آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90476
تاریخ انتشار : 1398/03/24 - 15:30
امام جمعه موقت بیرجند گفت: اروپا و آمریکا می‌خواهند ما یک طرفه به برجام عمل کنیم و راه را برای برجام‌های جدید باز کنند و این گستاخی‌های آمریکا و اروپا نتیجه ضعفی است که مسئولان ما از خودشان نشان دادند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های این هفته نمازجمعه این شهر گفت: بیانیه مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی دارای سه بخش اصلی است.

 

وی افزود: بخش اول آن نگاه به گذشته، بخش دوم نگاه به حال و وضعیت امروز و بخش سوم نگاه به آینده است.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: بدون توجه به گذشته و حال نخواهیم توانست قدم‌های جدید و رو به آینده برداریم و باید نقاط قوت و ضعف گذشته و حال را بشناسیم.

 

حجت‌الاسلام مختاری تصریح کرد: تمام تلاش دشمن این است که وضعیت گذشته و حال ما را سیاه و تیره نشان دهد، نقاط قوت را نقاط ضعف وانمود کند و نقاط ضعف را برجسته کند.

 

وی اظهار کرد: تلاش دشمن بر این است ما را از گذشته پشیمان کند و با تحریم و جنگ روانی ما را در مشکلات حال و امروز رها و ما را نسبت به آینده ناامید کند.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: ما باید در هر سه بخش بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تلاش کنیم و با عقلانیت و بصیرت گرفتار این فتنه دشمن و گرفتار جنگ روانی دشمن نشویم و گرفتار مشکلات حال نشویم.

 

حجت‌الاسلام مختاری افزود: باور کنیم توانایی داریم از  تمام گرفتاری‌ها مانند ۴۰ سال گذشته عبور کنیم.

 

وی اظهار کرد: انقلاب ما پشتوانه چند هزار ساله دارد و ریشه‌دار است و محصولی چهل ساله دارد.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: پشتوانه انقلاب ما فرهنگ ناب توحیدی است که از ابتدای آفرینش انسان پایه‌ریزی شده است؛ فرهنگ عبودیت و فرهنگ خلافت‌اللهی است و این گذشته، بسیار افتخارآمیز و امیدوارکننده است.

 

حجت‌الاسلام مختاری افزود: اگر قدر خودمان را بدانیم و به هدایت‌ها و تربیت‌های خداوند گوش دهیم و در صراط مستقیم بندگی خداوند حرکت کنیم قطعا نتیجه آن سعادت و آرامش دنیا و آخرت است.

 

وی تصریح کرد: باور ما این است که در چند سالی که از تاریخ بشریت می‌گذرد، تمام کاستی‌ها، نقص‌ها، فسادها و ظلم‌‎ها نتیجه انحراف از مسیر ولایت و عبودیت خداوند و قرارگرفتن در تله و حزب شیطان است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که از فرهنگ توحیدی چیزی جر هدایت و عدالت نمی‌جوشد گفت: در مقابلِ فرهنگ توحیدی، فرهنگ شیطانی بوده است.

 

حجت‌الاسلام مختاری افزود: از فرعون‌ها و نمرودها تا بنی‌امیه و بنی‌عباس که سران حزب شیطان بودند و می‌خواستند همه مردم برده آن‌ها باشند و امروز نیز سران شیطان یعنی آمریکا و انگلیس پیام می‌دهند که ما دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی نیستیم و همین مسئولان و همین نظام بمانند اما نوکری ما را بپذیرند.

 

وی تصریح کرد: دشمنان می‌گویند پهلوی و دیگران به عنوان مسئول در ایران فرقی ندارند اما نوکری ما را بپذیرند.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: دشمنان غافل از این هستند که اگر قرار بود امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و ملت ایران، آن‌ها را بپذیرند که دشمنان و نوکرانشان یعنی پهلوی را از ایران بیرون نمی‌کردند.

 

حجت‌السلام مختاری افزود: امام(ره) می‌خواستند همه مردم بنده خداوند باشند اما دشمنان ایران این را نپذیرفتند و چهل سال است از دست امام(ره) و مقام معظم رهبری و ملت ایران عصبانی هستند.

 

وی تأکید کرد: پیام ملت ایران این است راه ما راه خداوند و راه امام(ره) و شهدا است و به دشمنان می‌گوییم از دست ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر به قرآن و عقل و تجربه تاریخی خودمان مراجعه کنیم، بسیار قابل فهم است استکبار با توحید قابل جمع‌شدن نیست.

 

حجت‌الاسلام مختاری افزود: اگر قرار بود شیطان با حضرت آدم کنار می‌آمد، شیطان باید از تکبر کوتاه می‌آمد و مانند دیگر ملائکه از تصمیم خداوند اطاعت می‌کرد اما زمانی که شیطان اطاعت نکرد، خداوند او را از درگاه الهی اخراج کرد.

 

مذاکره پوششی برای فریب است

وی با بیان این‌که استکبار با توحید ناب هرگز جمع نمی‌شود تأکید کرد: مذاکره پوششی برای فریب است.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: شیطان نیز با حضرت آدم مذاکره فریبکارانه کرد و گفت می‌خواهم تو را به درخت جاودانی راهنمایی کنم و امروز نیز آن‌چه آمریکا می‌گوید این است که ایران را به پیشرفت می‌رسانم.

 

حجت‌الاسلام مختاری افزود: شیطان قسم خورد که خیر از حضرت آدم را می‌خواهد اما آدم عاقل می‌فهمد اینها فریبکاری هست و اگر شیطان خیر می‌خواست چرا دستور خداوند را نپذیرفت؟

 

وی اظهار کرد: آمریکای مستکبر و انگلیس