سرویس: اخبار استان کد خبر: 90524 ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷

به صورت همزمان در سراسر کشور؛

رزمایش" بسیج کشاورزی جهاد خدمت" درخراسان‌جنوبی آغاز شد/ تلاش برای رونق تولید در بخش کشاورزی

مسئول بسیج مهندسین و منابع طبیعی خراسان‌جنوبی گفت: رزمایش" بسیج کشاورزی جهاد خدمت" به صورت همزمان در سراسر کشور با هدف رونق تولید در بخش‌های مختلف کشاورزی در خراسان جنوبی آغاز شد.

رزمایش" بسیج کشاورزی جهاد خدمت" درخراسان‌جنوبی آغاز شد/ تلاش برای رونق تولید در بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار خاورستان، زین العابدین جویبان مسئول بسیج مهندسین و منابع طبیعی خراسان‌جنوبی صبح امروز در حاشیه آغاز رزمایش" بسیج کشاورزی جهاد خدمت" در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل تقارن سالروز تشکیل جهاد سازندگی به دستور امام خمینی (ره) و تشکیل بسیج مهندسین کشاورزی از امروز به مدت سه روز گروه های جهادی در حوزه کشاورزی در شهرستان بیرجند به نمایندگی از سایر شهرستان‌های استان آغاز می‌شود و این رزمایش به طور همزمان در سراسر کشور آغاز شده است.

 

وی افزود: در مجموع در سطح استان 33 گروه جهادی تخصصی با کمک متولیان بخش کشاورزی، بسیجیان جهاد کشاورزی و دامپزشکی خراسان‌جنوبی، مدیریت های جهاد کشاورزی و دامپزشکی شهرستان‌ها فعالیت خواهند داشت.

 

مسئول بسیج مهندسین و منابع طبیعی خراسان‌جنوبی بیان کرد: هدف اصلی، کمک به بخش کشاورزی با توجه به اهمیت این بخش است و همانگونه که مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند:" بخش کشاورزی می‌تواند محور توسعه همه جانبه در کشور باشد" لذا برای تحقق این امر باید تلاش شود .

 

جویبان با اشاره به شعار سال با عنوان "رونق تولید" گفت: این رزمایش می‌تواند در راستای تحقق شعار سال نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

وی اظهار کرد: خدمات ما در این رزمایش در سطح روستاها خدمات کشاورزی از جمله آموزش‌ها، مشاوره‌های کشاورزی، واکسیناسیون در حوزه دام و طیور و مشاره های مختلف آموزشی به جامعه هدف است.

 

مسئول بسیج مهندسین و منابع طبیعی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه اعضای گروه‌های جهادی 3 تا 7 نفر هستند، بیان کرد: گروه‌های جهادی با یاد و نام شهدای کشاورز در سطح روستاها خدمات رسانی خواهند داشت.

 

جویبان گفت: بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی بازوی علمی و اجرایی بخش کشاورزی است و در سطح استان کانون‌های بسیج مهندسین کشاورزی داریم که مهندسان کشاورزی عضو این کانون‌ها به کمک متولیان بخش کشاورزی آمده و خدماتی در حوزه کشاورزی و دامپزشکی را در سطح استان ارائه می‌دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: روستاهایی که به لحاظ کشاورزی ظرفیت بالایی دارند و همچنین روستاهایی که محرومیت بیشتری دارند جزو اولیت برای خدمات دادن در بخش کشاورزی‌اند و تاکنون نیز در این خصوص خدماتی انجام شده است.

 

مسئول بسیج مهندسین و منابع طبیعی خراسان‌جنوبی با اشاره به طرح بسیج همگام با کشاورز، افزود: در حال حاضر 200 شبکه علمی سازی کشاورزی در سطح استان فعال است و هر شبکه شامل دو پایگاه مقاومت روستایی است که کشاورزان خبره به همراه کارشناس کشاورزی بسیجی در سطح پایگاه‌های مقاومت روستایی شرکت کرده و به صورت تئوری و عملی در سطح مزرعه نیازهای کشاورزان در استان را با توجه به تغییرات اقلیمی در سطح استان و کشور را آموزش می‌دهند.

 

جویبان ادامه داد: این آموزش‌ها در حوزه کشاورزی و دامپروری به صورت ویژه و مختص مورد توجه است و ان‌شاءالله بتوانیم باری را از روی دوش متولیان بخش کشاورزی برداریم.

 

وی در خصوص محصولات استراتژیک در استان بیان کرد: در سطح استان یکسری میزگردهای تخصصی تحت عنوان میزهای تخصصی محصولی برگزار شده و محصولات استراتژیک و مزیت‌دار استان مورد نظر است. در این میزگردها مشکلاتی که در این چرخه از کاشت تا داشت، بحث فرآوری و عرضه به بازار وجود دارد از طریق این میزگردها احصا شده و راهکارهایی که در این میزهای تخصصی به نظر می‌رسد در جلسات ارائه می‌شود.

 

مسئول بسیج مهندسین و منابع طبیعی خراسان‌جنوبی گفت: اینکه کشاورزان خبره کف میدان هستند بهتر مشکلات احصا می‌شود و ارائه راهکارهای عملی که می‌تواند به رفع مشکلات کشاورزان کمک کند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب