سرویس: اخبار استان کد خبر: 90446 ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱

بازدید مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از دو پایگاه امداد و نجات بین شهری نهبندان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در سفر به نهبندان ضمن بازدید از پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری این شهرستان با فرماندار نهبندان دیدار و گفتگو کرد.

بازدید مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از دو پایگاه امداد و نجات بین شهری نهبندان

به گزارش خاورستان، محمد رحیم شهریاری مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی روز گذشته در دیدار با فرماندار نهبندان با بیان این‌که جمعیت‌های ملی در سراسر دنیا با محوریت نیروهای داوطلب شکل می گیرند، اظهار کرد: این جمعیت ها عموما در شرایطی که شدت و گستردگی حوادث جان انسان‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد، معین دولت هستند.

 
وی جمعیت های هلال احمر را حلقه اتصال بین توانمند و نیازمند دانست و افزود: این جمعیت ها از خیرین و افراد توانمند کمک‌هایی را گرفته و در شرایط سخت این خدمات را به نیازمندان ارائه می کنند.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به لحاظ زیرساخت ها، توانمندی ها و نیروی انسانی جزو هفت جمعیت برتر دنیا محسوب می شود و در حوادث بین المللی و ملی جزو کشورهای توانمند مطرح است.
 
شهریاری با بیان اینکه متاسفانه کشور ایران جزو 10 کشور حادثه خیز در دنیا است، افزود: این حوادث طی سال های اخیر گسترش یافته و همچنین در حوادث غیر طبیعی همچون جاده‌ای بیشترین تلفات را دارد.
 
وی بیان کرد: اگرچه خراسان جنوبی استانی نوپا بوده و نسبت به دیگر استان ها زیرساخت های مناسبی ندارد اما هلال احمر در حوادث جاده ای و حوادث طبیعی به خوبی ایفای نقش کرده است.
 
وی بیان کرد: طبق قانون مدیریت بحران و قانون مدیریت خدمات کشوری، امداد و نجات جزو امور حاکمیتی بوده و دولت ها در تجهیز امکانات جمعیت هلال احمر را همراهی می کنند.
 
شهریاری با بیان اینکه در خراسان جنوبی 22 پایگاه ثابت و جاده ای فعال است، گفت: به جهت گسترش تصادفات جاده ای، توسعه پایگاه ها را در محورهای اصلی داشته ایم.
 
وی با بیان اینکه در حوزه نهبندان به لحاظ کمی، کیفی، پایگاه ها و تجهیزات امدادی اقدامات مطلوبی انجام شده است، گفت: خوشبختانه پایگاه کانکسی در استان نداریم.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی سرعت عمل را بسیار مهم در امداد رسانی ها عنوان کرد و افزود: نیروهای هلال احمر خراسان جنوبی در حوادث استانی و ملی سرعت عمل بالایی داشته اند.  
 
مجید بیکی فرماندار نهبندان نیز در این دیدار با بیان اینکه هلال احمر از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: نیرهای هلال احمر و دستگاه های خدمات رسان در سیل های اخیر به خوبی ایفای نقش کردند.
 
وی با اشاره به اینکه آموزش های هلال احمر و برگزاری کارگاه های هلال احمر نقش موثری در آمادگی مردم و دستگاه ها دارد، گفت: پیشگیری بهترین گزینه در جلوگیری از حوادث است.
 
فرماندار نهبندان با تاکید بر اینکه باید در مراحل چهارگانه مدیریت بحران ابتدا باید نقاط حادثه خیز روستاها شناسایی شود، افزود: ایجاد فضاهایی رو باز و امن در زمان بروز حوادث نقش موثری ایفا می کند.
 
وی با اشاره به ساخت و سازهای مسیر رودخانه بیان کرد: در گذشته به دلیل برخی کوتاهی ها ساخت و سازهایی در بستر رودخانه ها انجام شده که مشکلاتی را منجر می شود.
 
بیکی با بیان اینکه امروزه نیاز داریم که در گام اول سیما و منظر کلی از شهرستان نهبندان داشته باشیم، افزود: همچنین مکان هایی امن برای کاهش اثرات حاصل از حوادث شناسایی و ایجاد شود. 
 
وی با بیان اینکه هلال احمر به عنوان معین مدیریت بحران است، اظهار کرد: هنگام بروز حوادث، هلال احمر به عنوان اولین دستگاه در صحنه حضور می یابد. 
 
فرماندار نهبندان با اشاره به توزیع بسته های حمایتی و سبد کالایی بیان کرد: باید در این زمینه با وحدت رویه عمل شود تا بتوانیم افراد مستحق واقعی را حمایت کنیم. 
 
وی با بیان اینکه دهیاران و شوراها آمادگی برگزاری کلاس های آموزشی امداد و نجات را دارند، افزود: خواستار برگزاری مانور منطقه ای در نهبندان هستیم. 
 
بیکی با بیان اینکه باید هلال احمر موضوعی عمومی شود و مردم نقش آفرینی داشته باشند، افزود: آموزش ها نباید منحصر به کارمندان و قشر خاصی باشد بلکه باید عمومیت پیدا کند.
 
گفتنی است در جریان این سفر مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان از پایگاه های امداد و نجات بین شهری حضرت ابوالفضل(ع) و شوسف نهبندان بازدید کرد.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب