آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90886
تاریخ انتشار : 1398/04/16 - 21:32
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: طی دیداری که اخیرا توسط وزیر صمت و مسئولان در افغانستان انجام شده به زودی شاهد برپایی نمایشگاهی از محصولات خراسان‌جنوبی در مزار شریف خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی عصر امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی شورای گفت‌وگو که به عنوان قانون در مجلس شورای اسلامی وضع شده ظرفیتی است که بتوانیم بخش نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و شیوه نامه‌هایی که به نوعی مانع کسب و کار است را با اصلاح، حذف یا وضع مقررات جدید رفع کنیم و باعث بهبودی بخش خصوصی در کشور باشیم.

 

وی با بیان اینکه استان‌هایی هستند که تجربیات خوبی در این زمینه دارند، افزود: بخش خصوصی تلاش کند با همکاری استانداری ارتباط و تعاملی با این استانها داشته باشد و از تجربیات موفق استان‌ها استفاده شود.

 

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: توقع داریم کمیسیون‌های بخش خصوصی فعال شود و در اتاق بازرگانی نیز شاهد خروجی‌های مثبتی باشیم.

 

معتمدیان گفت: یکی از کارهای جدیدی که طی دوهفته گذشته آغاز کردیم بازدیدهای میدانی از واحدهای مختلف تولیدی در شهرک صنعتی بیرجند است.

 

وی با بیان اینکه از قبل در حوزه اقتصادی استانداری اقداماتی در این خصوص انجام و مشکلات جمع بندی شده، عنوان کرد: با حضور میدانی و بازدید از واحد های تولیدی شهرک های صنعتی و شنیدین مشکلات تولیدکننده‌ها و همچنین با برگزاری ستاد رفع موانع تولید در محل، تصمیمات عملیاتی با حضور اعضای دستگاه‌هایی که مرتبط هستند درصدد مرتفع کردن مشکلات واحدهای تولیدی هستیم.

 

استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: تجربه خوبی طی دو هفته به دست آوردیم و راهکارهای خوبی برای رفع برخی از مشکلاتی که ماه‌ها حل نشده در این جلسات ارائه می‌شود و امیدواریم با تلاش و همکاری شاهد رفع مشکلات واحدهای تولیدی باشیم.

 

معتمدیان بیان کرد: بعد از این به سراغ واحدهای تولیدی خارج از شهرک صنعتی بیرجند خواهیم رفت و با آغاز دور دوم سفرهای شهرستانی به صورت تخصصی با حضور در واحد تولیدی شهرستان‌ها بحث پیگیری و بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در شهرستان‌ها را انجام خواهیم داد.

 

وی ادامه داد: با برگزاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و با دعوتی که از مجمع نمایندگان استان خواهیم داشت ان شاءالله بتوانیم به صورت اجرایی تر پیگیر رفع مشکلات باشیم.

 

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: امیدواریم با استفاده از ظرفیت مجمع نمایندگان خراسان جنوبی مشکلات واحدهای تولیدی استان در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده سریعتر مرتفع شود.

 

معتمدیان بیان کرد: بحث بازاریابی از موضوعاتی است که در هر بازدیدی که از واحدهای تولیدی داشتیم نسبت به آن و ایجاد بازارهای جدید صحبت شده است.

 

وی با بیان اینکه تاکید ما بر بازاریابی در افغانستان است، افزود: طی دیداری که اخیرا توسط وزیر صمت و مسئولان در افغانستان انجام شده به زودی شاهد برپایی نمایشگاهی از محصولات خراسان جنوبی در مزار شریف خواهیم بود.

 

استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: بعد از برپایی نمایشگاه در مزارشریف به دنبال فراهم شدن ظرفیت برپایی در قندهار و سایر مناطق افغانستان هستیم.

 

معتمدیان گفت: تلاش می‌شود بتوانیم بازار جدیدی در کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان و اقلیم کردستان داشته باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: در خصوص برپایی نمایشگاه در اقلیم کردستان رایزنی‌ها انجام شده و ان‌شاءالله بتوانیم با اقلیم کردستان نیر بازار سازماندهی شده و هدفمندی را داشته باشیم.

 

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد، گفت: به صورت مستقیم نمی‌خواهیم ورود کنیم بلکه نقش ما ارتباط دادن بخش خصوصی با بخش خصوصی در کشورهای هدف است و ان‌شاءالله که بتوانیم با همکاری دولت و بخش خصوصی شاهد اتفاقات خوبی در بخش تولید استان بوده و با حضور در افغانستان و اقلیم کردستان شاهد افزایش بازار باشیم.

 

معتمدیان اظهار کرد: بر اساس تقویمی که اعلام خواهد شد منبعد ماهیانه جلسه گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی دراستانداری برگزار خواهد شد.

 

وی تاکید کرد: باید دستور کار مشخص باشد و جلسات طبق دستور کار برای رفع بخشی از مشکلاتی که در فعالیت بخش خصوصی تاثیر گذار است ارائه شود که بتوانیم با تصمیم گیری شاهد مرتفع شدن مشکلات باشیم.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.