سرویس: اقتصادی کد خبر: 90442 ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱

در نشست خبری سمپوزیوم بین المللی قنات بلده فردوس مطرح شد

جشن ثبت جهانی قنات بلده فردوس برگزار می‌شود/ ایده‌هایی که ظرفیت تجاری سازی داشته باشد حمایت می‌شود

رئیس سمپوزیوم بین المللی قنات بلده فردوس گفت: هرگونه سرمایه گذاری در قنات بلده وجود دارد و آندسته از ایده‌هایی که بتوان تجاری کرد مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

جشن ثبت جهانی قنات بلده فردوس برگزار می‌شود/ ایده‌هایی که ظرفیت تجاری سازی داشته باشد حمایت می‌شود

به گزارش خبرنگار خاورستان،مهدی اسلام پناه مدیرعامل هلدینگ دانش بنیان گسترش صنعت علوم زیستی لیکو و رئیس سمپوزیوم بین المللی قنات بلده فردوس صبح امروز در نشست خبری سمپوزیوم بین المللی قنات بلده فردوس در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مجموعه قنوات ثبت یونسکو شده در فردوس و سایر استان بر اساس علم آب شناسی و علوم وابسته صورت گرفته است.

 

وی با بیان اینکه قنات‌‎ها فضای تمدن سازی مردم منطقه را به رخ می‌کشند، افزود: هدف این است که همکاری ملی و بین المللی در بحث احیای قنوات داشته باشیم.

 

مدیرعامل هلدینگ دانش بنیان گسترش صنعت علوم زیستی لیکو بیان کرد: بیش از ۴۰ نفر گردشگر بنام و تورلیدر به این همایش دعوت شده اند.

 

اسلام پناه با اشاره به بحث سرمایه گذاری برای قنات بلده فردوس،عنوان کرد: هرگونه سرمایه گذاری در قنات بلده وجود دارد و آندسته از ایده هایی که بتوان تجاری کرد مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

 

وی گفت: باید اکوسیستمی خلق شود که مبتنی بر رفتارهای گذشته باشد لذا تلاش می‌شود نتایج سمپوزیوم در حوزه های مختلف ارائه شود.

 

اسلام پناه بیان کرد: به دنبال ورود سرمایه گذار خارجی برای حفظ آثار تمدن ساز هستیم و جذب سرمایه گذار خارجی نیز نیاز به امنیت سرمایه گذار در منطقه دارد.

 

مدیرعامل هلدینگ دانش بنیان گسترش صنعت علوم زیستی لیکو با بیان اینکه زیرساخت‌های سرمایه گذاری باید در استان به طور کامل فراهم شود، گفت: کشش پذیری اقتصادی در خراسان جنوبی باید افزایش پیدا کند تا سرمایه گذار در تمامی زمینه ها اطمینان خاطر داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه در این سمپوزیوم از اعتبارات دولتی استفاده نشده، گفت: این سمپوزیوم با استفاده از بخش خصوصی برگزار خواهد شد و تلاش ما در راستای عملی شدن اقتصاد مقاومتی و رونق ملی است.

 

ابراهیمی دبیر سمپوزیوم ملی قنات بلده فردوس نیز در این نشست خبری بر محورهای همایش و اهداف آن اشاره کرد و افزود: سه محور اصلی این همایش بر اساس محورهای طولانی و ۱۵ سال اخیر استان و شهرستان فردوس در نظر گرفته شده و هدف برای رسیدن به نتیجه مطلوب است و صرفا برگزاری همایش نیست.

 

دبیر سمپوزیوم ملی قنات بلده فردوس بیان کرد: گردشگری پایدار، ترویج فرهنگ بهره برداری صحیح از قنات بلده و آینده نگری و آینده پژوهی قنات سه محور اصلی این سمپوزیوم است.

 

وی خاطرنشان کرد: نتایج این سمپوزیوم محورهای ارائه طرح و ایده ها است و هدف این است که آب بران و کاربران منطقه مشکلاتی که در خصوص قنات بلده وجود دارد ایده های خود را ارائه دهند که با پروراندن ایده به طرحی برای اجرا تبدیل شود.

 

ابراهیمی گفت: ۸۱ مقاله در این خصوص به دبیرخانه سمپوزیوم ارسال شده است که طی دو روز برگزاری همایش ارائه خواهد شد.

 

دبیر سمپوزیوم ملی قنات بلده فردوس اظهار کرد: از مقالات رسیده ۱۲ مقاله به صورت شفاهی و ۵۲ مقاله به صورت پوستر به چاپ رسیده که۴۲مقاله از خراسان جنوبی وسایر مقالات از استان‌های دیگر به دست ما رسیده است.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب