سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 90528 ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی:

96 درصد روستاهای خراسان جنوبی تا پایان سال از اینترنت پر سرعت برخوردار می‌شوند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با بیان این‌که 750 روستای استان زیر پوشش اینترنت پر سرعت هستند، گفت: 96 درصد روستاهای بالای 20 خانوار تا پایان سال از اینترنت برخوردار خواهند شد.

96 درصد روستاهای خراسان جنوبی تا پایان سال از اینترنت پر سرعت برخوردار می‌شوند

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی صبح امروز در کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای پیشگیری از وقوع جرم استان خراسان جنوبی اظهار کرد: حوزه فضای مجازی یا شبکه ملی اطلاعات سه لایه محتوا، خدمات و کاربردها و زیرساخت‌ها دارد که در لایه زیرساخت سند توسعه تدوین و تکالیف دستگاه‌ها مشخص شده است.

 
وی افزود: تاکنون 80 درصد وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات محقق شده است.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با اشاره به این‌که 20 درصد باقیمانده نیز تا پایان امسال در بحث توسعه زیرساخت‌ها در روستاها تکمیل می‌شود، گفت: ارائه خدمات در روستاهای بالای 20 خانوار با روستای بالای 60 خانوار متفاوت است.
 
دلگیر با بیان این‌که 2 هزار و 600 میلیارد تومان در بخش زیرساخت‌ها سرمایه گذاری شده است، تصریح کرد: تمام شهرستان‌های خراسان جنوبی به اینترنت نسل سه و چهار تلفن همراه دسترسی دارند.
 
وی با بیان این‌که 750 روستای استان زیر پوشش اینترنت پر سرعت هستند، افزود: 96 درصد روستاهای بالای 20 خانوار تا پایان سال از اینترنت پر سرعت برخوردار خواهند شد. 
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با اشاره به این‌که 120 روستا از طریق تلفن ثابت از اینترنت استفاده می کنند، گفت: در حوزه جداسازی اینترنت در 18 ماه گذشته رشد محتوایی استان 400 برابر بوده و 60 درصد رشد داشته است.
 
دلگیر با اشاره به این‌که هزینه‌ها برای پیام‌رسان‌ها در روستاها به یک سوم کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: چک کردن تلفن همراه به هر 15 دقیقه یک بار رسیده و این نگران‌کننده است.
 
وی با اشاره به این‌که دسترسی به فضای مجازی برای فرزندان باید به صورتی باشد که کودکان به سنی رسیده باشد که آگاهی کافی داشته باشند، افزود: از طریق رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما باید آموزش کافی به فرزندان و والدین آنها داده شود.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با بیان این‌که باید در شورای فضای مجازی سند توسعه ارائه محتوا تدوین شود، افزود: در این سند نقش دستگاه‌های فرهنگی مانند صداو سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی و .... تبیین شود. 
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب