آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90421
تاریخ انتشار : 1398/03/19 - 16:52
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: حدود 13 هزار مددجوی امداد در سطح استان فاقد مسکن یا دارای مسکن غیر مقاوم هستند و قسمت عمده ای خانواده های یک نفره هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در حاشیه جلسه بررسی 10 هزار واحد مسکونی محرومان اظهار کرد: تمام اطلاعات مددجویان تحت حمایت امداد در سامانه نرم افزار جامع حمایت در تمام حوزه های نیازمندی ثبت است و نیاز به بررسی مجدد نیست.
 
وی افزود: شیوه نامه هایی که در حوزه مسکن داریم نوع کمک امداد برای خانواده ها مشخص است.
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: حدود 13 هزار مددجوی امداد در سطح استان فاقد مسکن یا دارای مسکن غیر مقاوم هستند و قسمت عمده ای خانواده های یک نفره هستند.
 
سلم آبادی گفت: تعداد خانواده های دو نفر و بیش از آن حدود 7 هزار و 200 خانوار هستند اما بر اساس سهمیه ما تا 5 هزار خانوار را قرار است انتخاب کنیم.
 
وی با بیان اینکه برش شهرستانی ما مشخص است، افزود: مددجویانی که شرایط را دارند مراجعه کرده و بر اساس تیپ نقشه هایی که مشخص شده بر اساس بعد نفرات هر خانواده مشخص خواهد شد و به محض اینکه رقم تخصیص پیدا کرد کار را آغاز خواهیم کرد.
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی عنوان کرد: بر اساس سهمیه که 5 هزار واحد است ما بر اساس جمعیت بیشتر خانواده ها بحث ساخت مسکن را آغاز خواهیم کرد و بعد به سراغ خانواده های کم جعیت خواهیم رفت.
 
سلم آبادی بیان کرد: چون یک قسمتی از اینها باید تسهیلات بگیرند، یک قسمت سهم بلاعوض سازمان برنامه و بودجه کشور است، یک سهم بلاعوض کمیته امداد است و سهم دیگر نیز سهم مددجو است که یا آورده مدد جو می‌شود یا تسهیلاتی که باید دریافت کند. لذا چون تسهیلاتی که باید دریافت کند در مرحله تکمیل ساختمان در صورت نیاز مددجو به بانک معرفی میشود و چنانچه خانواده ای باشد که بتواند با کمک اقوام سهم آورده را بدهد نیازی برای معرفی به بانک جهت دریافت تسهیلات نخواهد بود. معمولا قسمت آورده مدد جو یا میزان که میخواهد تسهیلات را بگیرد برای آخر کار میگذاریم که با این میزان مسکن مددجو تکمیل و تحویل خانواده ها شود.
 
انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.