سرویس: اجتماعی کد خبر: 90529 ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷

مسئول سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی:

کارگاه آموزش سواد فضای مجازی در روستاها برگزار می‌شود

مسئول سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی گفت: کارگاه آموزش سواد فضای مجازی با اعزام مدرسان فضای مجازی به روستاها برگزار خواهد شد.

کارگاه آموزش سواد فضای مجازی در روستاها برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، سعید کسرایی نیا مسئول سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی صبح امروز در کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای پیشگیری از وقوع جرم خراسان جنوبی اظهار کرد: این سازمان در طی این ۴ سالی که فعالیت دارد تجربه‌های خوبی را کسب کرده است.

 
وی افزود: این سازمان یک برنامه پنج ساله در ۳ اصل محتوا محوری، سواد فضای مجازی و گسترش شبکه فعالان فضای مجازی تنظیم و رونمایی کرده است.
 
برگزاری کارگاه آموزش سواد فضای مجازی در روستاها
مسئول سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی گفت: راهبردهای محتوایی از اهداف این برنامه پنج ساله است و باید فضای مجازی در موضوعات مختلف اثر گذار باشد. 
 
کسرایی نیا تصریح کرد: از شورای فرهنگ عمومی درخواست کردیم تا یک کارگروه فضای مجازی ایجاد شود اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است 
 
وی با بیان این‌که در روستاها باید یک گروه نظارت بر فضای مجازی تعریف شود، افزود: کارگاه آموزش سواد فضای مجازی با اعزام مدرسان فضای مجازی به روستاها برگزار خواهد شد. 
 
مسئول سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی با بیان این‌که برای تولید محتوا 12 سرفصل تعریف شده است، گفت: برای برگزاری کارگاه‌های سواد فضای مجازی باید اعتباری از سوی دستگاه‌ها و نهادها در نظر گرفته شود.  
 
بهره‌گیری از مراسمات ملی و مذهبی جهت آگاه‌سازی در مورد فضای مجازی
حجت الاسلام و المسلمین عزیزی نماینده سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در این کارگروه، اظهار کرد: می‌توان از مراسمات ملی و مذهبی که افراد زیادی در آن حضور دارند جهت اطلاع رسانی و آگاه‌سازی روستائیان در مورد فضای مجازی بهره برد.
 
وی افزود: در طول سال ۲۰۰ روحانی در مجالس ملی و مذهبی در شهرها و روستاها حضور دارند و می‌توانند فضایی را ایجاد کنند تا افرادی که در مورد فضای مجازی تخصص دارند به مردم اطلاع رسانی کنند.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب