سرویس: علمی و پزشکی کد خبر: 90986 ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

علم برای بشر یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است/ ارزش‌های اسلامی در کنار علم مایه سرفرازی انسان است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه علم برای بشر یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است، گفت: اگر علم بخواهد مفید واقع شود باید جهت دار و بر اساس ارزش‌های الهی و انسانی باشد تا علم در خدمت انسان قرار گیرد همان طور که خداوند موجودات را برای انسان قرار داده است.

علم برای بشر یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است/ ارزش‌های اسلامی در کنار علم مایه سرفرازی انسان است

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی در دیدار با اعضای کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به آیه قرآن اظهار کرد: انسان طوری آفریده شده است که از جهت استعداد همه چیز را می‌داند اما بالفعل هیچ نمی‌داند و نیازمند یادگیری است.

 

وی افزود: از نظر نیاز انسانی و بشری باید همه کارهای انسان با علم انجام شود و این تکلیف سنگینی است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه قرن‌ها دنیای علم را مسلمانان اداره کردند و در اشاعه علم بُخل نورزیدند، گفت: در جریان نامطلوبی که در جامعه بشری پیش آمد و عناصری بر جهان مسلط شدند و روش انحصارطلبی را در پیش گرفتند و از ذخایر علم مسلمانان مجهز شدند می‌بینیم که آن اندازه اجازه بهره‌مندی از علوم را به دیگران می‌دهند که در میدان عمل فقط منافع آن‌ها حفظ شود.

 

آیت‌الله عبادی با بیان اینکه علم برای بشر یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است، عنوان کرد: اگر علم بخواهد مفید واقع شود باید جهت دار و بر اساس ارزش‌های الهی و انسانی باشد تا علم در خدمت انسان قرار گیرد همان طور که خداوند موجودات را برای انسان قرار داده است.

 

علم بی‌دین جهان را به آتش می‌کشد

وی با بیان اینکه علم بی‌دین جهان را به آتش می‌کشد، بیان کرد: دین بی علم سر از خرافه در می‌آورد و از آن داعش می‌سازد و هر دو بلای جان می‌شوند اما اگر علم و دین با هم باشند شهید مطهری، باهنر، چمران و احمدی روشن‌ می‌شود.

 

انقلاب اسلامی ایران علم را به دین پیوند زده است

 نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تصریح کرد: امروز با علم دارند دنیا را ویران می‌کنند بنابراین باید در این فرصتی که انقلاب اسلامی ایجاد کرده و علم را به دین پیوند زده و حامل پیام برای جهانیان است به درستی استفاده شود و این مسئولیت مسئولان ما را سنگین‌تر کرده است.

 

آیت‌الله عبادی ادامه داد: بایستی همه چیز را بومی کنیم و به خود متکی باشیم چرا که ارزش‌های اسلامی، دینی و اخلاق اسلامی در کنار علم مایه سرفرازی و رفاه انسان است.

 

انتهای پیام/ 135

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب