سرویس: بیرجند کد خبر: 90961 ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

سازمان برنامه و بودجه اعتبارات خراسان‌جنوبی را افزایش دهد/ کاهش اعتبارات تملک و دارایی برای دانشگاه علوم پزشکی جای تأسف دارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امکاناتی زیادی در کشور فراهم شده، گفت: حال می‌طلبد دستگاه‌ها بیشتر توجه کرده و سازمان برنامه و بودجه حتما اعتبارات آموزشی استان را افزایش دهد.

سازمان برنامه و بودجه اعتبارات خراسان‌جنوبی را افزایش دهد/ کاهش اعتبارات تملک و دارایی برای دانشگاه علوم پزشکی جای تأسف دارد

به گزارش  خبرنگار خاورستان، سید محمد جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به استعدادها و ظرفیت‌هایی که در خراسان جنوبی موجود است از هر 5 نفر در این استان یک نفر دانشجو است و این بارقه امیدی در ذهن‌ها ایجاد می‌کند که علی رغم دور بودن از مرکز و تخصیص تسهیلات کمی به استان اما توانمندی‌های خوبی دارند.

 

وی با بیان اینکه جای تأسف دارد که 48 درصد اعتبارات تملک و دارایی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند را برای امسال کاهش داده‌اند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ظرفیت خوبی در بخش‌های مختلف از جمله داروسازی دارد اما در خصوص پرستاری با توجه به نیاز جامعه می‌تواند توسعه پیدا کند.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تعامل خوبی که بین روئسای دانشگاه‌های  مرکز استان وجود دارد بسیار جای خوشحالی و سعادت است.

 

ابطحی اظهار کرد: اینکه روئسای دانشگاه‌ها گرو کشی نکرده و سعی می‌کنند در خصوص مراکز فنی و حرفه‌ای که ظرفیت بالایی در اشتغال‌زایی دارد هم پوشانی داشته و کمک کنند و در این شرایط است که شاهد هستیم به جای پرداختن به مباحث اعتباری به بحث‌های عملی و تجربی بپردازیم.

 

وی اظهار کرد: اگر موانعی که مطرح شده با کمک دستگاه‌های مسئول از جمله کمیسیون آموزش و تحقیقات برطرف شود شاهد شکوفایی علم و تمدن در این نقطه جغرافیایی که قبلا نیز بوده خواهیم بود.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه خراسان منطقه علم و تمدن ایران اسلامی است.

 

ابطحی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امکاناتی زیادی در کشور فراهم شده، افزود: حال می‌طلبد دستگاه‌ها بیشتر توجه کرده  و سازمان برنامه و بودجه حتما اعتبارات استان را افزایش دهد.

 

وی بان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان تلاش کرده و اعتباراتی در بخش های مختلف تزریق شده اما کافی نیست. امیدواریم این سفر مقدمه برکت در ارتقای علمی استان خراسان‌جنوبی باشد.

 

انتهای پیام/ 127

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب