آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90861
تاریخ انتشار : 1398/04/15 - 23:28
وزیر سابق اطلاعات گفت: امروز در بسیاری از مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برخی خط و رسم دشمن را با نفوذ دنبال می‌کنند اما ما با بصیرت نباید اجازه بدهیم جام زهر دوباره تکرار شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و وزیر سابق اطلاعات عصر امروز در نشست تببین گام دوم انقلاب اسلامی که در محل دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی برگزار شد، با بیان این‌که یکی از مباحث جدی در گام دوم انقلاب اسلامی تاریخ چهل ساله انقلاب است، گفت: براساس آموزه ‌های قرآنی باید بدانیم چه نوع بهره‌برداری از تاریخ داشته باشیم.

وی افزود: امام خامنه ای در بیانیه گام دوم انقلاب اتفاقات و مباحث چهل ساله را بیان کردند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: این انقلاب اسلامی ایران تاکنون چهل سال از عمر خود را طی کرده است اما تمام انقلاب‌های دنیا نظیر فرانسه، روسیه، اتحادشوروی و کمونیسم ها بعد یکی دو سال به وضعیت قبل از انقلاب خود برگشتند.

ایران 40 سال با آمریکا تقابل کرده است

حجت الاسلام مصلحی ضمن تاکید بر این‌که تاکنون دشمن و استکبار ترفندها و توطئه‌های مختلفی را برای مقابله با انقلاب اسلامی طراحی کرده است، افزود: طبق گفته امام خامنه ای، جمهوری اسلامی ایران 40 سال تقابل بین آمریکا و ایران است.

وی یادآورشد: در عمر 40 ساله انقلاب، ایران اسلامی هشت سال دفاع مقدس، توطئه ترورها، نفوذ، تهاجم فرهنگی، جنگ اقتصادی و جنگ رسانه ای را تحمل کرده است و آمریکا چون خود شروع کننده این جنگ ها بر علیه ایران بوده است نتوانسته مغلوب شود و انقلاب را به زمین بزند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: نیمی از بیانیه گام دوم انقلاب، تاریخ انقلاب است و آینده انقلاب را بدون تو جه به تاریخ آن نمی‌توان رقم زد و این بیانیه را رهبر انقلاب براساس آموزه های قرآنی ارائه داده اند.

حجت الاسلم مصلحی گفت: قرآن بیش از سه هزار آیه درباره تاریخ گذشته و زندگی بشریت دارد که بیان می کند در عرصه ها و دوران های مختلف بر بشر چه گذشته است.

وی ضمن اشاره به این‌که تاریخ قرآن برای سه عرصه تعقل و تجزیه علل شکست و پیروزی، عبرت گرفتن از تاریخ و برانگیخته شدن احساسات بیان شده است، افزود: در 40 سال، انقلاب افت وخیزهای فراوانی را متحمل شده که باید عوامل موفقیت و شکست آن بررسی شود.

درس مقابله با تحریم را می توان از زندگی حضرت یوسف گرفت

وزیر سابق اطلاعات ادامه داد: در بررسی اولیه سوره یوسف 130 نکته درباره مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیان شده و تحریم و مقاومت اقتصادی در زندگی حضرت یوسف وجود دارد.

فرهیختگان باید تاریخ انقلاب را تجزیه کنند

حجت الاسلام مصلحی با بیان این‌که فرهیختگان باید تاریخ انقلاب را تجزیه کنند، گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس خیلی جای تجزیه و تحلیل دارد و مانند زمان کنونی در آن زمان نیز از خودی‌ها ضربه می‌خوردیم.

وی خاطرنشان‌کرد: در دوران جنگ 13 تا 17 درصد بودجه ایران صرف جنگ می شود اما صدام علی رغم اینکه همه کشورهای دنیا با او همراه بودند تمام بودجه کشور خود را صرف جنگ می کرد.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس یادآورشد: تاکنون انقلاب اسلامی ایران با توطئه های سنگین استکبار روبرو بوده است و استکبار به این نتیجه رسیده است تا زمانی که ولی فقیه در ایران وجود دارد راه به جایی نخواهد برد.

حجت الاسلام مصلحی، عبرت گرفتن از تاریخ خصوصا عبرت از شخصیت ها را از دیگر دلایل بیان تاریخ قرآن دانست و افزود: بحث آقازادگی و مباحث اقتصادی از زمان امام علی علیه السلام تا به امروز مطرح است.

وی با بیان این سوال که چقدر نخبگان پای کار مباحثی که امام خامنه ای مطرح می کنند هستند، گفت: در فتنه 88 برخی افراد که سینه چاک انقلاب بودند زمانی برای آنها مطرح می کردیم پشت صحنه انقلاب است تنها سر تکان می دادند.

با بصیرت اجازه ندهیم جام زهر تکرار شود

وزیر سابق اطلاعات ضمن تاکید بر این‌که نباید اجازه بدهیم اتفاقات تاریخ دوباره تکرار شود، گفت: امروز در بسیاری از مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برخی خط و رسم دشمن را با نفوذ دنبال می‌کنند اما ما با بصیرت نباید اجازه بدهیم جام زهر دوباره تکرار شود.

حجت الاسلام مصلحی راهپیمایی 25 میلیونی اربعین را یکی از مصداق‌های به حرکت آوردن احساسات براساس تاریخ قرآن دانست و گفت: سال گذشته CIA آمریکا هفت صفحه سوال برای حضور مردم در اربعین مطرح کردند و نتیجه این سوالات این بود که جمعیت 25 میلیونی اربعین تهدید بزرگی برای آمریکا است.

دشمن فتنه 98 را طراحی کرده است

وی تصریح کرد: براساس پیش بینی رهبر انقلاب دشمن طراحی فتنه 98 کرده است و 10 تا تشکیلات توسط استکبار پشت این فتنه هستند.

وزیر سابق اطلاعات اضافه‌کرد: گروه اقدام در وزارت خارجه آمریکا در اختیار "برایان هوک" قرار دارد و این فرد 250 میلیون دلار در اختیار دارد تا فتنه بر علیه مباحث اقتصادی، نیروهای مسلح، دانشگاه، اختیارات رهبری، شورای نگهبان، لیبرالیسم و فضای مجازی طراحی کند و توسط شبکه آمریکا بر روی این مباحث کار می شود.

مصلحی افزود: سازمان ملی جاسوسی آمریکا با 18 دستگاه اطلاعاتی این کشور که همه پشت سر این دستگاه جاسوسی هستند در جهت طراحی فتنه اقدام می‌کنند.

وی خاطرنشان‌کرد: سازمان جاسوسی ملی انگلیس از دیگر طراحان فتنه 98 است که طی چند روز گذشته کشتی ایران را توقیف کردند و شش هدف از این اقدام داشتند.

وزیر سابق اطلاعات، نزدیک کردن اروپا به آمریکا، پاسخ مثبت به سعودی‌ها، نداشتن قدرت اروپا بدون همراهی آمریکا، فشار به ایران برای اتکا کردن به اینستکس، جواب نگرفتن از راه های مختلف و اقدام در جهت توقیف کشتی ایران و ضعف اروپا و آمریکا در خلیج فارس را از دلایل اصلی توقیف کشتی ایران توسط اروپا عنوان کرد.

اروپا با اینستکس فشار به اطلاعات بانکی و اقتصادی کشور وارد می‌کند

مصلحی با بیان این‌که متاسفانه مشکل دستگاه‌های کشور این است اعتقادی به توطئه های دشمن ندارند، افزود: اروپا با راه انداختن تشکیلاتی مانند اینستکس می خواهد فشار به اطلاعات بانکی و اقتصادی کشور داشته باشد.

سیلی بچه حزب الهی‌ها به آمریکا

وی بیان‌کرد: پهپاد آمریکا خیلی چیزها را برای آمریکا نشان داد و آنها با وارد شدن به خاک ایران می خواستند تکانی بخورند اما سیلی خوردند که دارند گیج می زنند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: تعداد پهپادهای آمریکا که به ایران حمله کردند محدود است و کلی پول و فضای علمی آمریکا برای ساخت این پهپادها هزینه شده است اما بچه حزب الهی‌ها ما یک موشکی که تمام آن مال داخل است ساختند و پهپاد دشمن را تارومار کردند.

مصلحی، کمیته محافظه کران، مرکز جیسیون وابسته به شرکت اروپا، کمیته مشترک آمریکا و اسرائیل، بنیاد هیفوس، بنیاد هامریش، مخابرات عربستان سعودی و برخی سفارت خانه های کشورهای دیگر در تهران را از عوامل ایجاد فتنه 98 در کشور بیان کرد.

صهیونیست در ایران سنگین کار کرده است

وی ضمن بیان این‌که صهیونیست ها داخل کشور ایران خیلی سنگین کار کرده اند، گفت: در دوران وزارتم خیلی بر روی وجود صهیونیست ها در ایران کار کردیم و خیلی از سنگ قبرهای ایران در ظاهر اسم دیگری داشت اما در واقع صهیونیستی بود و این نشان دهنده ورود صهیونیست ها به مقدسات ایران است.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ضمن تاکید بر این‌که یکی از مظلومیت‌های رهبر انقلاب این است که بر روی فرمایشات ایشان کار نمی‌کنیم، گفت: سال گذشته ایشان گفتند دشمن حوزه علمیه را نشانه گرفته و این به حدی بود که یک فرد انگلیسی به این فضا نفوذ کرده بود.

بچه حزب الهی‌ها با فتنه طراحی شده دشمن مقابله کنند

مصلحی اظهارکرد: در اواخر مرداد و شهریور قرار است اتفاقاتی در کشور بیافتد که قطعا با وجود دستگاه های اطلاعاتی وشورای امنیت ملی این اتفاق ها نخواهد افتاد که باید بچه حزب الهی ها برای این فتنه ای که دشمن طراحی کرده است آماده باشند.

وی افزود: نشر اطلاعات وتحلیل ها با القای اطلاعات خطا سبب گرفتن تصمیم‌های خطا در مسئولان می شوند.

ایجاد فضای دوقطبی اهداف دشمن است

وزیر سابق اطلاعات گفت: متاسفانه وزیر خارجه ایران با CNN مصاحبه می دهد و می گوید آمریکا توانایی نابودی ایران را ندارد مگر اینکه از سلاح های ممنوعه استفاده کند وبا گفتن این سخن وزیر، دشمن به اهداف خود می رسد و به دنبال ایجاد فضای دو قطبی در کشور است.

وی یادآورشد: در انتخابات ریاست جمهوری دشمن کشور را دو قطبی کرد و انتخابات یک رقیب را جنگ و دیگری را به منزله صلح می‌داند و این را در مناطق مختلف بومی سازی کرد.

انتهای پیام/ 5نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.