سرویس: اخبار استان کد خبر: 90432 ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰

ظهر امروز؛

عملیات ساخت و مناسب سازی 220 واحد مسکونی بهزیستی با همکاری بسیج سازندگی در نهبندان کلنگ زنی شد

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: امروز آغاز عملیات اجرایی ساخت و مناسب سازی 220 واحد مسکونی با همکاری بسیج سازندگی و بهزیستی در شهرستان نهبندان کلنگ‌زنی شد.

عملیات ساخت و مناسب سازی 220 واحد مسکونی بهزیستی با همکاری بسیج سازندگی در نهبندان کلنگ زنی شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، ظهر امروز مراسم گلنک‌زنی ساخت و مناسب سازی بیش از 200 واحد مسکونی با حضور سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه الاسلام خراسان‌جنوبی، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی استان، علی عرب نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی و حجت الاسلام والمسلین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان انجام شد.

 

مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی امروز در حاشیه مراسم کلنگ زنی 10 واحد مسکونی در شهرستان نهبندان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تفاهم نامه‌ای بین سازمان بسیج سازندگی و بهزیستی کشور در خصوص احداث واحدهای مسکونی و کمک به اجرای مناسب سازی واحدهای مسکونی مددجویان و معلولان تحت حمایت بهزیستی منعقد شده است.

 

وی افزود: سهم خراسان‌جنوبی در این تفاهم‌نامه برای احداث 70 واحد مسکونی و مناسب سازی 150 واحد است. و امروز آغاز عملیات اجرایی این پروژه ها را در شهرستان نهبندان کلنگ‌زنی شد.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: ان‌شاءالله با پیگیری که انجام خواهد شد در سال 98 بتوانیم این تعداد پروژه را تکمیل کنیم.

 

هنری خاطرنشان کرد: اعتباری که برای این واحدها در نظر گرفته شده بخشی از طریق تسهیلات پرداختی به متقاضیان پرداخت می‌شود و بخشی دیگر نیز بر اساس اینکه خانواده مددجو چه تعداد معلول داشته باشد سهم بلاعوض بهزیستی است که در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

 

وی اظهار کرد: ما به تفاوتی که نیاز است برای تکمیل پروژه‌ها و با توجه به شرایط افزایش قیمت‌ها، هزینه‌ ساخت با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی و خیران توسط بسیج سازندگی اجرایی خواهد شد.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به نگاه سازمان بسیج سازندگی که غیر انتفاعی است امیدواریم بتوانیم این تعداد پروژه را در موعد مقرر به اتمام برسانیم.

 

هنری بیان کرد: در بحث پروژه‌های مناسب سازی نیز بر اساس شرایط و ضوابطی که از طرف بهزیستی اعلام شده با کمک گروه‌های جهادی برنامه‌ریزی برای ساخت واحدها صورت خواهد گرفت.

 

وی افزود: این تعداد پروژه از سرجمع 40 هزار پروژه سازمان بسیج است که در بهمن سال گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی یادآورشد: سهم استان 750 پروژه بوده که در حال حاضر 350 پروژه در حال اجرا است و بیش از 200 پروژه به اتمام رسیده و این تعداد پروژه نیز به پروژه‌های اجرایی اضافه خواهد شد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب