آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90973
تاریخ انتشار : 1398/04/20 - 11:00
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: باید زمینه را برای جذب بیشتر دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های خراسان‌جنوبی فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه جمع بندی اعضای کمیسیون تحقیقات و آموزش مجلس، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان مظلوم ترین دانشگاه استان است.

 
وی افزود: علم و دانشگاه ها دلیل پایداری مردم در استان است و توسعه دانشگاه دلیل به وجود آمدن صنعت، امنیت و بسیاری دیگر از امکانات در استان است.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به کم شدن دانشجو در کشور و اجرای سیاست انقباضی در دانشگاه ها، گفت: این شرایط و کم شدن رشته های دانشگاهی در خراسان جنوبی آسیبهای مخربی خواهد داشت و در خراسان جنوبی باید جمعیت دانشجویی و امنیت مرز در این استان حفظ شود.
 
 
عبادی اظهار کرد: همواره کشور از شرق آسیب دیده و بخشی نگری آسیبی است که به استانها آسیب میزند لذا باید مورد بازنگری قرار گیرد و شرایط استانها جامع دیده شده و تمام مسائل مورد توجه باشد.
 
 
وی در خصوص جذب دانشجوی خارجی به ویژه از افغانستان، گفت: دستگاه های امنیتی نیز باید به حضور دانشجویان خارجی توجه داشته باشند. 
 
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: توسعه دانشگاه های فنی و حرفه ای بسیار مهم است.
 
 
عبادی با بیان اینکه پارک علم و فناوری مرکز استان نیز مظلوم است، افزود: پارک علم و فناوری مرکز استان از برخی امکاناتی که در شهرستانها وجود دارد محروم تر است و ساختمانی ندارد که شرکتهای دانش بنیان در آن مستقر شوند.
 
 
وی خاطرنشان کرد: در کشور نخبه پروری مهم است و باید به آنها توجه شود و با شرایط سیستم معیوب منجر به سرخوردگی نخبه ها و مهاجرت میشود.
 
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نباید سرانه دانشجو در خراسان جنوبی از استان سیستان و بلوچستان کمتر باشد. سیستان و بلوچستان تنها مزیتی که دارد آب است اما خراسان جنوبی آب ندارد.
 
 
عبادی گفت: وزارتخانه علوم باید به این مسائل توجه داشته باشد و در برنامه های سالهای بعدی به مسائل مطرح شده توجه کند.
 
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.