سرویس: اجتماعی کد خبر: 90913 ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت خراسان جنوبی خبر داد

اعزام 16 کاروان از خراسان‌جنوبی به حج تمتع/ لزوم حفظ وحدت در مناسک حج

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: وحدت مسلمانان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در طواف خانه خدا نمی‌توان شیعه و سنی را از هم جدا کرد.

اعزام 16 کاروان از خراسان‌جنوبی به حج تمتع/ لزوم حفظ وحدت در مناسک حج

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام مجتبی اوحدی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار کارگزاران حج با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، با اشاره به این‌که  آموزش‌های فرهنگی برای 16 کاروان از حجاج استان برگزار شد، اظهار کرد: 2 کاروان اهل سنت به همراه یک روحانی و یک معینه و 14 کاروان شیعه به همراه 14 روحانی و یک معینه به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

 

وی با اشاره به این‌که وحدت مسلمانان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، افزود: در طواف خانه خدا نمی‌توان شیعه و سنی را از هم جدا کرد چراکه همه به دور یک هدف می‌چرخند و این درس بزرگی است که جامعه ما باید بیاموزد.

 

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: زائرانی که به حج مشرف می‌شوند نباید آن‌گونه که می‌روند برگردند باید یک تغییری در آنها ایجاد شود و تقرب به اهل بیت و قرآن پیدا کنند.

 

اوحدی با اشاره به این‌که 11 جلسه آموزشی برای زائران سرزمین وحی برگزار شده است، افزود: همچنین 15 جلسه آموزشی مربوط به احکام حج در مکه و مدینه برگزار خواهد شد.

 

وی با اشاره به این‌که روحانیون اهل سنت کاروان‌های خراسان‌جنوبی بومی و مقیم استان هستند، افزود: از بین روحانیون شیعه نیز 3 نفر بومی و مقیم استان و مابقی بومی و غیر مقیم هستند.

 

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب