آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90528
تاریخ انتشار : 1398/03/27 - 14:36
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با بیان این‌که 750 روستای استان زیر پوشش اینترنت پر سرعت هستند، گفت: 96 درصد روستاهای بالای 20 خانوار تا پایان سال از اینترنت برخوردار خواهند شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی صبح امروز در کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای پیشگیری از وقوع جرم استان خراسان جنوبی اظهار کرد: حوزه فضای مجازی یا شبکه ملی اطلاعات سه لایه محتوا، خدمات و کاربردها و زیرساخت‌ها دارد که در لایه زیرساخت سند توسعه تدوین و تکالیف دستگاه‌ها مشخص شده است.

 
وی افزود: تاکنون 80 درصد وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات محقق شده است.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با اشاره به این‌که 20 درصد باقیمانده نیز تا پایان امسال در بحث توسعه زیرساخت‌ها در روستاها تکمیل می‌شود، گفت: ارائه خدمات در روستاهای بالای 20 خانوار با روستای بالای 60 خانوار متفاوت است.
 
دلگیر با بیان این‌که 2 هزار و 600 میلیارد تومان در بخش زیرساخت‌ها سرمایه گذاری شده است، تصریح کرد: تمام شهرستان‌های خراسان جنوبی به اینترنت نسل سه و چهار تلفن همراه دسترسی دارند.
 
وی با بیان این‌که 750 روستای استان زیر پوشش اینترنت پر سرعت هستند، افزود: 96 درصد روستاهای بالای 20 خانوار تا پایان سال از اینترنت پر سرعت برخوردار خواهند شد. 
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با اشاره به این‌که 120 روستا از طریق تلفن ثابت از اینترنت استفاده می کنند، گفت: در حوزه جداسازی اینترنت در 18 ماه گذشته رشد محتوایی استان 400 برابر بوده و 60 درصد رشد داشته است.
 
دلگیر با اشاره به این‌که هزینه‌ها برای پیام‌رسان‌ها در روستاها به یک سوم کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: چک کردن تلفن همراه به هر 15 دقیقه یک بار رسیده و این نگران‌کننده است.
 
وی با اشاره به این‌که دسترسی به فضای مجازی برای فرزندان باید به صورتی باشد که کودکان به سنی رسیده باشد که آگاهی کافی داشته باشند، افزود: از طریق رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما باید آموزش کافی به فرزندان و والدین آنها داده شود.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با بیان این‌که باید در شورای فضای مجازی سند توسعه ارائه محتوا تدوین شود، افزود: در این سند نقش دستگاه‌های فرهنگی مانند صداو سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی و .... تبیین شود. 
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.