آب و هوا



 



تازه های سایت



پربیننده ترین

کد مطلب: 90510
تاریخ انتشار : 1398/03/26 - 12:13
مدیرکل امور مالیاتی خراسان‌جنوبی خبر داد
پایان خرداد ماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی
مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: پایان خردادماه جاری آخرین مهلت ارائه اظهارنامه صرفا الکترونیک اشخاص حقیقی، مشاغل و کسبه و خودروهای عمومی است.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی خراسان‌جنوبی مهدی نباتی مدیرکل امور مالیاتی خراسان‌جنوبی در جلسه طرح جامع مالیاتی استان، گفت: سازمان امور مالیاتی کشور با اجرای طرح جامع مالیاتی تحولی نوین در حوزه نظام دولت الکترونیک اجرا کرده است و همکاران ادارات امور مالیاتی بایستی با سعی و تلاش خود در پیشبرد اهداف سازمان امور مالیاتی و برنامه‌های اقتصادی کشور در سامانه‌های پیاده سازی شده و توسعه همه جانبه بسترها و ظرفیت‌های به وجود آمده، پیشتاز باشند.

 

جلب اعتماد فعالان اقتصادی با عدالت محوری 

وی افزود: در حال حاضر نظام مالیاتی کشور به یک نظام مالیاتی مدرن تبدیل شده است و ما بایستی تلاش کنیم با عدالت محوری و خدمات مناسب به مردم شریف استان، اعتماد فعالان محترم اقتصادی در مشارکت و انجام تکالیف قانونی را جلب کنیم.

 

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی تصریح کرد: شرایط اقتصادی کنونی ایجاب می‌کند که ما با یک نظام مالیاتی مدرن که با تکیه بر توان و تخصص داخلی تکمیل یافته است، فعالیت‌های اقتصادی را برای همگان روشن و شفاف و جهت‌دهی کنیم تا سرمایه گذران و تولیدکنندگان بتوانند در یک فضای امن اقتصادی به فعالیت‌های اقتصادی خود بپردازند و همکاران ما با تکیه بر اطلاعات اقتصادی سامانه های طرح جامع مالیاتی خصوصا اطلاعات اقتصادی واصله در سامانه های 169 مکرر، توانسته اند گام‌های مهم و اساسی در این خصوص بردارند.

 

 نباتی عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با تکیه بر فناوری‌های نوین اطلاعاتی و مشارکت کلیه مسئولان محترم و مردم شریف استان بسترهای توسعه و بهبود نظام مالیاتی و در نتیجه توسعه و بهبود اقتصاد پایدار استان و کشور را فراهم کنیم.

 

80 درصد اشخاص حقیقی از پرداخت مالیات معاف شدند

وی در پایان جلسه گفت: در سال گذشته حدود 80 درصد اشخاص حقیقی که اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کرده اند، از پرداخت مالیات معاف شده اند.

 

بیش از 60 درصد افراد مشمول نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی اقدام نکرده‌اند

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی با بیان اینکه پایان خردادماه جاری آخرین مهلت ارائه اظهارنامه صرفا الکترونیک اشخاص حقیقی مشاغل و کسبه و همچنین خودروهای عمومی از طریق سامانه www.tax.gov.ir است، بیان کرد: کمتر از 7 روز جهت ارائه اظهارنامه این مودیان جهت برخورداری از هرگونه معافیت و مشوق مالیاتی فرصت باقی مانده و هنوز بیش از 60 درصد افراد مشمول نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی خود اقدام نکرده اند.

 

نباتی افزود: خواهشمندیم مودیان مالیاتی هر چه سریعتر نسبت به ارسال اظهارنامه صرفا الکترونیکی خود از طریق سامانه اعلام شده اقدام کرده و انجام این کار را به روزهای پایانی خردادماه موکول نکنند تا در صورت هرگونه مشکل در فرآیند ارسال اظهارنامه و یا کد اقتصادی، زمان کافی جهت رفع آن داشته باشند.

 

وی خاطر نشان کرد: ضمنا در این هفته پایانی همکاران ما در دو نوبت صبح و بعد از ظهر آماده پاسخگویی به مودیان محترم مالیاتی خواهند بود.

 

انتهای پیام/ 135

 



نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.