آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90975
تاریخ انتشار : 1398/04/20 - 11:37
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مراکز تربیت معلم راه اندازی نشود و معلمی در خراسان جنوبی تربیت نشود دچار مشکلات بیشتری خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی در جلسه جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکی از عامل های اصلی نگهداری جمعیت در خراسان جنوبی توجه به علم آموزی و مراکز دانشگاهی است.

نباید شاخص توسعه دانشگاه به جمعیت گره بخورد 
وی با بیان این‌که جمعیت در خراسان‌جنوبی پایین است و با همین جمعیت پایین استان شد، افزود: پایین بودن جمعیت دلیل نمی‌شود که در خصوص افزایش رشته ها و توسعه دانشگاهی به این استان توجه نشود و قرار نیست تمام شاخص ها به جمعیت کم گره خورده و دیده نشویم. 
 
مرکز فنی و حرفه ای فردوس راه اندازی شود
 
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور،گفت: درخواست دارم مرکز فنی حرفه ای دخترانه در فردوس را که قول دادید راه اندازی کنید.
 
اگر مراکز تربیت معلم راه اندازی نشود مشکلات بیشتر خواهد شد
امیرحسنخانی با بیان این‌که در حوزه تربیت معلم مشکل داریم، گفت: اگر مراکز تربیت معلم راه اندازی نشود و معلمی در استان تربیت نشود دچار مشکلات بیشتری خواهیم شد.
 
 
نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، عنوان کرد : طی سالهای اخیر شرایطی در نهبندان فراهم شد و دانشکده کشاورزی در نهبندان در رشته های امور دامی و چند رشته کشاورزی راه اندازی شد اما به دلایلی فعالیت خاصی نداشته و رو به تعطیلی است.
 
دانشکده کشاورزی نهبندان روبه تعطیلی است
وی با بیان این‌که این دانشکده امکانات دارد، گفت: باید این فضا مورد توجه باشد که تعطیل نشود.
 
 
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در منطقه نهبندان ژن منحصر به‌فرد بُز کرکی، گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی ویژه داریم که میتوان از دانشکده فعلی با توجه به اینکه ردیف اعتباری دارد به عنوان مرکز تحقیقات در زمینه های مربوطه استفاده کرد.
 
 
افضلی بیان کرد: بحث آموزش عالی در نهبندان خوب دیده شده و لازم است که آموزش عالی وجود داشته باشد اما طی سالهای ۹۱ تا ۹۵ به دلیل مشکلات خشکسالی ۷ هزار نفر کاهش جمعیت در نهبندان داشته ایم که این در خصوص جامعه دانشجویی استان تاثیرات سوئی دارد.
 
باید با توجه به آموزش از مهاجرت مقابله کرد
وی ادامه داد: باید به مباحث آموزشی توجه شود که شاهد مهاجرت نباشیم چراکه شاهد خالی شدن مرز از جمعیت منجر به مباحث امنیتی در استان خواهد شد.
 
 
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نهبندان قطب معدن است و راه اندازی پژوهشکده ای در این خصوص یا رشته معدن در دانشگاه های نهبندان ضرورت دارد.
 
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.