوع نیز تجدید نظر صورت گیرد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب