آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90462
تاریخ انتشار : 1398/03/22 - 15:08
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی مطرح کرد
برخورد جدی با کشف حجاب و سگ‌گردانی/ 75 درصد اموال سرقتی کشف شد
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت:در تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و نقاط تفریحی استان مباحث مربوط به اخلال اجتماعی و سایر مسائل مرتبط را تذکر داده و با بحث بی حجابی، کشف حجاب، سگ گردانی و هر گونه مسئله ای که به ارزشها تعرض داشته باشد برخورد جدی می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی ظهر امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه معاونین اجتماعی نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: با آغاز فصل تابستان فصل مسافرت‌های تابستانی از پایان خرداد ماه آغاز خواهد شد.

 

وی افزود: پلیس در حوزه‌های مختلف توصیه‌های خود را به صورت روزمره و موردی به اطلاع مردم می‌رساند.

 

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: متاسفانه علی‌رغم تمام اقدامات خوبی که از ابتدای امسال و سال گذشته انجام شده طی مدت زمان گذشته از ابتدای سال 98 شاهد افزایش تلفات تصادفات در جاده‌ها هستیم.

 

افزایش 40 درصدی تصادفات فوتی از ابتدای سال/ خطای انسانی دلیل عمده تصادفات

شجاع عنوان کرد: نکته مهم دراین زمینه که جای تذکر جدی دارد، دلیل عمده تصادفات که ناشی از خطای انسانی می‌باشد، است و این موضوع باعث افزایش 40 درصدی تصادفات فوتی در استان شده است

 

وی خاطرنشان کرد: بخش عمده خطای انسانی مربوط به عدم رعایت مقررات و قوانین، خستگی و خواب آلودگی به دلیل طولانی بودن مسیرها است.

 

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: انتخاب ساعت نامناسب برای تردد در جاده‌ها،عدم توجه به جلو، سبقت و سرعت غیرمجاز نیز از دیگر دلایل اصلی تصادفات جاده‌ای است.

 

شجاع اظهار کرد: تلاش تمام همکاران در مجموعه پلیس راه و راهور بر این است که با حذف نقاط حادثه خیز با همکاری دستگاه‌های مذکور تصادفات و تلفات به حداقل برسد.

 

وی گفت:75 درصد آسیب جدی که به راکبان موتورسوار در تصادفات وارد می‌شود به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی است که توصیه می‌شود خانواده‌ها بر رفتار جوانان و نوجوانان خود در بحث موتور سیکلت سواری نظارت داشته باشند.

 

افزایش سرقت از ابتدای سال

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی با اشاره به افزایش سرقت‌ها در استان از ابتدی سال، بیان کرد: فشارهای ناشی از مشکلات اقتصادی بخش عمده‌ای از افزایش سرقت‌ها را به خود اختصاص می‌دهد و عمده افزایش سرقت‌ها نیز در حوزه سرقت‌های خرد است.

 

شجاع تاکید کرد: مردم نیز با مرقبت از مال خود می‌توانند نقش مهمی در کاهش سرقت‌ها داشته باشند

 

وی افزود: با توجه به فصل تابستان و آغاز سفرها به هم استانی‌ها توصیه می‌شود منازل خود را به آشنایان سپرده و از حفاظ و قفل مناسب، دوربین و تجهیزات ایمنی استفاده کنند.

 

کشف 75 درصد اموال سرقتی در استان

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: باتوجه به اینکه در حوزه سرقت افزایش داشته‌ایم در حوزه کشف نیز تلاش شده و 75 درصد سرقت‌ها از ابتدی سال تا‌کنون مورد کشف قرار گرفته و تحویل مالباختگان شده است.

 

شجاع خاطرنشان کرد: برخی از اموال نیز صاحبان آنها شناسایی نشدند که درخواست می‌شود هم استانی‌هایی که مواردی در این خصوص داشته‌اند با مراجعه با پلیس آگاهی پیگیر موضوع باشند.

 

وی با اشاره به اقدامات پلیس، گفت: افزایش گشت‌ در جاده‌ها و راه‌ها توسط پلیس راه و راهور به طور محسوس و نامحسوس، بکار گیری تمام توان از جمله دوربین‌های ثبت لحظه‌ای میانگین تخلفات در جاده‌های استان برای محاسبه سرعت به صورت میانگین، جریمه برای سرعت‌های زیاد، استقرار دوربین‌های ثابت و سیار پلیس که در اختیار اکیپ‌های محسوس و نامحسوس پلیس است همه برای حفظ جان مردم است.

 

آماده بکار بودن تمام ناوگان پلیس برای تعطیلات تابستان

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: تجهیزات و ناوگان پلیس نیز همه برای ایام تعطیلات تابستانی آماده بکار است و همچنین افزایش گشت‌های انتظامی پیاده و موتور سوار را به لحاظ پیشگیری از وقوع جرم در داخل شهرها در نظر گرفته‌ایم.

 

برخورد جدی با کشف حجاب و سگ گردانی

شجاع اظهار کرد: در تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و نقاط تفریحی استان مباحث مربوط به اخلال اجتماعی و سایر مسائل مرتبط را تذکر داده و با بحث بی حجابی، کشف حجاب، سگ گردانی و هر گونه مسئله ای که به ارزشها تعرض داشته باشد برخورد جدی می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه سگ گردانی جرم است و خودروی مربوط به این موضوع توقیف می‌شود، تصریح کرد: قانون اجازه نمی‌دهد که هنجار شکنی‌ها در سطح جامعه باشد. باید همه از قانون طبعیت کرده و به آن احترام بگذارند.و از عامه مردم نیز درخواست می‌شود امر به معروف و نهی از منکر را در دستور کار خود قرار دهند.

 

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه بخشی از اقدامات پلیس سلبی است، افزود: قطعا افزایش حوزه نظارتی پلیس در زمینه های مختلف بر اساس برآوردی و تجزیه و تحلیلی که از آمار انجام می‌شود پوشش داده می‌شود.

 

شجاع با اشاره به محور بیرجند – قاین، خاطرنشان کرد: این محور یکی از محورهایی است که دائم باید تحت پوشش باشد. پیگیری رفع نقاط حادثه خیز و اجرای هر چه سریعتر دوبانده شدن مسیر جزو مطالبات پلیس است. ان‌شاء‌الله با توجه اقداماتی که انجام شده و قول هایی که در این خصوص داده شده به زودی شاهد پیشرفت عمده‌ای در این زمینه باشیم.

 

افزایش 11 درصدی کشفیات مواد مخدر از بتدای سال

وی با اشاره به کشفیات مواد مخدر بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون حدود 8.5 تن انواع مواد مخدر در سطح استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است.

 

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تعداد خودروهای توقیفیی و باندهایی که با آنها برخورد شده نیز افزایش داشته، افزود: تمام تلاش ما این است که از انتقال مواد مخدر از مرزها و استان‌های جنوبی خراسان‌جنوبی به سمت مرکز و داخل کشور جلوگیری شود.

 

انتهای پیام/127نظرات کاربران

با بد حجابی حتما برخورد نمایید. باتشکر مردم کلیه شهرستانهای استان خراسان جنوبی


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.