سرویس: سیاسی کد خبر: 90430 ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی خبر داد

آغاز عملیات اجرایی ساخت 34 واحد مسکونی سیل‌زده در خراسان جنوبی/ 35 رشته قنات بازسازی می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این‌که در جریان سیلاب‌های اخیر استان 260 واحد مسکونی تخریب یا آسیب کلی دیده‌اند، گفت: سهمیه ساخت و بازسازی 150 واحد مسکونی ابلاغ و همچنین عملیات اجرایی ساخت 34 واحد آغاز شده است.

آغاز عملیات اجرایی ساخت 34 واحد مسکونی سیل‌زده در خراسان جنوبی/ 35 رشته قنات بازسازی می‌شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید کمال‌الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در حاشیه کرگروه استانی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: دومین جلسه قرارگاه بازسازی اماکن و تاسیسات زیربنایی در جریان سیلاب‌های دو ماه گذشته تشکیل شد و بر اساس اولویت‌بندی‌ها در خصوص بازسازی‌ها برنامه‌ریزی انجام شد.

 
وی با اشاره به این‌که در جریان سیلاب‌های اخیر استان 260 واحد مسکونی تخریب یا آسیب کلی دیده‌اند، افزود: این واحدها اولویت‌بندی و هدف‌گذاری شدند و از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی سهمیه 150 واحد ابلاغ و همچنین عملیات اجرایی ساخت 34 واحد آغاز شده است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: انتظار این است شهروندان در بحث آواربرداری، تشکیل پرونده و ساخت مسکن همکاری داشته باشند تا دستگاه‌های اجرایی نیز بتوانند روند بازسازی را تسریع دهند.
 
میرجعفریان با اشاره به این‌که 35 رشته قنات به طول 9 کیلومتر و 500 متر در جریان سیلاب‌ها آسیب دیده‌اند، افزود: با یک اقدام جهادی که فرمانداران، جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی انجام داده‌اند بیش از 60 درصد این قنوات آسیب‌دیده رفع مشکل شدند و در قسمت عمده‌ای از آن‌ها آب جاری شده است و حداقل در 2 ماه آینده بازسازی قنوات آسیب دیده پایان خواهد پذیرفت.
 
وی به مزارع و باغاتی که در جریان سیلاب دچار خسارت شده بودند اشاره کرد و افزود: خسارات این مزارع و باغات آسیب‌دیده از طریق سامانه سجاد برآورد شده و در حداقل زمان ممکن تخصیصی که ابلاغ شده منابع مالی آن وصول خواهد شد و در اختیار کشاورزان و دامداران قرار خواهد گرفت.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب