سرویس: اجتماعی کد خبر: 90977 ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد

رسیدگی به مشکلات آموزش و پرورش خراسان جنوبی طی دو هفته دیگر در کمیسیون مجلس

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:طی دو هفته آینده جلسه ای در کمیسیون با حضور تمام اعضا برگزار خواهد شد و به مسائل و مشکلات مطرح شده در استان رسیدگی می‌شود.

رسیدگی به مشکلات آموزش و پرورش خراسان جنوبی طی دو هفته دیگر در کمیسیون مجلس

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در جلسه جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بخش آموزش و پرورش اظهار کرد: در کشور ۱۲۰ هزار کلاس درس تخریبی و تجهیزی وجود دارد که اعتبار بالایی نیاز دارد.

 
 
وی افزود: در کشور مشکلات مالی زیادی وجود دارد و با کاهش منابع مواجه ایم اما علی رغم تمام مشکلات تمام دستگاه ها مصمم به رسیدگی مسائل آموزش و پرورش هستند.
 
 
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نگاه و توجه به آموزش و پرورش علی رغم تمام مشکلات و تنگانهای مالی در دستور کار دولت قرار گرفته و مقام معظم رهبری نیز در این خصوص تاکید دارند آموزش و پرورش را درست کنید تا همه جا درست شود.
 
 
زاهدی با بیان اینکه پایه و اساس کشور در تمام زمینه ها به آموزش و پرورش بر میگردد، تصریح کرد: امیدواریم به جایی برسیم که تمام دغدغه ها در حوزه آموزش و پرورش برطرف شود.
 
 
وی با بیان اینکه اعتبارات سرمایشی و گرمایشی آموزش و پروش مازاد بر بودجه است، گفت: در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تمام نگاه‌ها به رفع مشکلات آموزش و پرورش است.
 
 
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طی دو هفته آینده جلسه ای در کمیسیون با حضور تمام اعضا برگزار خواهد شد و به مسائل و مشکلات مطرح شده در استان رسیدگی میشود. امیدواریم طی ۳ سال آینده وضعیت آموزش و پرورش خراسان جنوبی به سطح نرمال در کشور برسد.
 

زاهدی خاطرنشان کرد: تمام موارد مطروحه در این جلسه در تهران با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، مسئولان استانی ذیربط و روئسا و وزرای کشوری در تهران در کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی جلسه برگزار خواهیم کرد و تمام موارد بررسی خواهد شد.

 

وی افزود: امیدواریم بر اساس توانمندی چه از نظر قانونی و چه مالی و معنوی که وجود دارد بتوانیم برنامه‌ریزی خوبی برای دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش داشته باشیم.

 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلی شورای اسلامی بیان کرد: برای برخی از خواسته ها نیاز به اعتبار مالی نیست از جمله اینکه برای برخی از جاها باید یک مجوز صادر شود یا نیاز به گسترش برخی رشته‌های دانشگاهی چه برای وزارت بهداشت چه وزارت علوم است و در برخی جاها نیاز به بودجه برای احداث مدرسه، دانشگاه، خوابگاه و... است که درخواست‌ها باید جدا جدا بررسی و رسیدگی شود.

 

زاهدی عنوان کرد: باید یکسری هماهنگی‌ها بین واحدها از آموزش عالی گرفته تا آموزش و پرورش وجود داشته باشد. برخ از فضاهایی که مربوط به آموزش و پرورش است اما در اختیار وزارت علوم است و بلعس اگر تهاتر شود می‌توان برخی از مشکلات را در سال جاری و با برنامه ریزی طی دو تا سه سال آینده به حد نرمالی کشوری رساند ضمن اینکه در برخی از موارد استان بالاتر از نرم کشوری است.

 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب