آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90971
تاریخ انتشار : 1398/04/20 - 10:30
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مکلف شده ایم دانشگاه ها را به سمت بین المللی پیش ببریم و دانشگاه های خراسان جنوبی ظرفیت بین المللی شدن را دارد که ضمن رعایت مباحث امنیتی نباید شاهد تفریط و افراط باشیم.

به گزارش خاورستان، حسین سیمائی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در جلسه جمع بندی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در خصوص مراکز علمی از نظر کمی شاهد پیشرفت و توسعه های خوبی بودیم.

 
وی افزود: در دوره جدید نیز علاوه بر کمیت باید در صدد ارتقای کیفیت مراکز علمی و آموزشی باشیم.
 
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: برای کشور نسخه واحد نمیتوان پیچید و باید سند آمایش برای هر استان بر اساس نیاز استانها تعریف شود.
 
سیمائی صراف با بیان اینکه سرمایه های خرد راه به جایی نمیبرد، گفت: در آموزش عالی باید به سمت انسجام باشیم نه انحلال و برای کیفیت و قدرتمند شدن در آموزش عالی تلاش کرد.
 
وی تصریح کرد: مکلف شده ایم دانشگاه ها را به سمت بین المللی پیش ببریم و دانشگاه های خراسان جنوبی ظرفیت بین المللی شدن را دارد که ضمن رعایت مباحث امنیتی نباید شاهد تفریط و افراط باشیم.
 
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به کمبود فضا در خصوص پارک علم و فناوری و جهاد دانشگاهی استان، بیان کرد: طبق صحبتی که با رئیس دانشگاه بیرجند شده و موافت ما این امکان وجود دارد که کمبودهای واحدهای آموزشی استان با همکاری دانشگاه بیرجند با در اختیار گذاشتن فضا حل شود.
 
ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور نیز در این جلسه اظهار کرد: 2 هزار و 400 نفر در دانشگاه های فنی و حرفه ای استان مشغول تحصیل هستند و امسال 13 رشته کارشناسی ناپیوسته در این استان افزایش پیدا کرده است.
 
وی افزود: نیازمند تجهیز و تکمیل گارگاه های آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای هستیم و امسال 300 پروژه عمرانی برای کشور در حال اجرا داریم.
 
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: امسال تمام سرفصل‌های درسی دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تغییر می‌کنند.
 
صالحی عمران گفت: برای سال تحصیلی جاری 130نفر اعلام ظرفیت شده و برای جذب بیشتر دانشجو در دانشگاه های فنی و حرفه ای نیاز به تجهیز دانشگاه ها داریم.
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.