سرویس: اخبار استان کد خبر: 90461 ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی خبر داد

حذف قبوض کاغذی برق از خردادماه/ برای مصرف‌کنندگان بهینه برق طرح‌های تشویقی اجرا می‌شود

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: قبض کاغذی برق از خردادماه امسال به صورت آزمایشی و از مهر ماه به طور قطعی صادر نخواهد شد.

حذف قبوض کاغذی برق از خردادماه/ برای مصرف‌کنندگان بهینه برق طرح‌های تشویقی اجرا می‌شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد ابراهیم شرکا مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون مدیریت مصرف و الکترونیکی کردن قبوض برق، اظهار کرد: شرکت برق شامل بخش تولید، انتقال و توزیع است و اکنون ما در بخش توزیع برق فعالیت داریم.

 
وی با اشاره به این‌که 39 شرکت توزیع برق در سطح کشور وجود دارد، افزود: در خراسان جنوبی 360 هزار مشترک و 20 هزار کیلومتر شبکه و تاسیسات برق ایجاد شده است.
 
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با تاکید بر این‌که شرکت توزیع برق خراسان جنوبی وظیفه سرویس، تعمیر و نگهداری شبکه های برق استان را برعهده دارد، گفت: تعمیرات و نگهداری آن به درستی انجام می‌شود.
 
شرکا با اشاره به این‌که دو  نوع خاموشی داریم یکی خاموشی ناشی از حوادث و دیگری خاموشی ناشی از سرویس شبکه‌های برق، تصریح کرد: در مجموع خاموشی خراسان جنوبی محدود و کم بوده است. 
 
وی با اشاره به این‌که در ایام عید سیل آمد و خساراتی را به بعضی از زیرساخت‌ها وارد کرد، افزود: اما شبکه برق آسیب جدی ندید و خسارات جزئی ایجاد شد که روستاها را با دیزل تا رفع آسیب برق‌دار کردیم.
 
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: از سال گذشته اکیپ‌های گرم در شهرستان‌ها مستقر شدند و سرویس و تعمیر شبکه برق بدون خاموشی انجام می‌شود.
 
شرکا با اشاره به این‌که در سال ۹۶ شرکت توزیع برق خراسان جنوبی در بین دستگاه های اجرایی به عنوان دستگاه برتر و در مورد برپایی میز خدمت نیز برتر شدیم، تصریح کرد: در رابطه با میز خدمت الکترونیکی، سامانه‌ای ایجاد شده که رسیدگی به مشکلات و نظرات مشترکین به طور کامل به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. 
 
وی با اشاره به این‌که پرداخت‌های مربوط به انشعاب‌های برق به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و مراجعه حضوری به ادارات برق حذف شده است، افزود: نصب تاسیسات برق سرمایه گذاری سنگینی را به همراه دارد برای قسمتی از تابستان که پیک مصرف یا اوج مصرف را داریم  اگر  مصرف بهینه داشته باشیم می توانیم از همان تاسیسات کم باری استفاده کنیم.
 
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: هدف از مدیریت مصرف برق این نیست که ما از مشترکین بخواهیم برق مصرف نکنند بلکه هدف این است که درست و بهینه مصرف کنند.
 
شرکا تصریح کرد: با فرهنگ‌سازی باید مردم را به سمتی هدایت کنیم که در زمان اوج مصرف استفاده از لوازم برقی غیر ضروری را به اوقات کم باری موکول کنند.
 
وی سیستم های سرمایشی را یکی از مهمترین موارد مصرف برق در تابستان بیان کرد و افزود: در ادارات و سازمان‌ها دمای ۲۴ درجه سانتی‌گراد باید در نظر گرفته شود تا کاهش مصرف برق داشته باشیم.
 
 مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: اگر چاه‌های کشاورزی در ساعات بارمصرف 4 ساعت چاه را خاموش کنند 20 ساعت به صورت تشویقی رایگان محاسبه می شود، و در بخش خانگی نیز اگر مصرف برق را 10 درصد کاهش دهند حداقل هزینه آنان 20 درصد کمتر محاسبه خواهد شد.
 
شرکا خاطرنشان کرد: قبوض برق‌در شهرها هر دو ماه یک‌بار، در روستاها هر ۴ ماه یک بار و برای ادارات هر ماه صادر می‌شود و در هنگام توزیع شاید به دست مشترک نرسد و در همین راستا به دنبال الکترونیکی کردن قبوض مشترکین هستیم. 
 
وی افزود: ارسال شماره تلفن همراه و شناسه قبض به سامانه ۵۰۰۰۱۶۰۰۰۰ ، تماس با شماره ۱۲۱ ، مراجعه به سایت شرکت برق و دادن اطلاعات به مامورین قرائت کنتورها از جمله راه‌های برای فعال کردن قبوض الکتریکی برق مشترکین است.
 
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: قبض کاغذی برق از خردادماه امسال به صورت آزمایشی و از مهر ماه به طور قطعی صادر نخواهد شد.
 
شرکا تصریح کرد: از خراسان جنوبی برق به افغانستان صادر نمی‌شود بلکه از خراسان رضوی به هرات صادر می شود. 
 
وی افزود: خاموشی در تابستان گذشته داشتیم اما از میانگین کشوری خیلی پایین تر بوده است و امیدواریم تابستان امسال با مدیریت مصرف خاموشی نداشته باشیم. 
 
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اشاره به این‌که طرح قبوض الکترونیکی در سیستان و بلوچستان اجرا شده است گفت: در روستاهایی که آنتن‌دهی تلفن همراه ندارند از طریق دفترهای پیشخوان دولت امکان ثبت شماره تلفن همراه و شناسه قبض و صدور قبض الکترونیکی وجود دارد.
 
شرکا به پنل‌های خورشیدی 5 کیلوواتی خانگی اشاره و تصریح کرد: این نیروگاه‌ها بهترین راه برای درآمدزایی با استفاده از پشت بام است و برق تولیدی این نیروگاه‌های خورشیدی در بخش خانگی از هر کاربر به قیمت 800 تومان خریداری می‌شود و خرید تضمینی 20 ساله برق نیروگاه های خورشیدی انجام می شود.
 
وی افزود: هر خانواده‌ای که یک سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیون تومانی در پنل‌های خورشیدی داشته باشد ماهیانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان درآمد دارد.
 
انتهای پیام/ 132 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب