سرویس: اخبار استان کد خبر: 90487 ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵

مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی خبر داد

صدور 4 هزار دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد خراسان‌جنوبی/ 4 هزار نسخه الکترونیکی صادر شد

مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی با اشاره به این‌که در سال ۹۸ پوشش بیمه‌ای جمعیت مددجویان کمیته امداد آغاز شده است، گفت: در 3 ماه گذشته 4 هزار دفترچه بیمه سلامت برای این مددجویان صادر شده است.

صدور 4 هزار دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد خراسان‌جنوبی/ 4 هزار نسخه الکترونیکی صادر شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اربابی مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: رسالت سازمان‌های بیمه‌گر حفاظت مالی از بیمه‌شدگان در برابر هزینه‌های درمانی است که تحمل آن‌ها برای خانواده‌ها سخت و غیرممکن است.

 
وی با بیان این‌که بیمه سلامت در طول بیش از 20 سال سابقه، توفیقات فراوان و روند رو به پیشرفتی را داشته است، افزود: نزدیک به 70 درصد جمعیت خراسان‌جنوبی از خدمات بیمه‌ای بهره می‌برند. 
 
صدور 4 هزار دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی/ مهلت ثبت نام تا پایان خردادماه 
مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی با اشاره به این‌که در سال ۹۸ پوشش بیمه‌ای جمعیت مددجویان کمیته امداد آغاز شده است، گفت: در راستای این طرح در خراسان جنوبی ۱۰ هزار نفر به تعداد بیمه‌شدگان بیمه سلامت اضافه خواهد شد.
 
اربابی با بیان این‌که از این تعداد مددجوی کمیته امداد 4 هزار نفر دفترچه بیمه دریافت کرده‌اند، تصریح کرد: در حدود 3 ماهی که از پیگیری بیمه‌ مددجویان کمیته امداد می‌گذرد رضایت‌مندی آنها را به دنبال داشته است. 
 
وی با بیان این‌که امروز مددجویان کمیته امداد یک دفترچه مانند سایر اقشار مردم در دست دارند، افزود: نسبت به عملکرد کشوری در زمینه صدور دفترچه مددجویان کمیته امداد از عملکرد خوبی برخوردار هستیم.
 
مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی با اشاره به این‌که مددجویان کمیته امداد فقط تا پایان خرداد ماه فرصت ثبت‌نام دارند، گفت: برای این که خدمات بیمه‌ای مددجویان کمیته امداد دچار تاخیر نشود از پزشک خانواده درخواست شده از برگ‌های سه برگی کمیته امداد تا پایان خردادماه استفاده کنند. 
 
اربابی با بیان این‌که 26 پیشخوان دولت طرف قرار داد بیمه سلامت هستند، تصریح کرد: برای صدور دفترچه بیمه سلامت مددجویان کمیته امداد تعداد آن‌ها را به 30 دفتر پیشخوان  افزایش دادیم و مددجویان باید به این دفاتر مراجعه کنند و همچنین اطلاعات آنها در بانک اطلاعات پیش خوان دولت وجود دارد.
 
وی با بیان این که بیمه تکمیلی در بیمه سلامت تعریف نشده است، افزود: بیمه تکمیلی در کشور توسط بیمه‌های تجاری و برای گروه‌ها انجام می‌شود. 
 
زندانیان و افراد مجهول الهویه دفترچه بیمه سلامت دریافت می‌کنند
مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: امسال با پیگیری‌هایی که صورت گرفت زندانیان و افراد مجهول الهویه که نمی توانستند از خدمات بیمه بهره‌مند شوند، مشکلات آنها برطرف و می توانند از دفترچه بیمه و خدمات بستری و درمانی برخوردار شوند.
 
وی به اهمیت صدور نسخ الکترونیکی اشاره و افزود: بعد از تامین زیرساخت های لازم در پایان سال ۹۷ این طرح در شهرستان بشرویه اجرایی شد و در ۳ ماه گذشته امسال نیز ۴ هزار نسخه الکترونیکی صادر شده و ۵۰ درصد آنها به مرحله خدمات و دارو رسیده است. 
 
مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: ایجاد زیرساخت‌های لازم برای صدور نسخه الکترونیکی در شهرستان‌های فردوس و سرایان از ابتدای خردادماه آغاز شده و تا دو ماه آینده این نسخه صادر خواهد شد. 
 
وی افزود: نظام ارجاع الکترونیکی در خراسان جنوبی در شهرستان سرایان به صورت پایلوت از ۶ ماهه دوم سال گذشته آغاز شده است و حدود ۵ ماه شده که این نظام اجرا می‌شود.
 
بیمارستان رازی پایلوت تشکیل پرونده الکترونیکی 
اربابی به تشکیل پرونده الکترونیکی در بیمارستان‌ها اشاره و تصریح کرد: این طرح باید در 16 بیمارستان دولتی استان اجرا شود که برای گام اول بیمارستان رازی برای این مهم انتخاب شده است و در دو یا سه ماه آینده اجرا خواهد شد.
 
وی با اشاره به این‌که به دنبال این هستیم که هیچ‌کس در نظام کشور بدون بیمه نباشد و پوشش بیمه‌ای به 100 درصد برسد، افزود: راه برای بیمه شدن به هیچ عنوان بسته نیست بلکه باز است و شهروندان نباید از دفترچه یکدیگر برای مراجعه به پزشک استفاده کنند.
 
مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: افرادی که بدون بیمه به بیمارستان مراجعه می‌کنند در همان روز اول نداشتن بیمه را مطرح کنند و بیمه شوند تا هزینه‌های درمانی و بستری آنها آزاد محاسبه نشود.
 
کاهش 15 درصدی هزینه‌های بیمه سلامت
اربابی با بیان این‌که در سال ۹۷ توانستیم نظم مالی بیشتری در بیمه سلامت نسبت به گذشته داشته باشیم، تصریح کرد: در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ بیشتر از ۱۵ درصد هزینه‌ها را کاهش دادیم این در حالی است که تعرفه‌ها رشد ۱۰ درصدی داشته است. 
 
وی با اشاره به این‌که مطالبات در بخش دولتی تا پایان آبان ماه و در بخش خصوصی نیز تا پایان آذر ماه سال 97 تصفیه شده است، افزود: برابر با قانون سازمان بیمه سلامت مطالبات هر سال با اعتبار همان سال پرداخت می‌شود که امیدواریم اعتباری برای باقی مطالبات سال گذشته اختصاص پیدا کند.
 
مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی با اشاره به این‌که در ۳ ماهه ابتدایی امسال نیز مطالبات فروردین ماه پرداخت شده است، گفت: در مجموع امسال خیلی عقب افتادگی نداریم و توصیه ما به مردم و ارائه‌دهندگان خدمات این است که صرفه و صلاح را در نظر بگیرند.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب