سرویس: اجتماعی کد خبر: 90823 ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۳

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

فعالان فرهنگی باید در برابر جاهلیت موضع بگیرند/جهل مرکب مدرنیته با تفکر انحرافی بدتر از دوران جاهلیت است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: فعالان فرهنگی باید فضایل اهل بیت علیهم السلام را مطرح کنند و بدانند رقبای آن‌ها هیچ چیز ندارند و باید به عنوان یک تمدن در برابر جاهلیت آخری موضع بگیرند.

فعالان فرهنگی باید در برابر جاهلیت موضع بگیرند/جهل مرکب مدرنیته با تفکر انحرافی بدتر از دوران جاهلیت است

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی امروز در دیدار با جمعی از دختران فعال فرهنگی و اجتماعی بیرجند ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، اظهار کرد: نظام حکیمانه خلقت مطابق عقل و فلسفه صحیح خلق شده است.

 

وی افزود: شناخت نظام هستی برای هر انسانی به میزان معرفتش از مسائلی چون جهان شناسی، معادشناسی و وظیفه شناسی لازم و ضروری است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تصریح کرد: دعوت همه پیامبران و اوصیای الهی، جایگاه انسان و عدل و نظام خلقت بر اساس حکمت است .

 

آیت الله عبادی عنوان کرد: در دوران پیش از اسلام  که مردم دوران در جاهلیت به سر می‌بردند و دختران را یا زنده به گور می‌کردند یا اینکه اگر بخواهند زنده بمانند باید خار و بی مقدار باشند که این جهل بسیط است.

 

جهل مرکب مدرنیته با تفکر انحرافی بدتر از دوران جاهلیت است

وی ادامه داد: بدتر از جهل بسیط جهل مرکب مدرن زمان ما است که پایگاه تفکر انحرافی است و متاسفانه با مکر و حیله دوران جاهلی را بزک می‌کند و ننگی بدتر از آن دوران است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه انسانها با یکدیگر متفاوت هستند اما هر یک جایگاه خود را دارند، گفت: در منطق جاهلی به زنان اهمیتی داده نمی‌شد حتی آن‌ها را مانند اموال به ارث می‌رسیدند و اگر زنی میدان‌دار می‌شد ضد ارزش‌ها بود.

 

آیت الله عبادی با اشاره به آیه قرآن، بیان کرد: خداوند استعدادهایی در دختران قرار داده که نباید با امور نمایشی از نوع جاهلی جبران شود بایستی به دنبال کمال بروند چرا که زن ماکت جهان هستی است و ابزار نیست.

 

وی ادامه داد: آدم و حوا هر یک معدن سرشاری از انواع کمالات بودند و مکمل یکدیگر نیز هستند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه خداوند در وجود زن عفت، حیا و عواطف را قرار داده، افزود: همه ما باید به الگوهایی که در خاندان اهل بیت علیهم السلام هستند افتخار کنیم.

 

آیت الله عبادی یادآور شد: فعالان فرهنگی باید فضایل اهل بیت علیهم السلام  را مطرح کنند و بدانند رقبای آن‌ها هیچ چیز ندارند و به عنوان یک تمدن در برابر جاهلیت آخری موضع بگیرند وحدت ایجاد کنند چرا که در این دوران آلوده جاهلیت آخری فعالان فرهنگی حرف برای گفتن دارند.

 

وی خاطر نشان کرد: اصل فلسفه هجرت آیت الله مرعشی نجفی مرجع بزرگ جهان اسلام از نجف به ایران و شهر قم به دلیل برکت وجود حضرت فاطمه معصومه (س) بوده است.

 

انتهای پیام/ 135

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب