سرویس: اجتماعی کد خبر: 90535 ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی خبر داد

برگزاری بیش از 251 هزار برنامه اوقات فراغت در خراسان‌جنوبی

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: 251 هزار و 565 برنامه اوقات فراغت با عناوین مختلف در استان برنامه ریزی شده است.

برگزاری بیش از 251 هزار برنامه اوقات فراغت در خراسان‌جنوبی

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اصغر موسوی کیا مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی  بعد از ظهر امروز در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برنامه‌های اوقات فراغت با تاکید بر توسعه باورهای دینی، آموزش فضای مجازی ویژه جوانان و نوجوانان، مسابقات ورزشی، توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، برپایی نمایشگاه، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، برنامه‌های ملی و مذهبی، اردوهای فرهنگی، برنامه‌های هنری، کلاس‌های آموزشی و تقویتی برگزار می‌شود.

 
 
وی با بیان اینکه بیشترین فعالیت در گروه برنامه برپایی نمایشگاه‌ها، برنامه‌های ملی و مذهبی، برگزاری کلاس‌های تقویتی و آموزشی و برنامه‌هایی با تاکید بر باورهای دینی است، افزود: فرهنگ و هویت غنی دینی و ملی جوانان، متنوع شدن برنامه‌های فراغتی و عرضه برنامه‌های جدی، بالا رفتن آگاهی افراد جامعه، افزایش دسترسی جوانان برای استفاده از امکانات فراغتی از جمله فرصت‌های اوقات فراغت در استان است.
 
 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: گذران اوقات فراغت جوانان از طریق فضاهای مجازی از جمله تهدیدهای پیش روی اوقات فراغت است و همچنین افزایش گرایش جوانان به استفاده از برنامه‌های فردی، بالا بودن نرخ بیکاری جوانان، پایین بودن سطح رفاه اجتماعی، بی تناسبی برنامه‌های عرضه شده و میزان برنامه‌های فراغت، پایین بودن سهم هزینه‌های اوقات فراغت در سبد خانوار، بالا بودن جمعیت جوان و محدودیت امکانات و فضاهای فراغتی در سطح ملی و رشد کند صنعت اوقات فراغت از دیگر تهدیدها است.
 
 
موسوی کیا تصریح کرد: لازم است بخش خصوصی در زمینه اوقات فراغت از طریق بسیج امکانات و جلب مشارکت های مردمی تلاش کند چراکه ایجاد فضا و اراده ملی در جامعه برای اهتمام به اوقات فراغت افراد جامعه امری ضروری است.
 

 

وی با بیان اینکه در تابستان سال جاری  برگزاری251 هزار و 565 برنامه اوقات فراغت با عناوین مختلف در استان برنامه ریزی شده، اظهار کرد: این برنامه‌ها اکنون در 3 هزار و 519 پایگاه روستایی، 5 هزار و 17 پایگاه شهری و یک‌هزار و 811 پایگاه حاشیه شهر در سطح استان برنامه‌ریزی شده و در حال برگزاری است.

 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی امسال تعداد پایگاه های اوقات فراغت در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 14.78 درصد و تعداد برنامه‌ها نیز 11.59 درصد افزایش داشته است.
 
 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: بیش از 211 هزار نفر جوان در استان داریم که از این تعداد 171 هزار نفر دانش آموز و بیش از 40 هزار نفر دانشجو هستند که اینها در واقع مخاطب اصلی برنامه‌های اوقات فراغت اند.
 
 
وی با بیان اینکه میزان شهرنشینی در استان 59 درصد و روستانشینی 41 درصد است، افزود: با توجه به آمار مطرح شده باید برنامه‌هایی برای پر کردن اوقات فراغت روستایی و کم برخوردار انجام شود.
 
 
موسوی کیا بیان کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته 227 هزار و 675 برنامه در 3 هزار 229 پایگاه روستایی، 4 هزار و 272 پایگاه شهری و یک‌هزار و 316 پایگاه حاشیه شهر در سطح استان اجرا شده است.
 
 
انتهای پیام/127

 

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب