سرویس: اجتماعی کد خبر: 90198 ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی خبر داد

جمع‌آوری 46 میلیارد تومان کمک‌های مردمی/ ساخت 5 هزار واحد مسکونی برای نیازمندان در سال جاری

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: سال گذشته در حوزه کمک‌های مردمی 46 میلیارد تومان جمع آوری شده است.

جمع‌آوری 46 میلیارد تومان کمک‌های مردمی/ ساخت 5 هزار واحد مسکونی برای نیازمندان در سال جاری

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم آبادی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک سالروز فتح خرمشهر، اظهار کرد: این انقلاب، انقلاب محرومان بوده است و با سایر انقلاب‌ها متفاوت است. 

 

وی با بیان این‌که اگر ما به فرمایش ائمه (ع) توجه نکنیم نه دنیا را خواهیم داشت و نه آخرت را، افزود: اگر می خواهیم خداوند به ما رحم کند باید به دیگران رحم کنیم باید به دنبال این باشیم که فرهنگ مهربانی را در محله و شهر خود ترویج دهیم.
 
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: اگر ما توانستیم حس مهربانی را به دیگران انتقال دهیم، خواهیم توانست نظر خداوند را جلب کنیم.
 
 
سلم آبادی با اشاره به این‌که در خراسان جنوبی ۴۳ هزار خانواده نیازمند با ۱۰۴ هزار نفر چشم انتظار کمک هستند، تصریح کرد: ساخت ۵ هزار واحد مسکونی برای خانواده های نیازمند و ایتام از برنامه هایی است که امسال اجرا خواهد شد و نیازمند کمک و یاری شما مردم سخاوتمند و فهیم است.
 
وی با اشاره به این‌که سال گذشته در حوزه کمک‌های مردمی 46 میلیارد تومان جمع آوری شده است، افزود: 4 میلیارد و 500 میلیون تومان در حوزه صدقات، 3 میلیارد و 100 میلیون تومان در حوزه کفارات و زکات واجب و مستحبی، در حوزه ایتام و فرزندان محسنین بیش از 16 میلیارد تومان و در حوزه بسته های معیشتی، جشن نیکوکاری و عید قربان ۲۱ میلیارد تومان جمع‌آوری شده است و مدیریت بسیاری از این منابع با کمیته امداد نبوده است.
 
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: فقط ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مدیریت آن با کمیته امداد بوده است با تقسیم این مقدار بر تعداد نیازمندان مقدار بسیار اندکی به محرومان می‌رسد و با این مقدار نیاز خانواده‌ها برآورده نمی‌شود.
 
سلم‌آبادی تصریح کرد: بین نیاز مردم و بضاعت دولتی یک خلاء وجود دارد که این خلاء را باید با کمک‌های مردمی پر کنیم.
 
وی با اشاره به این‌که در این ایام که بهار قرآن و بهار محرومان است به نیازمندان و محرومان کمک کنیم، افزود:ما در کشور جزو استان‌های برتر در کمک به نیازمندان هستیم و این نشان از مردم ایمانی و مومن این استان است.
 
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: در حوزه اشتغال سال گذشته ۲ هزار و ۸۰۰ شغل با کمک شما ایجاد شد و امسال نیز با همراهی شما ۲ تا ۳ هزار شغل ایجاد خواهد شد.
 
سلم‌آبادی تصریح کرد: امیدواریم در هفته اکرام ایتام دست نوازش را بر سر ۳ هزار یتیم استان بکشیم و این افراد بتوانند به حداقل درآمدی برسند.
 
وی افزود: شورای زکات استان این آمادگی را دارد زکات فطریه شما را در پایگاه‌هایی که در سطح استان فعال خواهند بود، جمع آوری و به دست نیازمندان برساند.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب