آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90197
تاریخ انتشار : 1398/03/03 - 14:40
امام جمعه موقت بیرجند گفت: نتیجه مذاکره با مستکبرین جز ذلت و خواری نیست و تنها راه پیروزی بر آنها مقاومت است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت به تقوا، اظهار کرد: تقوا نتیجه و میوه ایمان و مهمترین سرمایه انسان برای رسیدن به سعادت است.

 
وی با بیان اینکه در هفته های گذشته ۴ ویژگی انسان با تقوا بیان شده است، افزود: پنجمین ویژگی انسان باتقوا، ایمان واقعی همراه با عمل صالح است. 
 
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این که ایمان و عمل صالح از یکدیگر بیگانه نیستند و همیشه در قرآن ایمان و عمل صالح به دنبال هم آمده اند، تصریح کرد: قرآن و اهل بیت (ع) به ایمان و عمل صالح با هم اهتمام داشتند و عمل با ایمان باعث سعادت در آخرت است.
 
مختاری تصریح کرد: ایمان یک امر قلبی است و عمل نشان دهنده ایمان قلبی است و هر چه خط عمل بلندتر باشد به همان نسبت خط ایمان بلندتر است.
 
عمل آبیاری کننده درخت ایمان است
وی با اشاره به این که عمل آبیاری کننده درخت ایمان است و هرگز نباید از عمل قافل شد، افزود: بعضی ایمان را مهم می دانند و عمل به آن را مهم نمی دانند در حالی که مغز ایمان در پوست عمل رشد می کند.
 
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این که اگر عمل کسی ناپاک است نشانه دل ناپاک او است، گفت: در معارف اهل بیت (ع) ایمان و عمل ملازم یکدیگر هستند و ایمان بدون عمل هرگز محقق نمی شود و هر دو باید با هم باشند. 
 
مختاری با اشاره به این که ماه رمضان ماه بهار عمل است، خاطرنشان کرد: در این ماه ثواب اعمال چند برابر است و همچنین شب های قدر را در پیش داریم که این شب ها بهار ماه رمضان  هستند.
 
وی افزود: ماه رمضان ماه قرآن است و اگر به قرآن و معارف آن عمل کنیم یقینا عزت و آرامش آخرت ما تامین خواهد شد.
 
امام جمعه موقت بیرجند در خطبه دوم نماز جمعه این هفته گفت: تاریخ بشریت عموما و تاریخ اسلام و انقلاب به خصوص سرشار از انسان های شایسته و خائن و حوادث تلخ و شیرین است.
 
وی با اشاره به اینکه حوادث تلخ و شیرین را انسان‌ها و انسان‌ها را تفکر دینی و اعتقادی آنها می‌سازند و این نیز به جهان‌بینی و فرهنگ آنها بر می‌گردد، افزود: دو نوع جهان بینی اصلی داریم یکی مبانی فکری و اخلاقی که ریشه در عقل، وحی و فطرت دارد و بر اساس این تفکر خداوند منبع، علت و معدن عالم هستی است و عالم هستی نمودی از او است.
 
امام جمعه موقت بیرجند گفت: همه انسانها برای این که به منافع خود برسند باید تحت تربیت خداوند و اولیا او قرار بگیرند تا خوف‌ها، اضطراب‌ها، بن بست‌ها و انحراف‌ها از زندگی آنها خارج شود.
 
مختاری تفکر و جهان‌بینی دوم را مبانی بر اساس شهوات و هوای نفس دانست و گفت: افرادی که دارای این تفکر هستند خداوند را منکر می شوند و اگر انکار نمی‌کنند خداوند فقط در حد خالق است  و این راه باید خودشان به تنهایی بروند و سرنوشت خود را رقم بزند و نتیجه این تفکر جز اضطراب و فسق و فجور نخواهد بود.
 
وی افزود: تفکر توحیدی حضرت علی (ع) را می‌سازد و در این راه حرکت کرد و سرانجام نیز در این راه به شهادت رسید.
 
امام جمعه موقت بیرجند ۲۱ ماه مبارک شهادت حضرت علی (ع) را به دوستداران آن حضرت تسلیت گفت و افزود: ما به چنین پیشوایی می نازیم و باید در مسیر علوی بودن و علی گونه بودن تلاش کنیم.
 
سلاطین ظالم نتیجه تفکر استکباری هستند
مختاری با اشاره به این‌که سلاطین ظالم، بنی امیه و بنی عباس نتیجه تفکر استکباری هستند، تصریح کرد:  کسانی که به بندگی خداوند نیازی نمی‌دیدند و می‌خواستند با ظلم، قلدری و ثروت خود را به آرامش برسانند اما نه خود به آرامش رسیدند و نه گذاشتند جامعه اسلامی به سمت جامعه عزت و پیشرفت حرکت کند و نتیجه آن را امروز در دنیای اسلام می‌بینیم.
 
وی افزود: نزدیک به 2 میلیارد جمعیت، 50 کشور اسلامی و این همه منابع غنی انسانی و طبیعی اما دنیای اسلام گرفتار ضعف، انحطاط و ذلت در برابر مستکبریت و قدرتمندان است که نتیجه تفکر دوم است.
 
امام جمعه موقت بیرجند به سوم خرداد سالروز حماسه معجزه‌گونه فتح خرمشهر اشاره کرد و گفت: این روز نتیجه تفکر توحیدی است و کسانی سوم خرداد را رقم زدند که خداند، اهل بیت (ع) و قرآن را باور داشتند و پیروزی خود را در بندگی و خدمت به خلق خدا می‌دیدند اما تفکر استکباری که پیوسته به دنبال مذاکره و سازش با مستکبرین است نتیجه آن این پیروزی و عزت نمی‌شود.
 
مختاری تصریح کرد: اگر ما می‌خواستیم در جنگ به دنبال مذاکره باشیم و با مذاکره با آمریکا و اروپا سرنوشت جنگ را تعیین کنیم یقینا توفیقی پیدا نمی‌کردیم و با التماس اگر از چاله ذلت صدام بیرون بیاییم به چاه ذلت استکبار و آمریکا می‌افتادیم و حماسه سوم خرداد نتیجه تفکر توحیدی است.
 
پیروزی حزب الله نتیجه مقاومت بود نه مذاکره
وی به پنجم خرداد ماه سالروز پیروزی حزب الله لبنان در سال 1379 بر رژیم صهیونیستی کودک‌کش اشاره کرد و افزود: برای اولین بار اسرائیل طعم تلخ شکست را چشید، اسرائیلی که مورد حمایت آمریکا و اروپا بود و در برابر نیروهای با ایمان نتوانست مقاومت کند و پا به فرار گذاشت؛ پیروزی حزب الله نتیجه مقاومت بود نه مذاکره.
 
امام جمعه موقت بیرجند گفت: نتیجه مذاکره با مستکبرین جز ذلت و خواری نیست و تنها راه پیروزی بر آنها مقاومت است.
 
مجلس شورای اسلامی در این روزهای اندک باقی‌مانده از عمر خودش جبران مافات کند
مختاری به هفتم خرداد روز قانون و آغاز هفته مجلس شورای اسلامی اشاره و تصریح کرد: امیدواریم مجلس شورای اسلامی در این روزهای اندک باقی‌مانده از عمر خودش جبران مافات کند و ان شا الله تفکر غالب بر مجلس ما تفکر توحیدی، انقلابی و ناب باشد تا مدرس‌گونه یک تنه در مقابل رضاخان‌های قلدر بایستد نه این‌که به سازش‌کاری و تساهل و تسامح کشانده شوند.
 
وی افزود: ان شاء الله در مجلس آینده انتظار مردم انقلابی برآورده شود و مجلسی داشته باشیم با انسان‌های انقلابی و موحد که بتوانند از عزت و منافع مردم و کشور به نحو احسن حمایت کنند.
 
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این‌که امشب اولین شب از شب‌های قدر و نزول قرآن است شبی که از هزار ماه بهتر است، گفت: امیدواریم با مذاکره علمی و گفتگو علمی و با خواندن قرآن و دعا بتوانیم آن تفکر ناب توحیدی و وحیانی را در خودمان تقویت کنیم و سرنوشت خود را خودمان رقم بزنیم و به دست مستکبرین ندهیم. 
 
مختاری تصریح کرد: تمام تلاش دشمنان اسلام بر این است که با تهاجم فرهنگی، هجوم رسانه‌ای، فضای مجاری و تهدید اقتصادی ما را از مبانی دینی جدا کنند و آنها به چیزی کمتر از گرفتن دین ما راضی نمی‌شوند و فهمیدند که مقاومت اصلی ما در این چهل سال که نتوانستند بر ما مسلط شوند و پشت درب‌های بسته زوزه کشیدند این مبانی فکری ما است و می‌دانند تا مبانی فکری ما توحیدی است تن به ذلت نمی‌دهیم.
 
وی افزود: ما از قرآن آموختیم عزت در پرتو عبودیت و بندگی خدا است و خدا به ما پیروزی را وعده داده و ما به آن ایمان داریم و یاری کردن مومنان حقی است که خداوند بر عهده خودش گذاشته است.
 
امام جمعه موقت بیرجند گفت: در این شبهای قدر با امیرالمومنین علی (ع) و امام زمان (عج) عهد می‌بندیم که تا نفس در بدن داریم از اسلام و انقلاب دست برنداریم و هرگز تسلیم دشمنان قرآن و اهل بیت نشویم و در جنگ اراده ها برترین اراده خود را به رخ مستکبرین بکشیم.
 

انتهای پیام/ 132نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.