سرویس: سیاسی کد خبر: 90187 ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲

استاندار خراسان جنوبی:

فتح خرمشهر فراتر از یک حادثه وعملیات نظامی بود/ فاتحان خرمشهر داوطلبانه بار دفاع از مملکت را بر دوش کشیدند

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: فاتحان خرمشهر مدلی از جنگ را پایه گذاشتند که در آن همه اقشار و آحاد جامعه به شکل داوطلبانه و فراگیر بار دفاع از حریم مملکت را بر دوش کشیدند.

فتح خرمشهر فراتر از یک حادثه وعملیات نظامی بود/ فاتحان خرمشهر داوطلبانه بار دفاع از مملکت را بر دوش کشیدند

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندارخراسان جنوبی صبح امروز در همایش مشترک نیروهای مسلح به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر، اظهار کرد: سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر و سالروز ایثار، پیروزی و مقاومت رزمندگان اسلام راخدمت نیروهای مقتدر مسلح و نیروهای نظامی و انتظامی حاضر در این مکان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

 

وی افزود: در سالروز حماسه بزرگ سوم خرداد بار دیگر نسیم جان بخش رهایی و عطر دلنواز اقتدار و آزادی از یک سو خاطره هزارن شهید گلگون کفن و جانبازان صبور و آزادگان سرافراز و ایثارگران مخلص را که در راه آزاد سازی خرمشهر حماسه ها آفریدند زنده می‌کند.

 

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: حماسه سوم خرداد از سوی دیگر همه ما را در اقتضای زمان به وظایف و تکالیف بزرگمان بیش از پیش رهنمون می‌سازد.حماسه بزرگ سوم خرداد حماسه پیروزی اراده های ایمانی، دلهای خدایی و قلب های مملو از عشق، شور، جهاد و ایثار بر ظلم، ستم، استعمار و استکبار بود.

 

معتمدیان عنوان کرد: فتح خرمشهر در کنار توجه به اهداف بزرگ انقلاب اسلامی و در سایه داهیانه رهبری امام خمینی (ره) صورت گرفت.

 

وی گفت: فتح ظفرمند رزمندگان مجاهد در عملیات بزرگ بیت‌المقدس و آزاد سازی خرمشهر عزیز این دژ صلابت و استقامت بار دیگر عظمت اراده خدا برای پیروزی زنان و مردانی را نشان داد که با امید خالصانه به خدا و با دست‌های خالی اما نیرو یافته از توکل و توسل به ائمه اطهار(ع) حول محور ولایت فقیه و ارزشها و آرمانهای بزرگ انقلاب اسلامی به سوی لشکر ظلم تاختند و با دستاوردهای بزرگ و متعالی پرچم های افتخار و سربلندی را بر بلندای قله سرزمین مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی‌های دشمن برافراشتند.

 

استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: اکنون نیز حماسه سوم خرداد حماسه همین روزها،هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌های مردم مقاوم ایران اسلامی است.مردمی که در چهل سالگی پیروزی انقلاب تا پای جان برای پیشبرد اهداف متعالی ایستاده‌اند و همواره مدافع مظلومان و توفنده بر سر ظالمان بودند.

 

معتمدیان بیان کرد: درس بزرگ ملت ایران که مفتخرانه پیش‌روی همه آزادگان جهان است درس ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و دژ خیمی‌هایی به عنوان تنها راه پیروزی بر دشمن زبون و گرگ صفت است. درسی که نشات گرفته از حماسه بزرگی به نام عاشورا است.

 

وی ادامه داد: اینک و در آستانه فتح قله‌های تعالی و عظمت از سوی آحاد ملت بزرگ‌ ایران موفقیت‌های مردم عزیز ما به ویژه جوانان برومند این سرزمین چون خار در چشم و استخوان در گلو خواب را از چشم دشمن گرفته و در نهایت استیصال گاه دهنده تهاجم فرهنگی، گاه به ابزار تحریم اقتصادی، گاه با اهرم توطئه‌های اطلاعاتی، امنیتی و اختلاف افکنی و گاه به نمایش مضحک تهدید نظامی روی آورده است.

 

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه دشمن غافل از اینکه چنین مردم آزاده و استواری که پس از 40سال از تولد بزرگترین انقلاب جهان همچنان با دل و جان از آرمان‌های خود دفاع می‌کنند باکی از این دشمنی‌ها نیست، گفت: در سایه اطاعات از مقام عظمای ولایت و تاسی به منویات آن رهبر فرزانه نه تنها لحظه ای از حمایت از ایران اسلامی دست نخواهند کشید بلکه کینه و نفرت و بغض سرشار خود را از این اقدامات دشمن با وحدت بیشتر و همت‌های عالی و تلاش مضاعف تر نشان خواهند داد.

 

معتمدیان گفت: واقعه فتح خرمشهر را باید فراتر از یک حادثه و عملیات نظامی دید.بارها از زبان استراتژیست‌های نظامی شنیده‌ایم عملیات بیت المقدس توازن نظامی در منطقه را به نفع ایرانیان رقم زد و فتح خرمشهر نقطه پایان بر یک رشته محاسبات و معادلات نظامی بود.

 

وی افزود: اما نتیجه واقعی سوم خرداد 1361 صرفا این نبود بلکه پس از فتح خرمشهر ردپای عنصر جدیدی در تحلیل‌ها و ارزیابی استراتژیست‌ها به نام ایمان و ایدئولوژی نمایان شد.

 

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: در ارزیابی جنگ ایران و عراق قاطبه کارشناسان به ویژه در غرب بر مولفه تعیین کننده ایمان رزمندگان اسلام تکیه کردند واقعه ای نه تنها تصویر یک نیروی تسلیم ناپذیر از رزمندگان ایرانی به جهان عرضه می‌کند بلکه تصویری از الگوی جنگ مردمی و جوانان این مرز و بوم برگرفته از فرهنگ ایثار و شهادت را به نمایش می‌گذارد.

 

معتمدیان بیان کرد: امروزه به درستی در تقویم رسمی کشورمان سوم خرداد به نام روز مقاومت، ایثار و پیروزی ثبت شده است.

 

وی گفت: هویت این الگوی نوین جنگ بر دو پایه مردمی بودن و معنویت استوار شده است. ماهیت مردمی جنگ به گونه ای بود که در آن دولت و حکومت فقط نقش تسهیل کننده را ایفا کردند.

 

استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: فاتحان خرمشهر مدلی از جنگ را پایه گذاشتند که در آن همه اقشار و آحاد جامعه به شکل داوطلبانه و فراگیر بار دفاع از حریم مملکت را بر دوش کشیدند.

 

معتمدیان با بیان اینکه از ویژگی‌های مردمی جنگ جهان بینی حاکم بر جنگ ما متفاوت از همه آرمانهای مکاتب مبارزاتی چپ و راست آن روز بود، تصریح کرد: جوانان ایرانی به معنای واقعی جهاد در راه خدا را پیشه کردند و موتور محرک این جنگ در ایام سخت هشت ساله چیزی جز انرژی ایمان و روح شهادت طلبی نبود.

 

وی عنوان کرد: نبرد آنان از هر نظر از یک الگوی آرمانی در تاریخ اسلام، الهام گرفته بود. قیام عاشورا و بزرگترین نهضت آزادیخواه تاریخ که رزمندگان ایرانی با عشق ادامه راه امام شهید خود را در برابر صف بزرگترین دشمنان ایستادند و از کشور و اسلام دفاع کردند.

 

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: مرزداران ولایت مدار و غیور ایران اسلامی در شرقی ترین نقطه کشور بلند همتان سخت کوش در خراسان‌جنوبی همچون گذشته پا به پای نیروهای مسلح مقتدر و خدمت‌گذاران خود در دفاع مقدس دفاع از ارزش‌ها دستاوردهای انقلاب ثابت قدم و پرشمار چشم به آینده‌ای امیدوار و سراسر نور و روشنی دوختند.

 

معتمدیان گفت: در این استان پهناور و مهم زن و مرد، پیر و جوان شیعه و سنی با وحدت بی نظیر و عشق و علاقه بی بدیل به نظام مقدس جمهوری اسلامی همچنان وفادار به ارزش‌ها و پایبند به اصول انقلاب اسلامی به حرکت خود به سوی پیشرفت، توسعه و آبادانی و پشت سرگذاشتن مشکلات ادامه می‌دهند.

 

وی گفت: بدون شک تا کنون هیچ کدام از دشمنی‌های بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی نتوانسته است کوچکترین خللی در این حرکت بزرگ ایجاد کند و چه بسا گام‌های همه ما را استوارتر و قلبهای‌مان را به آینده امیدوارتر و یقین، اعتماد و اعتقادمان را به بشارت‌های الهی و قرآنی راسخ‌تر کرده است.

 

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: از این پس نیز با تاسی به حماسه‌هایی بزرگی چون حماسه سوم خرداد و با تکیه بر ارزش‌های عظیم اسلامی، انقلابی و دفاع مقدس با پشت سر گذاشتن توطئه‌های اقتصادی، فرهنگی و امنیتی دشمن قطعا روزهای پیش‌رو روزهایی سراسر پیشرفت و سرشار از امید و سرافرازی خواهد بود.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب