آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90791
تاریخ انتشار : 1398/04/12 - 08:17
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: این خانواده آهنی ها از جهت پذیرش این شهادت شجاعانه مصداقی از گفته امام موسی ابن جعفر(علیه السلام) هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، شب گذشته با خانواده معظم شهید هیبت الله آهنی دیدار و‌ رحلت مادر بزرگوار این شهید را به خانواده و وابستگان تسلیت گفت.

 

وی در این دیدار خطاب به خانواده شهید گفت: با حضور در این جلسه برای بنده روایت موسی ابن جعفر(علیه السلام) تداعی می گردد که در آن حضرت از آخرالزمان خبر می دهند و اینکه از مشرق زمین که ایران باشد و از شهر قم قیام و انقلابی شروع می گردد و مردم را به حق دعوت می کند و مردم نیز به او می پیوندند و قلب هایشان همچون پاره های آهن ستبر است که بادهای تند حوادث، آنان را نمی لغزاند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: وقتی این خانواده معظم شهید را می بینیم و خاطرات شهدای با شهامت، با غیرت و با جرأتشان از جمله رجبعلی آهنی(رحمة الله علیه) را که می شنویم، پی به مصداق روشن حدیث امام موسی این جعفر(علیه السلام) می بریم.

 

آیت الله عبادی تصریح کرد: این خانواده آهنی ها از جهت پذیرش این شهادت شجاعانه مصداقی از گفته امام موسی ابن جعفر(علیه السلام) هستند.

 

وی ادامه داد: این یک اتفاق نیست که جوان و نوجوانی به جبهه و مبارزه حق با باطل علاقه پیدا کرده و راهی شده است، بلکه این ها سبب و علت هایی دارد که مهم ترین آن تربیت خانوادگی است.

 

امام جمعه بیرجند افزود: وقتی در یک خانواده ایمان، ارزش های دینی و رضای خدا مطرح باشد، طبعا فرزندشان نیز اینگونه بزرگ می شود و در واقع تنها یک شخص نیست که مبارزه می کند بلکه مجموعه ای به عنوان عقبه آن رزمنده از جمله پدر، مادر، اقوام و مردم روستا همه تلاش می کنند تا فرد بتواند به صورت ایده آل عمل کرده و به فیض بزرگ و افتخار عظیمی دست پیدا کند.

 

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه مرگ برای همه است اما این مرگ انتخابی چیز دیگری است، گفت: اینکه یک فرد، با بصیرت نوع مرگ را انتخاب و تا آخرین لحظه پای آن بایستد سعادت بزرگی است و این افراد حداکثر استفاده را از عمرشان می کنند.

 

انتهای پیام/6نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.