آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90441
تاریخ انتشار : 1398/03/21 - 13:00
کارگران خط تولید کارخانه کاشی نیلوفر بیرجند در اعتراض به عدم پرداخت 9 ماهه حقوق خود تجمع اعتراضی ایجاد کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، کارگران خط تولید فازهای 2 و 3 کارخانه کاشی نیلوفر بیرجند در اعتراض به معوق‌شدن چندماهه حقوق خود، صبح امروز در مقابل این کارخانه تجمع کردند.

 

همچنین در این راستا تعدادی از کارگران به همراه مدیرعامل و مدیراجرایی این کارخانه، پیش از ظهر امروز در جلسه‌ای که در محل استانداری خراسان جنوبی جهت بررسی این موضوع تشکیل شده بود، شرکت کردند.

 

یکی از کارگران این کارخانه در گفت‌و‌گو با خاورستان، مهم‌ترین مشکل کارگران را معوق‌شدن 9 ماه حقوق بیان کرد و افزود: از نیمه سال 1395 تاکنون، یک ريال اضافه‌کاری کارگران پرداخت نشده و از تیرماه تا دی‌ماه 1397 و همچنین از ابتدای سال‌جاری تا امروز حقوق کارگران پرداخت نشده است.

 

وی افزود: این مبلغ بدهی برای حداقل میزان کار ساده‌ترین کارگر بیش از 12 میلیون تومان خواهد بود.

 

وی اظهار کرد: بعد از اعتراض‌های فراوان، کارخانه فقط حقوق ماه‌های بهمن و اسفند 1397 را پرداخت کرد تا این‌گونه وانمود کند که حقوق معوق کارگران را پرداخت کرده است.

 

وی با بیان این‌که کارگران همیشه پشتیان انقلاب اسلامی و همگام در جهت رونق تولید هستند تأکید کرد: تعطیل‌کردن خط تولید و حضور کارگران در مقابل کارخانه، فقط به دلیل عدم‌پرداخت حقوق و پیگیری مطالبات صنفی است و هیچ‌گونه جنبه سیاسی ندارد.

 

وی تصریح کرد: از مسئولان می‌خواهیم به مشکلات کارگران، رسیدگی کنند.

 

انتهای پیام/143نظرات کاربران

9 ماه حقوق نگرفتن؟! اداره کار چکار میکرده؟
اداره کار با کارفرماهست تا با کارگربیچاره


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.