آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90228
تاریخ انتشار : 1398/03/04 - 14:33
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان‌جنوبی خبرداد
هزینه کرد 816 میلیارد ریالی جهت روکش راه‌های خراسان‌جنوبی در سال 97
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: تا پایان سال مالی 1397 مبلغ 327 میلیارد ریال اعتبار ملی و 360 میلیارد ریال قیر معادل 13 هزار تن از محل منابع ملی و مبلغ 129 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع استانی در این حوزه هزینه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جعفر شهامت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مهمترین عوامل در رفع نارضایتی و ارتقاء رضایت کاربران جاده‌ای، رسیدگی به وضعیت روکش راه‌های استان است.

 

وی افزود: تا پایان سال مالی 1397 مبلغ 327 میلیارد ریال اعتبار ملی و 360 میلیارد ریال قیر معادل 13 هزار تن از محل منابع ملی و مبلغ 129 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع استانی در این حوزه هزینه خواهد شد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی با اشاره به بارندگی های کم سابقه و فرانرمال که از هفته های آخر بهمن ماه 97 تا پایان فروردین ماه سال جاری و وقوع سیلاب و روان آب، بر ضرورت تقویت این اعتبارات طی سال مالی 98 تأکید کرد.

 

شهامت تصریح کرد: با تأکیدات استاندار، نمایندگان استان در مجلس و هدایت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، انشاءالله افزایش حداقل 35 درصدی اعتبارات ملی و بالتبع آن سهمیه قیر استان در سال 98 محقق خواهد شد که با توجه به شدت گرفتن تخریب رویه راه‌ها به دلیل سیلاب و افزایش رطوبت خاک، نیازمند بهبود اعتبارات استانی و تخصیص مناسب  آن‌ها در این حوزه هستیم.

 

وی بیان کرد: علی رغم اینکه افزایش کار به صورت امانی در شرایط ایده‌آل مطلوب نیست، اما با تأکیدات مقام عالی وزارت و همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ناگزیر از افزایش حداقل چند برابری کار امانی در حوزه روسازی راه ها در صورت تامین منابع مالی جهت ماشین آلات و هزینه‌های مرتبط خواهیم بود تا حداقل سطح سرویس مورد نیاز کاربران جاده ای در طول راه‌ها فراهم کنیم.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی به تأخیر در عملیات روسازی راه‌ها به دلیل شرایط جوی و تأخیر در تحویل قیر اشاره کرد و تأکید کرد: طی خرداد و تیر ماه جاری شاهد افزایش حجم عملیات روکش راه‌ها توسط پیمانکاران و راهداران جهت جبران موضوع خواهیم بود.

 

شهامت با اشاره به وجود بیش از 11350 کیلومتر راه آسفالته در استان و اهمیت سامانه PMC ( مدیریت نگهداری روسازی راه‌ها ) به جهت اولویت بندی اقدامات حوزه نگهداری روسازی اشاره کرد و اعلام کرد: در صورت عدم اجرایی شدن برنامه سالیانه طبق خروجی سامانه فوق که جزو پیشرفته ترین روش‌های تخصیص منابع این حوزه است، ناگزیر به هزینه کرد بیشتر در سال‌های بعد برای جبران عقب ماندگی این حوزه خواهیم بود که با توجه به افزایش قیمت‌ها و برآورد این سامانه نیازمند به تأمین و تخصیص سالیانه حداقل 1000 میلیارد تومان جهت تامین سطح سرویس مناسب می‌باشیم.

 

وی در پایان اجرای 260 هزار تن آسفالت در طول 528 کیلومتر راه استان و عملیات حفاظتی در طول 115 کیلومتر از راه ها تا پایان سال مالی 97را به عنوان خروجی نهایی تمامی اقدامات این حوزه یاد کرد که جزو 10 استان برتر کشور به لحاظ حجم عملیات است.

 

انتهای پیام/ 135نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.