آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90428
تاریخ انتشار : 1398/03/20 - 10:55
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: ۶۱ هزار و ۶۳۰ نفر زائر در مراسم معنوی طرح ضیافت الهی بقاع متبرکه شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام پرویز بخشی پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان طرح ضیافت الهی در ۴۵ بقعه متبرکه خراسان جنوبی برگزار شد و ۴۷ مبلغ از قم، مشهد و بومی استان در این بقاع برنامه‌های معنوی برگزار کردند.

 

وی با اشاره به اینکه در تعدادی از بقاع متبرکه برنامه‌های معنوی برگزار شده است، افزود: مراسم لیالی قدر در ۳۵ بقعه متبرکه برگزار شده است.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر برپایی سفره‌های افطاری ساده اشاره کرد و گفت: ماه مبارک رمضان سال گذشته ۸۱ هزار نفر افطاری داده شدند و امسال نیز بیش از ۹۲ هزار نفر افطاری و سحری داده شدند که ۱۳ هزار نفر در لیالی قدر سحری و ۷۹ هزار نفر افطاری داده شده است

 

بخشی پور تصریح کرد: هزینه ۳۱ هزار افطاری از محل نیات منطبق موقوفات و مابقی از طریق خیرین تامین شده است.

 

وی به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شود اشاره کرد و افزود: از خیرین درخواست داریم به سمت بقاع متبرکه بیایند تا این مکان‌ها توسعه پیدا کند و مردم از این بقاع استفاده بیشتری ببرند.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به این‌که۶۱ هزار و ۶۳۰ نفر زائر در مراسم معنوی ماه مبارک رمضان شرکت کردند، گفت: کرسی‌های ترتیل خوانی در ۳۴ بقعه متبرکه برگزار و ۷۶ هزار و ۵۰۰ نفر از این مراسم بهره بردند.

 

بخشی‌پور با اشاره به این‌که در ۱۴ بقعه متبرکه محفل قرآنی با حضور قاریان برجسته برگزار شده است، تصریح کرد: ۳ مفسر قرآنی در بیرجند، بشرویه و فردوس ۲۶۷ جلسه تفسیر قرآن برگزار کردند و در سایر بقاع نیز تفسیر قرآن توسط مبلغین انجام شده است.

 

وی با اشاره به این‌که مراسم عید سعید فطر در ۲۳ بقعه متبرکه برگزار شده است، افزود: برگزاری برنامه خدیجه مادر است در ۱۶ بقعه متبرکه، جشن میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) در ۲۶ بقعه متبرکه، برپایی خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه با موضوعات مشاوره وقف، سبک زندگی اسلامی و نقاشی بکش جایزه بگیر و ... و برپایی نمایشگاه فرهنگی در ۴ بقعه متبرکه از جمله برنامه‌های طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه بوده است.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ وقف جدید در خراسان جنوبی ثبت شده است.

 

انتهای پیام/ 132نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.