سرویس: قاین کد خبر: 90988 ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

مدارس عشایری احیا شود/ کمتر دیده شدن نُرم دانش آموزی در خراسان‌جنوبی نسبت به کشور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: نُرم دانش آموزی کشور و خراسان جنوبی یکی در نظر گرفته شده است درصورتی که تراکم جمعیتی در استان زیاد است و باید نُرم دانش آموزی در این استان کمتر از مرکز کشور دیده شود

مدارس عشایری احیا شود/ کمتر دیده شدن نُرم دانش آموزی در خراسان‌جنوبی نسبت به کشور

به گزارش خبرنگار خاورستان، فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه جمع بندی مباحث مربوط به آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای، اظهار کرد: جمعیت قابل توجه استان عشایر هستند اما مدارس عشایری فراموش شده و باید احیا شود.

 

وی با بیان اینکه شرایط خوابگاه ها در استان خوب نیست، افزود: باید نسبت به تجهیز و به روز رسانی خوابگاه و مدارس اقدام و تعیین تکلیف شود.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: درخواست دارم خوابگاه‌های دولتی دیده شود چراکه تعطیلی اینها باعث ضربه زدن به استان است و باید درصدد افزایش خوابگاه ها بود نه کاهش و تعطیلی.

 

فلاحتی گفت: نُرم دانش آموزی کشور و خراسان جنوبی یکی در نظر گرفته شده است درصورتی که تراکم جمعیتی در استان زیاد است و باید نُرم دانش آموزی در این استان کمتر از مرکز کشور دیده شود زمین که به آسمان نمی‌آید.

 

متولی دانشگاه فرهنگیان کیست؟

وی با اشاره به دانشگاه فرهنگیان خطاب به رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات، گفت: چند سال است رئیس کمیسیون هستید و ما آخر نفهمیدیم متولی دانشگاه فرهنگیان کیست؟ وزارت علوم یا آموزش و پرورش؟ اگر وزارت علوم است چرا دانشگاه فرهنگیان مانند سایر دانشگاه ها مورد توجه نیست و اگر آموزش و پرورش متولی است چرا دانشگاه‌های فرهنگیان فضای مناسبی در حد یک مدرسه ندارد. خواهشا این موضوع تعیین تکلیف شود.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی، گفت: استخری که برای زیرکوه به صورت نیمه ساز رها شده را به اتمام برسانید و اولویت در استان با پروژه های نیمه تمام باشد بعد پروژه‌های دیگر کلنگ‌زنی شود.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب