آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90199
تاریخ انتشار : 1398/03/03 - 13:26
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی خبر داد
برگزاری مراسم شب‌های قدر در 27 امامزاده شاخص خراسان‌جنوبی
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: مراسم عزاداری و احیا شب‌های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه مبارک رمضان در 27 امامزاده شاخص استان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام پرویز بخشی‌پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ظهر امروز در حاشیه بازدید از طرح ضیافت الهی امامزادگان باقریه بیرجند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در ایام ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در قالب طرح ضیافت الهی در سطح بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود.

 

وی با اعلام این‌که همزمان با اجرای طرح ضیاف الهی، برنامه‌های لیالی قدر از امشب مقارن با شب نوزدهم ماه رمضان و اولین شب قدر در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌شود، بیان کرد: مراسم عزاداری و احیا شب‌های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه مبارک رمضان در 27 امامزادگان شاخص استان برگزار خواهد شد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت حضور مردم در شب‌های قدر در جوار امامزادگان، تبیین کرد: هیچ حضور مردمی در اجتماع به اندازه‌ شب‌های قدر گسترده نبوده و این ایام برای مسلمانان بسیار ویژه است چراکه در این شب‌های با عظمت آیات نورانی قرآن نازل و مقدرات انسان در یک سال آینده رقم می‌خورد.
 
بخشی‌پور با بیان این‌که در این شب‌ها از محل موقوفات استان سفره‌های افطاری ساده در جوار امامرادگان برپا می‌شود، تبیین کرد: ویژه برنامه‌های شب‌های قدر از ساعت 22 با بهره‌گیری از سخنرانان برجسته استانی، کشوری و مبلغان دینی آغاز می‌شود.
 
وی افزود: مراسم احیا شب‌های قدر با برپایی خیمه معرفت و غرفه پاسخ‌گویی به سوالات شرعی و برگزاری برنامه‌های سخنرانی، قرائت قرآن و دعای جوشن کبیر، قرآن به‌سر و مداحی توسط ذاکران اهل بیت(ع) در دستور کار قرار دارد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان در جوار امامزادگان کشور تقویت باورها، اعتقادات و ایجاد فضای معنوی در جامعه به ویژه نسل جوان است، تصریح کرد: هر ساله مردم مؤمن و روزه‌دار ایران اسلامی در ایام و لیالی قدر، مراسم احیاء این شب‌ها را با حضور گسترده در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌کنند.
 
بخشی‌پور اضافه کرد: هرساله مردم ولایتمدار ایران اسلامی با حضور گسترده خود در این شب‌ها، ایمان محکم خود را نسبت به ولایت متجلی ساخته و با حضور باشکوه خود در این اماکن، تصویری معنوی از نیایش و انابه به درگاه حق تعالی را برای جهانیان به نمایش می‌گذارند.
 
وی با یادآوری اینکه 47 روحانی و مبلغ دینی در ماه مبارک رمضان به مناطق مختلف و بقاع متبرکه شاخص استان اعزام شدند، مطرح کرد: سخنرانی، پاسخ‌گویی به سؤالات شرعی و شبهات دینی، برپایی نماز جماعت و سایر ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان از جمله اهداف اعزام مبلغان دینی به این استان است.
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.