سرویس: ورزشی کد خبر: 90501 ۰۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶

استاندار خراسان‌جنوبی:

حوزه ورزش و جوانان یکی از اساسی‌ترين بخش‌ها در بستر فرهنگی کشور است

استاندار خراسان جنوبی گفت: حوزه ورزش و جوانان، قطعاً يكي از سازگارترين و اساسی ترين بخش‌ها در بستر فرهنگی كشورمان است.

حوزه ورزش و جوانان یکی از اساسی‌ترين بخش‌ها در بستر فرهنگی کشور است

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی عصر روز گذشته در مراسم تجلیل از مدال آوران ، قهرمانان و فعالین ورزشی خراسان جنوبي در سال ۹۷  با تاکيد بر اينکه در بعد اجتماعی ورزش، موجب گسترش حس تعامل، تفاهم و يكرنگي و روحيه جمعی می شود اظهار کرد: حوزه ورزش و جوانان، قطعاً يكي از سازگارترين و اساسی ترين بخش‌ها در بستر فرهنگی كشورمان است.

 

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبري در خصوص معطوف شدن همه نگاهها به يک قهرمان ورزشکار ، گفت: ايشان می‌فرمايند " منش و رفتار ورزشكار بعد از قهرماني معرف فرهنگ ، شخصيت ملی و همچنين استقامت معنوی ملت ايران است".
 
 
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه امروزه نگاه به ورزش، متفاوت از گذشته و پرداختن به آن با انگيزه هايي جز گذراندن اوقات فراغت انجام می‌شود، گفت: توجه به ورزش و بسط و توسعه فرهنگ ورزشی در زندگی فردی و اجتماعی و سلامت جسم و روان مؤثر است.
 
 
معتمدیان، با اشاره به اینکه صاحب نظران حوزه بهداشت و سلامت، از ورزش به عنوان عامل انگیزشی، پيشگيری و نيز عامل درماني در حوزه های مختلف ياد می‌کنند، افزود: ورزش در ارتقای سلامت فردی و اجتماعی و گسترش نشاط عمومی تاثير بسزايي دارد.
 
 
وی با تاکید بر اینکه بدون ترديد ورزش، يکي از مسائل و موضوعات با اهميت هر جامعه به شمار می‌آيد تصريح كرد: در دين مبين اسلام نيز به ورزش و نقش آفرينی آن در تهذيب نفس به ديده احترام نگريسته شده و حتی مسلمانان را به يادگيری رشته های ورزشی خاص نيز توصيه كرده چراكه ورزش می‌تواند آدمی را در رسيدن به كمال انساني ياری رساند. 
 
 
استاندارخراسان جنوبی  یادآورشد: امروزه باتوجه به ماشینی شدن اغلب امور و کاهش فعاليت های فيزيکی انسان، ضرورت ورزش در تامين سلامت جسماني بيش از گذشته اهميت پيدا کرده و در بعد جسمانی، ورزش باعث افزايش توانایی‌های جسمی و روحی، شجاعت، سلامت جسمانی و فكری و وسيله‌ای برای جمع گرايی و اجتماعی شدن است. 
 
 
معتمدیان با بیان اینکه در بعد روانی، يکي از نتايج مفيد ورزش نشاط و شادابی، تعادل روحی و روانی و افزايش اعتماد به نفس است، گفت: ورزشکاران موفق با اعتماد به نفس بالا ، خودساخته و مقاوم در برابر مشكلات هستند كه سرمايه انسانی ارزشمندی برای جامعه محسوب می‌شوند.
 
 
وی با تاکید بر اینکه ورزش می‌تواند موجب نشاط و تحرک در جامعه شده و افراد را به نقش‌آفرينی اجتماعی موثر ترغيب و از بسياری از ناهنجاری های اجتماعي جلوگيری کند ، اظهارکرد: با عنايت به الگوپذيری جامعه از ورزشكاران كه اغلب جوانان جامعه هستند، تاثير اين حوزه در فرهنگ سازی در سطح جامعه بيشتر نمود پيدا می‌كند.
 
 
استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ورزش در دو سطح همگانی و حرفه‌ای بايد موردتوجه قرار گيرد، افزود: در حيطه ورزش همگانی، درهمه حوزه‌ها و سطوح مختلف ورزش برای دانش آموزان ، دانشجويان ، کارمندان ، بانوان ، جانبازان و ايثارگران و معلولان بايد مورد توجه جدی قرار گيرد.
 
 
معتمدیان با اشاره به اینکه ورزش قهرمانی يکی از ارکان مهم توسعه ورزش در كشور است، گفت: توسعه ورزش قهرمانی در هر كشور پيش زمينه كسب موفقيت در رقابت‌های جهانی و المپيک است و موفقيت بين المللی برای اين ورزشكاران تقويت كننده وجهه و اعتبار كشور در سطح جهانی می‌شود.
 
 
وی با تاکید بر اینکه پيروزی های قهرمانان ورزشی در بوجود آوردن احساس افتخار ملی در مردم ، استقامت معنوی ورزشکاران و قهرمانان با حفظ و ترويج ارزش‌ها و شعائر دينی در مقابل ديدگان ميليون‌ها انسان از اهميت ويژه‌ای برخوردار است، ادامه داد: ايجاد روحيه افتخار ملی در جامعه زمينه ساز حركت به سوی افتخارات بزرگ و قهرمانی است.
 
 
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: توجه به ورزش در بعد حرفه‌ای و قهرمانی نيز دارای رويکردهای مثبت در جامعه است که به لطف خدا، خراسان‌جنوبی در عرصه ورزش قهرمانی، جزو استان های پيشتاز کشور است و كسب پيروزيی‌ها و مدال‌های افتخار آفرينی توسط فرزندان اين استان در مسابقات ملی و بين المللی كه غيرتمندانه حضور يافته و موجب برافراشته شدن پرچم پرافتخار ايران اسلامي در ميادين جهانی شدند و همچنين قهرمانان ملی كه در سطح كشور نام خطه قهرمان پرور خراسان‌جنوبی را طنين انداز كردند موجب افتخار مردم ، مسئولان و هم استانی‌های عزيز شد.
 
 
معتمدیان گفت: بدون تردید،کسب این افتخارات ارزشمند برای استان مستعد و نخبه پرور خراسان‌جنوبی،پس از الطاف الهی،مرهون زحمات و تلاش‌های بی شائبه ورزشکاران و قهرمانان عزیز ، مدیریت و برنامه ریزی اصولی خادمین حوزه ورزش و جوانان استان، حمایت خيرين حوزه ورزش و جوانان،همکاری و همراهی هيات‌های ورزشي استان، خدمات بي شائبه مربيان و داوران پرتلاش و ازهمه مهم تر،همراهی و همكاری خانواده‌های محترم و معزز ورزشكاران است. 
 
 
وی گفت: فعالیت 48 هیات ورزشی در استان و 418 هيات ورزشی در سطح شهرستان‌های تابعه، حضور اولين مسافر المپيک 2020 توکيو از خراسان‌جنوبی، کسب عنوان بهترين استان در ميزبانی مسابقات قهرمانی كشور، كسب عنوان اولين تعداد پروژه های ورزشی خيرساز در سطح كشور، مقام دوم توسعه ورزش روستايی، مقام پنجم ورزش همگاني و كسب مقام اول در حوزه پژوهش در سطح كشور جزو افتخاراتی است كه به همت ورزشكاران و خادمين ورزش استان در سطح كشور رقم زده شده كه انشالله در آينده شاهد تداوم و توسعه اين افتخارات باشيم.
 
 
استاندار خراسان‌جنوبی افزود: ضمن تبریک و خداقوت به همه ورزشکاران،برای فرزندان غيور و سربلند خراسان جنوبي آرزوی موفقيت و توفيق در تمامي عرصه‌های زندگي کرد و افزود: اميد است دست اندركاران و برنامه‌ريزان عرصه ورزش استان بااستفاده از همه توان و ظرفيت‌های ملی و استانی، با فراهم نمودن زيرساخت‌های ورزشی در سراسر استان و به ويژه در شهرستان های كمتر توسعه يافته و اعتلای سطح كمی و كيفی فعاليت های ورزشی، حمايت از ورزشكاران عزيز، اشاعه فرهنگ ورزش همگانی در سطح مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات و برای نوجوانان ، جوانان ، بانوان ، سالمندان در جهت ارتقاء و توسعه فرهنگ و اخلاق ورزشكاری در سطوح مختلف تلاش کرده و در شكل گيری جامعه ای ورزشی ، قهرمان پرور و اخلاق محور، بيش از پيش موفق و سربلند بوده و با پرورش قهرمانان پهلوان منش، نام ايران و ايرانی و مردم شريف و ولايتمداراستان خراسان‌جنوبی را در سراسر جهان سرافراز کنند.
 
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب